Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nem Dolgusu (Nem Aşısı)

Nem Dolgusu Uygulaması

Nem aşısı, cildi besleyen vitamin, mineral ve antioksidanları içerir. İçeriğindeki Hiyalüronik asitin ile de cildin su tutma özelliği arttırır. İçeriğinin doğal olması nedeniyle ciltte ve vücutta alerjik reaksiyona neden olmaz. Nem aşısından kesi açılmaz (cerrahi bir işlem değildir), dikiş vb. işlemler olmadığı için herhangi bir iz bırakmaz. Nem Aşısı uygulanacak bölge önce anestezi özelliği gösteren kremi sürülür ardından solüsyon küçük enjektörler ile cilt dokusunun altına enjekte edilir.

Nem aşısı yüz, gıdı, boyun, dekolte ve ellerde kırışıklık ve sarkma bulunan bölgelere uygulanır. Cilt üzerinde ödem, kızarıklık gibi yan etkileri görülmez. Ağrı ve sızıya neden olmaz. 20 Yaşından büyük, sağlıklı tüm bireylerde uygulanabilen nem aşısı seansları 20 dakika kadar sürer.

Her ne kadar basit bir uygulama gibi görünse de mutlaka uzman doktor tarafından uygulanması çok önemlidir.

Uygulama sonrası ilk gün sıcak su ile duş alınmamalı ve alkol tüketmemelidir. Nem aşısı 18 yaş altı kişiler, kanser tedavisi görenler ve gebelikte döneminde uygulanmaz.

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) Nedir?

Su tüm canlılar için olduğu gibi insan içinde hayati öneme sahiptir. Bir hafta su içmeyen bir kişiyi yaşamını yitirir. Sağlıklı bir yaşam için yetişkin bireylerin 1,5-2 litre su tüketmesi gerekmektedir. Çay, kahve vb. içeceklerin suyun yerini alacağı düşüncesi toplumuzdaki en büyük yanılgılarından biridir. Suyun yerini hiçbir sıvının tutamayacağı asla unutulmamalıdır.

Su tüm vücudumuzun için önemli olduğu gibi cildimiz içinde çok çok önemlidir.

Yeterli su tüketilmemesi, ilerleyen yaş ile birlikte cilt nem tutma özelliğinde kayba uğraması gibi genel, uzun süre yoğun güneşe maruz kalma ve ramazan ayı gibi beslenmede yaşanan ani değişiklikler gibi dönemsel sebeplerle cilt nemini yitirir. Nemini kaybeden cilt kurur, çatlar, kırışır, lekelenme olur ve sarkar. Nem aşısı, bu kırışıklık, leke ve sarkmaların giderilmesi için geliştirilen yeni bir estetik uygulamadır.

Nem Dolgusu Uygulamasında Ciltte Hedeflenenler

  • Su tutma kabiliyetini arttırmak
  • Nem dengesini oluşturmak
  • Canlı ve parlak bir cilt görünümü
  • Kırışıklıkların giderilmesi ve yeni kırışıklık oluşumunun önlemek
  • Cilt lekelerinin ortadan kaldırılması

Nem Dolgusunun Etki Süresi Nedir?

Nem aşısının etkisi seans sonrası hemen görünmeye başlar. Aşıdan bir ay sonra ciltteki etkisi son halini alır. Kalıcı etki yaşa göre değişse de yaklaşık bir yıldır. Seansların tekrarı derideki esnekliği korur ve etki süresini uzatır.

Aşı sonrası günde 2 litre su içilmesi, aşının etkisinin kalıcı olmasında etkili olmaktadır. Seans sonrası ciltte aşırı su kaybı yaratacağı için uzun süreli güneşe maruz kalmaktan da kaçınılmalıdır. Ankara nem dolgusu uygulama fiyatları işlem boyutuna göre farklılık gösterir.