Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz vücutta meydana gelen bölgesel yağlanma sorunlarına kalıcı çözüm sunan cerrahi olmayan, Ameliyatsız bir uygulamadır. FDA onaylı bölgesel incelme uygulaması için özel olarak geliştirilen bölgesel zayıflamada başarılı ve kalıcı sonuçlar vermektedir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin soğutularak (dondurularak) kristalize hale getirilmesi ve kristalize edilen ölmüş yağ hücrelerinin doğal yollarla vücut dışına atılmasına dayanır.

Uygulamada ilk aşama vücutta meydana gelen yağ birikimlerinin kontrol edilmesidir. Muayene aşamasında elde edilen verilere göre uygulama bölgeleri belirlenir ve kullanılacak aplikatörlere karar verilir.

Uygulamada ikinci aşama soğutmadır. Aplikatör uygulama bölgesine yerleştirilmeden önce cilt üstüne koruma katmanı yerleştirilir. Bu aparat dokunun herhangi bir zarar görmesini engelleri. Soğutma işleminde yağ hücreleri -8 dereceye kadar dondurulur. Kristalize olan yağ hücreleri kısa süre içerisinde vücut tarafında atılır.

Soğuk Lipoliz uygulaması, bel, karın, basen, kalça, kol, gıdı, bacaklar ve diz bölgelerinde uygulanır.

Soğuk lipoliz uygulamasının bir seansı yaklaşık 1 saat sürmektedir. Seans sayısı bölgelere ve yağ birikiminin özelliğine göre belirlenir. Vücut üzerindeki etkisi 6 ila 10 hafta arasında tam olarak görülmeye başlar.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Avantajları nelerdir?

  • Uygulama sırasında ve sonrasında hasta hiçbir ağrı ya da sızı hissetmez. Hasta için çok konforludur.
  • Uygulamanın etkisi kalıcıdır.
  • Hiçbir yan etkiye neden olmaz (kızarma, ödem vb.)
  • Pratik ve hızlı bir tedavidir.
  • Tüm sağlıklı bireylerde uygulanabilir.
  • Cerrahi bir uygulama olmadığı için hasta seans sonrası hiçbir kısıtlama olmadan günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.
  • Seans Sonrası Hasta Ne yapmalıdır?

Sıkça Sorulan Sorular

Soğuk Lipoliz Riskli bir uygulamamıdır? Zararı varmıdır?

Sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde hiçbir risk içermez, 8 adet sensor ile uygulamanın her anı kontrol altında tutulur. Soğuk lipoliz uygulamasının literatüre girmiş hiçbir yan etkisi ve riski yoktur.

Soğuk Lipolizin Diğer Uygulamalardan farkı nedir?

Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ hücrelerinin boyutunu küçültmez. Yağ hücrelerinin sayısın azaltır bu nedenle etkisi kalıcıdır.

Bölgesel Yağlanma Neden olur?

Vücutta belli ölçüde yağ dokusu bulunması sağlıklı bir birey için önemlidir. Yağ hücreleri; vücut ısısını sağlar, kemikleri darbelere karşı korur, kimi horonların sentezlenmesi de yağ hücreleri sayesinde gerçekleşir. A, D, E, K vitaminleri yağ hücrelerinde depolanır ancak vücut yağ oranı %25’i geçtiğinde yağ hücreleri sağlığı olumsuz etkilemeye başlar. Bazı insanlarda bu yağ birikimi vücudun belli noktalarında yoğunlaşır bu durum, kalıtsal ve ırksal özellikler, yaşam şekli (sürekli oturarak çalışmak, egzersiz eksikliği vb.) ve beslenmeden kaynaklanmaktadır. Örneğin ülkemizde kadınlarda basen ve erkeklerde de bel bölgesinde yağ birikimi oldukça sık görülmektedir.

Diğer uygulamalarda olduğu gibi hastaların yapması gereken özel işlemler ya da hayat kalitesini etkileyen kısıtlamalar yoktur ancak beslenmeye dikkat etmek ve aktif bir yaşam sürmeye çalışmak tüm kadın ve erkeklerde olduğu gibi vücut yağ endeksinin dengede tutulmasını sağlayacaktır.