Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

BodyTite

BodyTite yeni nesil vücut şekillendirme ve sıkılaştırma yöntemi olarak bilinmektedir. Cildin sıkılaştırılmasında ve sarkmaların giderilmesinde kullanılan radyo frekans yardımlı yağ aldırma işlemidir. Düzensiz  beslenme ve hareketsizlik sonucunda oluşan ve giderilmeyen cilt altındaki kalıcı yağların yok edilmesinde ve sıkılaştırılmasında kullanılan radyofrekanslı bodyTite liposakşın uygulaması güvenilir ve son derece etkili sonuç alınan  bir tedavi yöntemidir.

Fit bir görünüme kavuşmak isteyenlerin tercihi haline gelen bu uygulama dünyada ve ülkemizde sıkça uygulanan yağ aldırma işlemlerinin başında gelmektedir. Bu uygulamadaki amaç radyo frekans dalgaları kullanılarak yağ hücrelerinin parçalanması ile gergin ve sıkı bir cilt elde etmektir.

BodyTite Radyo Frekanslı Liposakşın Yöntemi

Cilt altındaki yağları eritme radyo frekans işleminde 3 farklı yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Bunlar ultrason yardımlı Vaser , Lazer liposuction ve son olarak radyofrekanslı BodyTite liposuction uygulamasıdır.

Radyo frekanslı BodyTite liposakşın uygulamasında işlem yapılacak bölgeye gönderilen radyo frekans dalgaları ile yağ dokuları parçalanır. Gönderilen radyo frekans dalgaları bağ dokusunda ısınmaya sebebiyet vererek kollajen bantlarda daralma oluşturarak cildi sıkılaştırır.

Liposuction uygulamalarında vücutta biriken yağ fazlalıkların eritilmesi ile birlikte sıkılaştırma ve gerginleştirme sağlamaktır. Bu uygulamada ciltteki yağ birikimleri kullanılan radyo frekans teknolojisi sayesinde ütüleme yaparak sıkılaştırma elde edilir. Klasik yağ aldırma ameliyatları ile yapılan sıkılaştırma oranları bilimsel araştırmalara göre %12′ ler civarında olduğu gözlemlenmiştir. Lazer liposakşın uygulamasında ise bu sıkılaşma oranları %30 lara kadar çıktığı bilinir. Radyo frekanslı BodyTite yağ azaltma uygulamasında bu oranların daha çok üstüne çıktığı gözlemlenmiştir. Radyo frekans dalgaları sayesinde yapılan bu uygulamada işlem yapılan bölgenin sıkılaşması %45’lere kadar ulaştığı tespit edilmiştir.

 

Radyo Frekans BodyTite  Liposuction İşlem Süresi ve iyileşme Süreci

Yağ aldırma ve sıkılaştırma uygulamaları hastane ortamında uzman bir doktor tarafından yapılması gereken uygulamalardır. Aksi durumlarda sağlığınızı riske atmış olursunuz. Bu operasyonun süresi yapılacak bölgenin yağ birikimine göre farklılık gösterebilir. Yaklaşık olarak işlem süresi 2-4 saat sürmektedir. Uygulama sonrası hasta aynı gün taburcu olabilmektedir. Ağrı ve ödem diğer liposakşın yöntemlerine göre daha kontrollü ve minimal düzeydedir. Radyo frekans bölgesel olarak yağları eritme ve vücut şekillendirme işlemi sonrasında uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve morarma oluşmaz. Hastaların % 70’i ertesi gün günlük hayatına dönebilmektedir.  Uygulama sonrası doktor tarafından önerilen korseyi 2-3 hafta kadar bir süre kullanmak gerekir.

Bodytite ile vücut şekillendirme  uygulamasından sonra iyileşme ve sıkılaşma süresi ortalama olarak 1 yıldır. Bu süre zarfında sıkılaşma ve ciltte gergin görünüm devam edecektir. Ancak bu sıkılaşma döneminde beslenme alışkanlıkları ve egzersizlerin uygulanması tedavinin başarı oranını ve sıkılaşmanın hızını artıracaktır.

BodyTite Yağ Aldırma Yöntemi Uygulanan Bölgeler

Radyo frekanslı liposuction uygulaması gıdı bölgesinden ayak bölgesine kadar yağ birikimine sahip hemen hemen her bölgeye uygulanabilir. En sık işlem yapılan bölgeler ise karın, bel, sırt, uyluk içi, diz içi , diz çevresi, basen, kollar ve gıdı bölgesidir. Ayrıca erkeklerde jinekomasti ( meme küçültme ) uygulamasında etkilidir.

Radyofrekanslı BodyTite Liposuction Avantajları

BodyTite ile vücut şekillendirme uygulamasının , klasik liposuction yağ aldırma ameliyat yöntemine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Uygulamada verilen radyo frekans ses dalgaları yağ hücrelerinin hızlı bir şekilde parçalanmasını sağlar. Bu sayede yağ alma işlemi sırasında emilimin daha kolay ve hızlı olur.

  • Ağrı ve ödem çok daha minimaldir.
  • Radyofrekans enerjisi sayesinde ütüleme yaparak ciltte sıkılaşma sağlar.
  • Çevre dokulara zarar vermez.
  • Daha az morarma oluşur.

BodyTite Radyo Frekanslı Liposuction Kimler İçin Uygundur

Bölgesel yağlanması olan ve sağlık durumu iyi olan herkes bu uygulamadan faydalanabilir. Karın germe (Abdominoplasti) uygulama öncesi, kilolu hastalarda yara izlerinin daha az olması amacıyla, cilt elastikiyeti bozuk olan kişilerde sıkılaşma sağlama amacıyla da uygulanabilir. Bazı özel durumlar uygulama için engel teşkil etmektedir. Bunlar şu şekildedir;

Hamilelik durumunda olma, dört ay gibi bir süre öncesinde herhangi bir ameliyat geçirmiş olma, kalp pili ve metal implant kullanan hastalar ve kanser hastalıklarına sahip kişiler bu uygulamadan yararlanamazlar.

Ankara Bodytite fiyatları yağ aldırma yapılacak alanın boyutu ve uygulayıcıya göre değişiklik göstereceğinden , öncelikle doktorunuzla iletişime geçerek muayane olmanız gerekmektedir.