Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kol Germe

Kol germe estetiği, kol yapısındaki sarkmaların ve gevşekliklerin giderilmesi için yapılan estetik müdahalelerdir. Kolların sarkmasında kilo alıp vermelerinde etkisi bulunmaktadır. Hızlı kilo kayıpları kol bölgesindeki gevşekliklere neden olur. Kadınların şikayeti olan kol bölgesindeki sarkmalar son zamanlarda erkeklerinde şikayeti olmaktadır. Kıyafet seçimlerini bile olumsuz etkileyen bu sarkmalar kişileri olduklarından yaşlı göstermesi kadınların en büyük sorunları arasındadır. Vücut estetiği açısından büyük önemi olan kollarda, cerrahi uygulama ile germe işlemi yapılmaktadır.

Kol Germe Estetiği Uygulamaları

Kol sarkmalarının giderilmesinde, liposakşın uygulaması ile birlikte kol germe ameliyatları uygulanmaktadır. Bu uygulamalar sarkmaların durumuna göre belirlenmektedir. Hafif derece sarkmaların bulunması durumunda uygulanacak olan liposakşın yağ alma işlemi son derece etkilidir. Bu uygulamada kol bölgesinde biriken yağ fazlalıkları özel kanüller kullanılarak alınmaktadır. Yağ birikimlerinin giderilmesi ile kollardaki gevşeklikler toparlanmış olur. Kol germe veya liposakşın yağ alma uygulamasına muayene sonrasında doktor tarafından karar verilmektedir. Sarkma ameliyatlarında ise sarkmalara neden olan deri alınarak yapılmaktadır. Diğer bir uygulama yöntemi ise örümcek ağı olarak adlandırılan estetik uygulamadır. Bu uygulamada ipler ile kollardaki sarkıklıklar toparlanmaktadır.

 

 

Kol Germe Estetik Ameliyatı

Kollardaki sarkmaların giderilmesi için uygulanan operasyonlardır. Sarkmalara neden olan fazla deri cerrahi yöntemler ile alınır. Bu uygulama genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Buna uygulama öncesinde karar verilmektedir. Hızlı kilo vermelere bağlı olarak deri yapısında değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişlikler sarkmalar ve yağlanmalar olabilir. Bu durumda kol germe estetiği uygulanacak en etkili yöntem olmaktadır.

Kol germe ameliyatlarında yapılacak kesiler de iz olma ihtimali vardır. Bu izler zamanla iyileşme gösterebilir. Uygulamada açılan kesiler estetik bir şekilde dikişler ile kapatılmaktadır. Kesilerin minimum seviyede olması ve saklanabilir olması kollardaki sarkma durumuna göre belirlenmektedir. Bu izlerin iyileşme ile birlikte belirginliğini kaybettiği bilinmektedir. Kol sarkmalarını giderme estetiğinden sonra uygulanacak olan bandaj ve korse cildin daha çabuk iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Kol Sıkılaştırma Estetiği Sonrası

Kol sarkmalarını giderme uygulaması, zor olan tedavi yöntemlerinden değildir. Bu uygulama sonrasında hafif ağrı ve sızılar oluşabilmektedir. Bu durumda doktor tarafından verilen basit ağrı kesiciler kullanılır. Operasyondan sonra dikkat edilmesi gereken birtakım kurallar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi işlem sonrasında 15 gün gibi bir süre ağır spor ve faaliyetler de bulunulmaması gerekmektedir.

Kol gevşeklikleri toparlama estetiği uygulama süresi işlem yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte 2 ile 5 saat aralığında sürebilir. Uygulamadan sonra tamamen iyileşme 1.5-2 ayı bulmaktadır. Bu uygulama sayesinde kollardaki gevşek ve yağ birikimi olan yapı giderilmiş olur. Genel olarak tek seferde uygulanan bir operasyondur.