Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Ucu Dolgusu

Yüzü bir bütün olarak düşündüğümüzde çene bölgesinin yerinin önemi oldukça fazladır. Çene ucu deformasyonları ve çukurlukları için hyalüronik asit dolgu işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Günümüzde ameliyatsız bir uygulama olan dolgu işlemlerine talep artmıştır. Her geçen gün cerrahi olmayan dolgu uygulamasına talebin artmasında, konforlu bir uygulama olması ve sonuçlarının çok kısa bir sürede görülmesi bu uygulamaya tercih nedenlerindendir. Çene ucu problemlerinin giderilmesinde çene ucu dolgusu etkili bir tedavi seçeneği olmaktadır.

Çene ucu dolgusu, dünyada ve ülkemizde, doğru yerde ve uzman ellerde, yapılması durumunda güvenli bir estetik uygulamadır. Bu dolgu uygulamasında insan vücudunda bulunan ve yaşlanma ile birlikte azalan hyalüronik asidin tekrar vücuda kazandırılması gerçekleştirilir. Estetik çene dolgu uygulaması ile yüzün bir bütün ve uyum içerisinde olması sağlanarak çene ucu sorunları giderilmiş olacaktır.

Ameliyatsız Çene Ucu Dolgusu Tedavisi

Çenenin yüz ile uyum içerisinde olması durumunda estetik bir güzellik sağlamaktadır. Çenenin geride olması burun yapısı yüzdeki diğer hatların daha belirgin ve hacimli durmasına neden olabilir. Buda yüz estetiği bozan bir durumdur. Önden ve yandan bakıldığında çene bölgesindeki asimetri sorunlarının, çene ucundaki hacim problemlerinin giderilmesinde son derece etkili bir uygulama olan dolgu işlemi ile yüz profilinin yeniden şekillendirilmesi sağlanmaktadır.

Çene yapısı, yüz bölgesine göre daha küçük ve geride olabilir. Bu durum yüzün bütünlüğünü bozarak burunun ve diğer bölümlerin daha büyük durmasına neden olacaktır. Bu durumdan şikayetçi olan hastaların sayısı oldukça fazladır. Çene estetiği ameliyatı gerekli görülmemesi durumunda uygulanması gereken en ideal yöntem çene ucu dolgu uygulaması olmalıdır. Çene yapısını, yüz ile bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Yüzdeki üçgen görünümün sağlanması açısından çene bölgesindeki hacim sorunlarının giderilmesi gerekmektedir. Kısa bir sürede çene asimetri sorunları ve dolgunluk sağlanması ile birlikte daha estetik bir görünüm elde edilir.

Çene Ucu Estetiği Dolgu Uygulaması

Çene ucu dolgunluk ve asimetri sorunlarının giderilme uygulaması, son derece hızlı ve çok kısa bir süre iyileşme gösteren bir uygulamadır. Bu uygulamada yüz hatları bir bütün ele alınarak çene bölgesindeki sorunların analizi yapılır. Daha sonrasında yapılacak için gerekli dozlarda tamamen doğal olan ve insan vücudunda bulunan hyalüronik asidin enjekte işlemine geçilebilir. İşlem öncesinde sızı ve acıya hassasiyeti bulunan kişiler için lokal anestezi uyuşturucu etkisi yaratan krem sürülür. Kremin etkisini göstermesi ile küçük iğneler kullanılarak deri altına zerk işlemi yapılır. Çene ucu estetiği dolgu uygulamasından sonra oluşabilecek hafif pembeleşme ve şişlikler birkaç gün içerisinde iyileşecektir.

Ameliyatsız çene estetiği uygulaması olan çene ucu hacim kazandırma işleminde, hacim kayıpları olan ve küçük çene yapısına dolgunluk kazandırılabilir ve çene uzatabilir. Bu uygulamanın işlem süresi, operasyon yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte on beş dakika gibi bir sürede tamamlanır. Bu uygulama sayesinde çene konturunun düzeltilmesinin yanı sıra gıdı bölgesi olarak bilen boyun alt kısmındaki sarkmaların ve belirginliği azalmış olacaktır. Estetik bir çene yapısı elde edilmiş olunur.

Çene Ucu Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Çene estetiği ucu dolgu uygulamasını, çene bölgesinde asimetri sorunları olan ve hacim kayıpları ile yüz estetiği bozan bir yapıya sahip ve bu durumdan rahatsız olan kadın, erkek herkese uygulanabilir. Çene ucu estetiği dolgu uygulaması diğer yüz dolgusu işlemleri ile kombine şekilde yapılabilir. Kombine yapılması durumunda işlem sürelerin normal olarak değişme görülür.

Çene ucu dolgu uygulamasını gebelik döneminde olan ve genel sağlık durumunda rahatsızlıklar bulunması durumunda, işlemin yapılması doktor tarafından belirlenecektir. Bu durumların dışında 18 yaşını doldurmuş ve genel sağlık durumunda sıkıntı olmayan kişiler estetik dolgu tedavisinden yararlanabilir.

 

 

Çene Ucu Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Çene ucu dolgusu işlemi kalıcılık süresi, uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte 1- 1.5 sene kalıcılık göstermektedir. Hyalüronik asit dolgu uygulaması 3-6 aylık periyotlarla uygulanabilmektedir. Belirli periyotlarda uygulanması durumunda kalıcılık sürelerinde artış olduğu gözlemlenmiştir. Uygulamadan sonra 1 yıl gibi bir süre kalıcılığı kesindir. Daha sonrasında bu sürede değişiklikler olabilir. Ayrıca vücudun doğal yapısında bulunan hylüronik asidin tekrar kazandırılması ile ciltte tazelik ve yenilenmede sağlamaktadır.