Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatı, yüz bölgesinde meydana gelen sarkma ve gevşekliklerin, yüz deformasyonlarının giderilmesi için yapılan ameliyatlardır. Orta yaşlardaki kadınların en sık tercih ettiği  uygulama olan yüz gerdirme uygulamaları son zamanlarda en çok kullanılan yüz gençleştirme tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Kadınların yanı sıra erkeklerin de son zamanlarda sıkça tercih ettiği estetik operasyonların başında gelmektedir. Yüz germe uygulamaları ile cildin  yorgun ve soluk görünümü giderilerek gençleştirme sağlanır. Ayrıca ameliyatlarının başarısı ve etkili sonuçları nedeniyle genç yaşlarda da yüz gençleştirme operasyonları yapılmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz gerdirme ameliyatları orta yaşlardaki kadınların tercihi haline gelmiştir. Yüz estetiği uygulamalarından biri olan yüz germe ameliyatları, yüz bölgesinde sarkmalara sahip kişilerin görünümlerinden memnun kalması için yapılan estetik operasyonlardır. Kırk yaş üzerindeki kadınlarda sarkma ve kırışıklardan dolayı görünümlerinden mutsuz olma gibi sorunlar oluşmaktadır. Bu nedenle kendilerine olan özgüvenlerinde eksiklik hissederler. Bu gibi durumların giderilmesi ve kendilerini iyi hissetmesi için yapılan gençleştirme uygulamasıdır.

Yüz gerdirme estetiği, diğer yüz estetiği uygulamalarından olan boyun germe , göz kapağı estetiği, kaş kaldırma gibi ameliyatlar ile kombine bir şekilde gerçekleştirilebilir. Operasyon öncesinde hasta muayene edilerek yapılacak işlemin planlaması gerçekleştirilir. Hastanın operasyondan beklentilerini belirtmesi son derece önemlidir. Hastanın beklentileri ve doktorun analizlerinden sonra ameliyat planlanmış olunur. Yüz gerdirme operasyonları, hastane ortamında işinde başarılı uzman plastik cerrah tarafından yapılması gerekir. Yüz, kadın ve erkeklerde çekiciliğin en belirgin bölgesidir. Uygulama sonrasında hastanın görünümünden mutlu olması önemli bir durumdur. Ayrıca bu operasyonlarda lazer uygulaması ile cilt lekelerinin giderilmesi, göz kapağı tedavisi, boyun ve yüz bölgesindeki sarkmaların giderilmesi ve alın kırışıklıklarının giderilmesi gerçekleştirilir. Yüz gençleştirme ameliyatlarının süresi yapılacak işleme ve hastanın durumuna göre değişebilir. Yaklaşık olarak ameliyat süresi 2-5 saat aralığında değişir. Daha önce yüz gerdirme ameliyatı yaptırmış olan kişilerin ikinci bir kez yüz germe ameliyatı olabilmesi için aradan yaklaşık 7 – 10 yıl süre geçmesi gerekmektedir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Öncesi

Yüz gerdirme ameliyatı öncesinde hastanın, uygulamadan beklentilerini ve görüşlerini tedavi planlamasında belirtmesi gerekir. Kişinin herhangi bir sağlık sorunu veya ilaç kullanımı var ise uygulama öncesinde doktoru ile paylaşması önemlidir. Hastanın sigara kullanımı varsa ameliyat öncesinde ve sonrasın belirli bir süre sigarayı bırakması gerekir. Sigaranın bırakılması ameliyatın başarısı ve iyileşme süresi için son derece önemlidir. Bu duruma uyan hastalarda iyileşme süresinin daha çabuk gerçekleştiği gözlemlenmiştir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe operasyonları hastane ortamında genel anestezi ile gerçekleştirilir. Operasyon sonrası uygulanan kombine işlemlera bağlı olarak bir gün hastanede kalmak gerekebilir ancak genellikle hasta aynı gün taburcu edilir. Yüz germe uygulamasında kesi izi kalır fakat  kesi işlemleri kulak arkasından ve şakak bölgesinde saçlı deri içinden yapıldığından  izler belirgin değildir. İyileşme dönemi ile birlikte izlerin belirginliğinde azalma olacaktır.Yüz gerdirme ameliyatı sonrasında yüzde morluk, şişlik , uyuşukluk ve gerginlik hissi oluşabilir. Bazı hastalarda anestezi etkisinden dolayı yüz sinirlerinde etkilenme ve yüzde hafif asimetriler oluşabilir fakat bular geçici bir durumdur. Ağız, burun ve gözler açık kalacak şekilde pansuman yapılarak yüz bölgesi sarılır. Deri İçine birikimleri önlemek amaçlı dren denen lastik borular konulabilir ve bunlar en geç 2 gün içerisinde doktorunuz tarafından çıkarılır. Yüz germe ameliyatı sonrası yapılacak kontrollerde pansumanlar yenilenerek , 2 veya 3 gün sonrasında pansumanlar açılarak saçların yıkanmasına müsade edilir. Dikişler ortalama 7 gün sonra alınır. Ameliyattan 1 hafta sonra hasta işine dönebilir ve makyaj yapabilir.Yüz germe ameliyatından  sonraki 2 ay süresince ağır egzersizler, dış darbelerden korunma  ve güneş ışığından kaçınma önemlidir. Erkeklerin saçlı deri ile kulak arkası mesafesi dar olduğu için buraya atılan kesilerden dolayı daha dikkatli traş olmaları gerekmektedir. Mümkünse erkeklerin yüz gerdirme ameliyatı sonrasında ilk 2-3 hafta traş olmamaları tavsiye edilir.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarında ultherapy tedavisi, bu tedavi yönteminde de ultrason teknolojisi kullanılır. Ses dalgaları kullanılarak cilt alt yapısına etki eden bir gençleştirme yöntemidir. Bu uygulamada cilt toparlanması ve sıkılaştırılması sağlanır. Ultherapy tedavisinin en büyük özelliği genellikle tek bir seansın yeterli olmasıdır. Eğer hasta ileri yaşlardaysa istenilen sonuca ulaşmak için 6 ay yada 1 sene sonrasında bir seans daha uygulamak  daha iyi bir sonuç verecektir. Ayrıca ameliyatsız  yüz germe uygulamalarında lazer enerjisi ve ultrason sistemi  de kullanılır. Lazerle yüz gençleştirme uygulaması cildin üst tabakasına hiç zarar vermeden cildin alt tabakalarına kontrollü atışlar yapılarak  gerçekleştirilir. Bu sayede kollajen üretimi artarak cilt daha canlı, pürüzsüz  ve genç bir görünüm alır. Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarından lazer metodunun etkili olabilmesi için 2-3 hafta arayla kişiye göre minimum 3, maximum 6seans uygulanması önerilir. Yüz bölgesinde oluşabilecek çöküntüler ve deformasyonlar için dolgu uygulaması yapılır. Yüz bölgesinde yapılacak işlem ve tedavi farklıklar gösterebilir. Yüz germe uygulamalarından sonra hastanın kendine olan özgüveni ve görünümlerinden mutlu olması hedeflenmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Ankara Fiyatları

Yüz gerdirme ameliyatı öncesinde doktorunuzla görüşerek ne tür uygulamaların ve tekniklerin kullanılacağına karar vererek bir planlama yapmak gerekmektedir. Uygulanacak tekniklere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.