Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Boyun Germe

Boyun bölgesi yüzümüzle beraber çevresel etkilere en çok maruz kalan bölgesidir. Boyun bölgesinin sağlıklı görünümü özellikle kadınlarda zarafetin simgesidir. Zamanın hızla ilerlemesiyle kişilerde yaşlanmanın belirtileri görülmeye başlar. Çene bölgesinin alt kısmında canlılığını  ve diriliğini kaybeden deride sarkmalar meydana gelir. Genel olarak kulağın altından başlayan ve çene altıyla birleşen bu kısım yer çekimine yenik düşmüştür. Bu sebebin yanı sıra genetik yatkınlık ve fazla kilo problemi  de boyun ve gıdı bölgesinde sarkmaların meydana gelmesine neden olur. Cerrahi olarak boyun germe yöntemlerine alternatif olarak yapılan tedavi yöntemi ameliyatsız boyun germe tedavisidir.

Ameliyatsız Boyun Germe Tedavi Yöntemleri

Sarkan bölge kişilerin yüzünü olduğundan daha yaşlı gösterir. Ve bu durum kişilerde estetik kaygı meydana getirir. Sarkan bu kısımların gerilerek eski görünümünü elde etmek amacıyla kişiler çeşitli yöntemlere başvurur. Özellikle ameliyatsız yöntemler tercih edilmektedir. Çünkü her hangi bir kesi izi meydana gelmeden kısa sürede istenilen sonuçlar bu işlemlerle de elde edilmektedir. Ulthera, iple boyun germe, Fractora altın iğne, velashape işlemleri ameliyatsız boyun germe operasyonlarında tercih edilen yöntemlerdir.

Ulthera Ameliyatsız Boyun Germe

Ameliyatsız boyun germe yöntemlerinden biri olan ulthera sistemi, boyun bölgesindeki sarkmaların sıkılaştırılmasında uygulanmaktadır. Ulthera sisteminde cilt alt katmalarına gönderilen dalgalar ile ısı oluşturarak cilt yenilenmesi ve kollajen üretimini tetiklemektedir. Bu sayede cilt yapısında sıkılaştırma ve gerginleştirme sağlanmaktadır.

Uygulamada boyu bölgesinde sarkmış ve gevşeklikler bulunan cilt yapısının sıkılaştırılmasının yanı sıra ciltte yenilenmede sağlamaktadır. Bu sayede boyun bölgesi toparlama işlemi sağlanır. Ayrıca uygulama kırışıklıkların giderilmesinde de etkili bir işlemdir. Son derece güvenilir ve ameliyatsız bir boyun germe sıkılaştırma tedavisidir. FDA tarafından onaylı bir uygulama olan ulthera sistemi, ameliyatsız tedavi olarak tercih edilen bir sistemdir.

Ulthera cihazı, dermis bölgeye ısı vererek cilt yenileme ve sıkılaştırma sağlamaktadır. Uygulama sırasında cilt epidermis kısmına herhangi bir tahrip oluşturmamaktadır. Tedavinin uygulama süresi 30 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Uygulamanın seans süreleri cilt yapısındaki sarkmalar ve deformitelere bağlı olarak değişmektedir. Muayene sonrasında doktor tarafından seans süreniz belirlenir. Boyun germe ulthera uygulamasında herhangi yan etkisi görülmemiştir.

İple Boyun Germe Uygulaması

Boyun ve gıdı bölgesinde oluşan sarkmalar ve gevşekliklerin giderilmesin uygulanan ameliyatsız tedavi yöntemlerin biridir. İple boyun germe uygulaması lokal anestezi altında yapılan son derece pratik etkili sonuçları olan bir tedavi yöntemidir. Cerrahi bir operasyon geçirmeden ve yara, kesi izleri olmadan yapılan boyun ve gıdı bölgesini daha estetik ve güzel görünmesini sağlayan uygulamadır.

İple boyun germe uygulamasında hastanın sorunlarına göre muayene edilerek doktor tarafından tedavi planlanır. Hangi tip ip kullanılacağı ve hangi bölgelerden germe işlemi yapılacağı belirlenir. Daha sonrasında ise cilt altında yerleştirilen özel ipler ile cilt sarkmaları  giderilerek boyun yapısı toparlanır. Uygulama 20-35 dakika arasında değişmektedir. Uygulama ileri yaşlar derin sarkmalar ve kırışıklar bulunan kişiler için ideal bir tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız Boyun Germe Fractora Altın İğne

Fractora Altın İğne tedavisi, boyun bölgesinde oluşan kırışık ve sarkmaların giderilmesi ile gençleştirme sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama sayesinde ameliyatsız olarak boyun bölgesinde oluşan deformiteler giderilir. Altın iğne uygulamasında, radyofrekans enerjisinin cilt alt tabakasına verilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kollajen üretimi tetiklenir ve boyun bölgesinin yenilenmesi sağlanır.

Ameliyatsız boyun germe tedavisi olan fractora altın iğne uygulamasının seans sayısı 1-8 olarak değişmektedir. Boyun bölgesinde sarkmaların ve kırışıkların bu süreyi belirlemede etkisi vardır. İlk seans sonrasında etkilerini 15 gün sonra göstermeye başlar.

 

 

Velashape Ameliyatsız Boyun Sıklaştırma

Velashape uygulaması cildin sıkılaştırılmasında uygulanan bir diğer ameliyatsız tedavi sistemlerinden biridir. Bu uygulamanın amaç cilt gerginliğini arttırmak ve sıkılaşmanın sağlanması cilt yapısını toparlamaktır. Boyun bölgesindeki yağ hücrelerinin küçültülmesinde yardımcı olmaktadır. Vakum, kızılötesi ışık, radyo frekans ve mekanik masajı birleştiren bu sistem son derece etkilidir. Boyun bölgesinde sarkmaların ve yağlanmaların giderilmesin kullanılır. Tedavi pratik ve kolay uygulanabilir bir işlemdir.