Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon burun ameliyatı, burun ameliyatları sonucu oluşan deformasyonların giderilmesi için yapılan düzeltme operasyonudur. Revizyon ameliyatları ikinci burun ameliyatları olarak da bilinir. Bazen ikinci ve üçüncü revizyon ameliyatları yapılabilmektedir. İlk ameliyat sonrasında hastaların arzuladıkları burun estetiğine kavuşamamaları ya da burun tıkanıklığı gibi şikayetlerinden kurtulamamaları gibi durumlarda  yapılan bu operasyonlar son derece planlama, analiz ve beceri gerektiren uygulamalardır. Revizyon burun ameliyatı için karar vermeden önce doktorunuzla burun kaynaklı yaşadığınız sağlık sorunlarını ve estetik görünümle ilgili isteklerinizi detaylı olarak görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır. Yapılan ilk  burun estetiği ameliyatı ya da burun tıkanıklığı ameliyatından en az 6 ay ila 1 yıl gibi bir süre geçmesini bekledikten sonrasında revizyon burun ameliyatına karar vermek daha doğru olacaktır. Bu süre zarfından sonra burun yapısı sağlık ve psikolojik açıdan kişiyi rahatsız ediyorsa, revizyon burun ameliyatı için uygun bir adaydır.

Burun Düzeltme Ameliyatı

Revizyon burun ameliyatı, burun yapılandırma uygulamasında küçük dokunuşlar ile düzeltmeler yapılabilirken, büyük deformasyonlar ve sağlık sorunlarının giderilmesi de yapılmaktadır. Majör rinoplasti ve minör rinoplasti olarak iki grupta yapılan operasyonlardır. Küçük alanlarda yapılan operasyonlar genel olarak kısa süren uygulamalardır. Küçük dokunuşlarla burun yapısındaki düzeltmeler yapılır. Küçük bir bölgenin çökmesi ve dolgunluğunu kaybetmesi durumunda yapılan, yada hafif törpülenme gerektiren uygulamalardır. Burun yapısında büyük değişiklik söz konusu olması durumunda bu uygulama daha uzun sürecektir.

 

 

 

Revizyon Burun Estetiği Detaylı Muayene

Revizyon burun düzeltme ameliyatı öncesinde hasta muayene edilerek burun yapısı analiz edilir. Daha sonrasında burun yapısındaki sorunlar ele alınarak, tedavi yöntemi ve burun tasarlanır. Hastanın bu planlamada tedaviden beklentilerini belirtmesi çok önemlidir. Hasta ve doktor açısından tedavinin başarılı geçmesine katkı sağlayacaktır.

Revizyon burun ameliyatının tercih edilmesinde sık karşılaşılan başlıca sorunlar şu şekildedir; Burun ucu düşme sorunu, burun kemerinin yeterince törpülenmemesi, burun asimetrisinin iyi ayarlanamaması, solunum alanlarında sorun yaşama yani rahat nefes alamama, kıkırdak yapılarında çıkıntılar, aşırı burun dikleştirme, burun yapısında eğirilikler ve daha birçok neden revizyon ameliyatı için sayılabilir.

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun ameliyatı, burun estetiği sonrasındaki burun yapısından ve sağlık sorunlarından şikayetleri sonucunda yapılan ameliyatlardır. İlk ameliyat uygulamasında yapılan hataların veya eksiklerin düzeltilmesi ikinci burun ameliyatında gerçekleştirilir. Bu ameliyat türleri son derece zorlu uygulamalardır. Uygulama karar verilmesi durumunda başarılı sonuçları olan bir uzman estetik plastik cerraha başvurmanız gerekmektedir. Bu ameliyatlarda küçük dokunuşlar ile birlikte büyük değişimler de yapılmaktadır.

 

 

 

 

Revizyon Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır

Revizyon burun ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Hastanın burnundan kaynaklı  sağlık sorunları ve burun yapısındaki problem tespit edildikten sonra hastanın da istekleri gözönüne alınarak en doğru planlama yapılarak operasyon sürecine geçilebilir. Revizyon burun ameliyatı ikinci bir burun ameliyatı olmasından dolayı birinci ameliyatta buruna uygulanan işlemlerin de doktorunuz tarafından iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Hasta için birinci ameliyattan daha zor olmayan bu operasyon cerrah için daha ince bir çalışma gerektirmektedir. Bu sebeple revizyon burun ameliyatı konusunda deneyimli bir doktoru tercih etmeniz son derece önemlidir. Revizyon burun ameliyatının hasta için zorluğu , daha önce burun operasyonu geçirdiği için burun içindeki kıkırdak dokunun yetersiz olmasından dolayı kulak yada kaburga bölgesinden kıkırdak alınarak , bu bölgede oluşturulacak ikinci bir yara izidir. Kulak bölgesinde toparlanma çok hızlı  olup , herhangi bir şekil bozukluğu oluşturmaz. Kaburga bölgesinden alınan kıkırdak için de yara izi meme altındaki kıvrıma saklanarak, estetik bir sorun teşkil etmez.  Burun revizyon ameliyatlarında riskler vardır. Bunlar ameliyat sonrasında istenilen görünüme sahip olunamama, kanama ve nefes alma yollarında sorunlar, asitmerik sorunlar oluşabilir. Bu durumda doktorunuz iyi seçmeniz ve ameliyattan beklentilerinizi anlatmanız uygulama için son derece önemlidir.

Revizyon  Burun Ameliyatı Sonrası

Revizyon burun ameliyatı sonrasındaki  süreç, ilk olduğunuz burun estetiği ameliyatı belirtilerine yakın olmaktadır. Bu durum sizin için sorun olabilir. Ancak ameliyatın başarılı geçmesi sizi iyileşme sürecinde motive edecektir. Uygulama sonrasında takılan tamponlar 3 gün sonra çıkarılır. İyileşme süresince yüz kısmı yukarı gelecek şekilde yatmalıdır. Kalabalık ortamlardan uzak durulması gerekir. Burnun herhangi bir darbe alması ile iyileşme ve ameliyat riske girmiş olacaktır.

 Revizyon Burun Ameliyatı Ankara Fiyatları

Hastanın daha önceki burun ameliyatları sonrasındaki şikayetleri ve memnuniyetsizlikleri dinlendikten sonra iyi bir analiz ve planlama yaparak revizyon burun ameliyatında uygulanacak teknikler doktor tarafından belirlenir. Uygulanacak teknikler dolayısıyla fiyatlar değişiklik göstermektedir.