Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Gözlerimizi tamamlayan kaşlarımız yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerden biridir. Son zamanlarda da oldukça popüler olan estetik görünüme sahip kaşlara sahip olmak isteyen kişi sayısı fazladır. Çevresel ve genetik faktörler kaş yapımızı etkilemektedir. Yer çekimi ve zaman ilerledikçe yaşlanma ile birlikte kaşlarda göz üzerine düşme görülebilir. Cerrahi olarak müdahale yapılmasını istemeyen kişiler için uygulanan ameliyatsız kaş kaldırma tedavisidir.

Kavisini kaybeden ve düz bir görünüme sahip olan kaşlar kişinin yüzünü olduğundan daha yaşlı ve bitkin gösterebilir. Bunun yanı sıra genetik olarak kaş tipinin düşük olma durumuyla da karşılaşılabilir. Bu durumlardan rahatsızlık duyan kişilerin tercihi genelde ameliyatsız kaş kaldırma işlemidir. Kaş görünümünün belli bir kalıbı yoktur kişinin isteğine bağlı olarak yapılacak işlem belirlenir. Ameliyatsız kaş kaldırma işlemlerinde en çok tercih edilen yöntemlerden birisi ulthera işlemi ile kaş kaldırmadır.

Ulthera Ameliyatsız Kaş Kaldırma Tedavisi

Ultherapy ameliyatsız kaş kaldırma tedavisi, cildin alt tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ulthera sisteminde ultrason dalgaları kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Sistemde üç farklı başlık bulunmaktadır. Cilt katmalarına etki ederek kolajen ve elastin yapısının uyarılması sağlanır. Kaş bölgesindeki düşüklüklerin giderilmesinde uygulanan teknolojik bir tedavi yöntemidir.

Ulthera tedavisi güvenli bir uygulamadır. Cerrahi operasyon korkusu olan kişilerin tercihi haline gelen bir sistemdir. Cilt alt tabakasına etki eden bu sistemde, kolajen ve üretimini tetikleyerek sıkılaşma elde edilir. Uygulama ameliyatsız kaş kaldırma tedavisinde en iyi sonuçların alındığı güvenli bir tedavi yöntemidir. 15 dakika da kaş kaldırma işlemi yapılmaktadır. Uygulama sonrasında etkileri hemen görülür. Etkisini tamamen göstermesi ise 2-3 ay arasında değişmektedir.

Ultherapy Kaş Kaldırma Uygulaması

Ultherapy kaş kaldırma uygulamasında, kaş bölgesindeki deformitelerin tespitinden sonra tedaviye başlanır. Ulthera cihazı sorunlu alana temas ettirilerek, ultrason ses dalgalarının cilt alt katmalarına iletilmesini sağlar. 1.5 milimetre ile 4.5 milimetre derinlikte cilt alt katmalarında ısı enerjisi oluşturarak kollajen üretimini tetiklemektedir. Kollajen üretimi sayesinde kaş bölgesinde sıkılaşma meydana gelir.

Ulthera kaş kaldırma uygulamasında, cilt altına gönderilen ultrason ses dalgaları, istenilen derinlik ve enerji düzeyinde verilebilmektedir. Derinin altına gönderilen ultrason ses dalgaları cilt altında ısı hasarları oluşturur. Bu sayede kollajen üretimi ve sıkılaşma meydana gelmektedir. Uygulama sırasında hafif bir iğneleme hissi veren bir sızı olabilir. Bu durumda acı hassasiyeti olan hastalar için işlem öncesinde anestezi etkisine sahip krem uygulaması yapılabilir. Bu durumlarında dışında son derece konforlu bir tedavi uygulamasıdır.

Ulthera kaş kaldırma uygulaması kısa 15-30 dakikada tamamlanan bir operasyondur. İşlem sonrasında hasta günlük işlerine hemen dönebilir. Ameliyatsız kaş kaldırma uygulamasında kesi izi, yara, lekelenme vb. durumların oluşması görülmez. Herhangi bir etkisi bu zaman kadar tespit edilmemiştir. FDA tarafından onaylı bir işlemdir. Dünyada ve ülkemizde sıkça uygulanan ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biridir.

Kaş kaldırma ulthera uygulaması, kadın ve erkek herkese uygulanabilir. Herhangi bir cinsiyet ayırımı bulunmamaktadır. İleri yaşların yanı sıra genç yaşlara sahip kişilere de uygulanmaktadır. Cilt tipi ayırt etmeyen bir sistemdir. İleri derece kaş bölgesinde sarkma ve kırışıklık bulunması durumunda seans sayısı artabilir. Cerrahi bir operasyon geçirmek istemeyen kişiler için ideal bir sistemdir. Yüz germe ve yüz germe tedavilerinde, kol ve dekolte bölgelerin etkili bir şekilde kullanılır.

Ulthera ameliyatsız kaş kaldırma tedavisi işlem sonrasında etkilerini hemen göstermeye başlar. Zamanla birlikte kaşlarda sıkılaşma daha belirgin olur. 2-3 ay sonrasında tamamen etkisini göstermiş olacaktır. Seans sayısı kişiye göre değişebilir.