Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dermapen

Dermapen uygulaması cilt sorunlarının giderilmesinde uygulanan mikro iğneleme tedavisidir. Cilt alt tabakasına uygulanarak cilt hasarlarının giderilmesinde ve yenilenmesine yardımcı olan bir işlemdir. Cerrah olmayan bir cilt gençleştirme tedavisi olan dermapen uygulamasında cilt gençleştirme ve yenileme yapılmaktadır. Bu uygulamada ciltte dikey mikro kanallar oluşturularak, cildin gereksim duyduğu karışımların zerk edilmesi ile cilt tazelenmesini tetikleyen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde cilt hasarları yok edilerek parlaklık kazandırılır.

Dermapen İle Cildin Gençleştirilmesi

Dermapen uygulaması izler ve yüzeysel lekelerin giderilmesinin yanı sıra akne ve güneş lekelerinin oluşturduğu cilt hasarların yok edilmesinde başarılı bir uygulamadır. Ayrıca büyüme ve ergenlik dönemlerinde yaşanan sivilce sorunlarının giderilmesinde ve sonrasında genel olarak yüz bölgesinde oluşan estetik görünümü etkileyen sivilce izlerinin yok edilmesinde uygulanır. Bu sayede cilt yenilenmesi ile birlikte kişilerin estetik kaygıları da gitmiş olacaktır.

Yaşlanma ile birlikte cilt yapısında birtakım deformiteler meydana gelir. Özellikle boyun, el, yüz bölgeleri cilt yapısında yaşlanmanın belirtilerini en sık gösteren yerlerdir. İnce çizgiler ve kırışıklıklar bu bölgelerde daha yoğun bir şekilde görülür. Bu durumda ameliyatsız estetik uygulamalarından biri olan ve son derece konforlu bir şekilde gerçekleştirilen, tedavi yöntemi dermapen ile sorun çözülebilir.

Cilt gençleştirme uygulaması olan dermapen tedavisinde akne ve sivilce izlerinin giderilmesi, yanı sıra boyun ve dekolte bölgesinde oluşan çizgilenmeler, göz çevresinde meydana gelen morluk ve torbalanmalar, güneş ışınlarının tahrip ettiği cilt ve cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması işlemleri yapılmaktadır. Bunların dışında kilo alıp vermelere bağlı oluşan cilt çatlaklarının giderilmesi ve portakal kabuğu görünümüne sahip ve özellikle kadınların sık şikayetçi olduğu selülit tedavisinde aktif bir şekilde uygulanmaktadır.

Dermapen Mikro İğneleme Cilt Yenileme İşlemi

Dermpanen tedavisi öncesinde kişi doktor tarafından muayene edilerek, cilt yapısındaki sorunlar ele alınır. İşlem yapılacak bölge ve gerekli işlemler planlanmaktadır. Hasta dermapen tedavisinde beklentilerini açık bir şekilde doktora iletmesi tedavinin başarısı açısında önemlidir. Bu sayede yapılacak işlem olası sonuçlar doktor tarafından hastaya aktarılır.

Mikro iğneleme dermapen uygulamasında işlem yapılacak bölge temizlenerek dezenfekte edilir. Uygulamada lokal anestezi etkisine sahip uyuşturucu özelliğinde kremler işlem yapılacak bölgeye sürülür. Daha sonrasında mikroskobik kanallar aracılığı ile cilt alt yapısına gerekli olan aminoasit enzimler, vitaminler gibi gerekli bileşenlerin açılan mikro kanallar ile iletimi kolaylaşır ve etkinliğinin artması sağlanır. Mikro iğneleme tedavisinde kullanılan sistemdeki iğneler 0.5 milimetre ile 2 milimetre arasında iğne uçlarına sahiptir. Bu iğneler işlem yapılanacak cilt yapısında gezdirilir. Açılan mikro kanallar sayesinde ciltte oluşan cilt kanaları kollajen ve hyalüronik asit üretimi de tetikleyerek yenileme sağlar.

Mikro iğneleme cilt gençleştirme uygulaması sonrasında hafif bir kızarıklık oluşabilir. Bu durumda kısa süreli cilde soğuk kompres uygulanabilir. Kısa sürede iyileşme olacaktır. Dermapen uygulaması avantajlarından biri tüm cilt yapılarına uygulanabilmektedir. Koyu renk cilt tedavilerinde rahatlıkla uygulanabilir. Bu uygulama 18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilir. Ancak genel sağlık sorunun bulunmaması ve açık yara, aktif sivilceli cilt yapısına, deri hastalıklarına sahip olan kişilere gerçekleştirilmemektedir. Tedavi için uygunluğunuz tedavi öncesinde muayene olduktan sonra doktor tarafında karar verilecektir.

Dermpane tedavisini uygulama süresi, işlem yapılacak alandaki cilt sorununa göre kişiden kişiye değişmektedir. Ortalama bir tedavi süresi söylemek gerekirse 30 dakika ile 1 saat aralığında süren bir uygulamadır. Uygulamanın seans sayıları yine bölgenin durumuna göre 15 günlük aralar ile 2-5 seans arasında yapılmaktadır. Cilt sorunlarının giderilmesin başarılı bir ameliyatsız cilt tedavisidir.