Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yanak Dolgusu

Yüz bölgesindeki hatların daha keskin ve dinamik bir hale getirilerek, kişide estetik bir görünüm sağlamak amacı ile elmacık kemiği ve yanak dolgusu gerçekleştirilmektedir. Yüzümüzde zamanın ilerlemesi ile birlikte yanaklarda çökükler ve sarkmalar meydana gelebilir. Bu durum özellikle kadınların estetik bir kaygı yaşamasına neden olmaktadır. Estetik görünümlerinden rahatsız olan kişiler sosyal ve psikolojik yaşamlarından mutsuz olabilirler.  Bu uygulama ile elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi ve yanakların daha estetik bir şekilde yüz ile uyumlu olması sağlanarak, kişinin kendine olan özgüveni tekrar kazandırılır.

Elmacık Kemiği ve Yanak Dolgusu

Yanak ve elmacık kemiği dolgu uygulamasında, insan vücudun bulunan ve zamanla azalmaya başlayan hyalüronik asit kullanılmaktadır. Yaşlanma ile birlikte yaşan yüz bölgesindeki deformitelerin, erken yaşlarda genetik nedenlerden oluşabildiği de görülmektedir. Bu durumda uygulanacak ola hyalüronik asit dolgu uygulaması ile cilt tazeliği ve parlaklığının korunması sağlanmaktadır.

Yanak dolgusu, hylüronik asit herhangi bir yan etkisi olmayan ve vücutta bulanan doğal bir dolgu maddesidir. Bu uygulama cilt yapısında oluşan kırışıklıkların giderilmesinde ve deformasyonlara uğramış yanakların hacim kazandırılmasında uygulanmaktadır. Hızlı uygulanabilir ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Etkilerin hızlı bir şekilde görülmesi ve iyileşme süreci gerektirmediğinden dolayı kadın ve erkeklerin sıkça tercih estetiği yüz estetiği dolgu uygulamalarındandır.

Yanakları ve Elmacık Kemiğini Dolgu ile Belirgenleştirme

Yanak ve elmacık kemiğinin belirginleştirme ve hacim kazandırma uygulaması son derece güvenli ve kolay uygulanabilir estetik operasyondur. Vücutta bulunan hyalüronik asidin zaman içerisinde azalmaya başlaması ve yanak bölgesinde çökükler, kırışıklıkların meydana gelmesinde neden olabilir. Bu durumda tamamen %100 doğal bir dolgu maddesi olan hyalüronik asit sorunlu bölgeye özel iğneler ile enjekte edilerek gerçekleştirilmektedir. Dolgu uygulamasında lokal anestezi veya lokal anestezi krem uygulanmaktadır. Kremin işlem yapılacak bölgeye sürülmesinden 15 dakika sonra işleme başlanır.

Yanak dolgusu, hyalüronik asit dolgusunun cilt altına uygulanması ile birlikte etkisini hemen göstermektedir. Uygulanacak asit miktarı problemli bölgeye göre belirlenmektedir. Dolgu işlemi sayesinde elmacık kemiği ve yanak bölgesindeki hatların belirginleştirilmesi ve estetik bir görünüm kazandırılması sağlanmaktadır. Bu sayede yanakların yüzün diğer bölümleri ile uyum içerisinde olması ile daha estetik bir görünüm oluşur. Uygulama sonrasında işlem yapılan bölgede hafif pembemsi bir görünüm şişlik oluşabilir. Bu durum birkaç gün içerisine gidecektir. Dolgu işleminin avantajlarından biride işlem sonrasında hemen günlük yaşama dönebilirsiniz.

Yanak dolgusu işleminin süresi işlem yapılacak bölgenin durumuna göre değişmekle birlikte ortalama olarak 15-25 dakika süren kısa işlemlerdir. Hyalüronik dolgu işleminde yüzün diğer bölümleri burun bölgesi, alın şaka bölgesi, kaş arası, çene uç kısmı ve birçok alana uygulanabilmektedir. Bu alanlar ile kombine bir şekilde uygulanması durumunda uygulama süresi normal olarak artmaktadır.

Yanak Dolgusu Sonrası ve Kalıcılık Süresi

Yanak  dolgusu ve elmacık kemiği dolgu uygulaması sonrasında hasta günlük işlerine dönebilir. Son derece pratik bir uygulama olan dolgu uygulaması hastane ortamında işinde uzman doktorlar tarafından yapılması durumunda güvenli bir uygulamadır. Herhangi bir yan etkiye rastlanmamaktadır. İşlem sonrasında hafif şişlik ve kızarıklık görülebilir. Bu durum birkaç gün içerisinde gidecektir. Genel sağlık durumunda sorun olmayan ve yanak bölgesinde deformite sorunu yaşayan, kadın erkek herkes rahatlıkla uygulanmaktadır.

Elmacık kemiği dolgu işlemi yapıldıktan sonra hemen etkileri görülmeye başlar. Bu uygulamanın etki süresi 9 ay ile 18 ay aralığında değişmektedir. Hyalüronik dolgu uygulaması etkisini kaybetmesi durumunda tekrar uygulanabilir. Herhangi bir sorun teşkil etmez. Uygulama sonrasında doğal ve estetik bir görünüme kavuşmanız için işinde başarılı ve etkili sonuçları olan uzman plastik cerraha başvurmanız yeterlidir.