Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz uygulamasında cilt altına yerleşen ve direnç gösteren yağlar parçalanarak vücuttan atılır. Bu yağlanmaların vücuttan uzaklaştırılması tıpkı liposuction da olan giderme gibidir. Ancak bu uygulamada bölgesel  yağ giderme işlemi lazerler yardımı ile gerçekleştirilir. Yağ aldırma ameliyatlarına göre daha kolay ve pratik bir işlemdir. Uzun yıllardan beri kullanılan bu yöntem ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu işlem için ideal olan hastalar; cilt sarkmaları ve gevşeklikleri bulunmayan vücut şekline sahip kişilerdir. Göbek altı bölgesi, kol ve uyluk içi sarkmaya meyilli bölgelerde uygulanması halinde etkili sonuçlar vermektedir. Lazer lipoliz daha dar bölgelerde biriken yağların giderilmesi için uygulanan başarılı bir tedavi yöntemidir.

Vücutta oluşan yağlanmalar sadece beslenme alışkanlıklarına bağlı olmayabilir. Genetik özellikler veya hamilelik gibi durumlar da vücut biçiminde değişikliğe sebep olur. Böyle durumlarda lazer lipoliz işlemiyle etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Vücut yağlarını eritme tedavisinde Diod ve Nd diye adlandırılan 2 çeşit lazer tipi kullanılmaktadır. Bel, kalça ve basen bölgelerinde bu tip lazer modelleriyle istenilen inceltme operasyonları yapılmaktadır.

Lazer Lipoliz Tedavi Yöntemi

Lazer lipoliz bölgesel incelme uygulamasının sonuçları, yağ aldırma liposuction uygulamasına benzemektedir. Lazerli lipoliz uygulamasında lazer ışınları ile ciltte gerginleşme ve deri altında bulunan yağ fazlalıkların da azalma sağlamaktadır. Lipoliz ile incelme uygulaması tıpkı liposakşında olduğu gibi bir kilo verme yöntemi olarak düşünülmemelidir. Bu uygulamadaki amaç; belirli bölgede birikmiş yağ fazlalıklarının giderilerek vücut şeklinin orantılı olarak biçimlendirilmesidir.

Lazer Lipoliz  ile uygulamasında küçük alanlar (Boyun, gıdı gibi) lokal anestezi ile,  büyük alanlar (Karın, bel, basen gibi) ise genel anestezi altında yapılmaktadır. Her iki anestezi uygulamasında kişi ağrı ve sızı hissetmeyecektir. İşleminin uygulanacağı bölgeye lazer uygulanır. Yağlar lazerle parçalanır. Parçalanma sonucunda katı haldeki yağ birikimleri sıvı hale getirilmiş olur. Sıvı hale gelen yağlar zamanla vücuttan atılır. Lazer kullanılmasından dolayı kas ve sinir sistemine zarar verilmez. Son derece güvenli ve pratik bir uygulamadır. İşlem sonrasında kanama ve morluk oluşmaz.

 

Lazer Lipoliz Uygulamasının Avantajları

Lazer ile sıkılaştırma lipoliz, klasik liposakşın ameliyatlarına göre daha pratik bir uygulamadır.

  • İşlem sırasında ve sonrasında kanama oluşmaz,
  • Ayrıca bu uygulamanın iyileşme süresi kısadır,
  • Diğer bölgesel incelme uygulamalarına göre daha ağrısızdır,
  • Uygulama sırasında açılan 2 mm’lik bir kesi belirgin değildir ve kısa bir süre sonra iyileşerek yok olabilmektedir,
  • İşlem sonrasında hasta günlük işlerine hemen dönebilir,
  • İşlem sonrasında 2 ile 4 ay gibi bir sürede etkisini göstermeye başlar.

Lazer Lipoliz Kimler İçin Uygundur?

Lazer lipoliz işlemi 18 yaşını doldurmuş bölgesel yağ fazlalıklarına sahip, genel sağlık durumu iyi olan kişiler için ideal bir tedavi yöntemidir. Uygulama için herhangi bir cinsiyet ayrımı gerekmemektedir. Kadın ve erkek herkes bu uygulamadan yararlanabilir. Lipoliz birden fazla bölgesinde orta derecede yağ birikimi olan kişilere uygun operasyon şeklidir.

Lazer Lipoliz Ameliyatı Kimlere Yapılmaz

Lipoliz operasyonu gebe ve emzirme sürecinde olan, on sekiz yaşını doldurmamış, şeker, kalp, karaciğer, böbrek hastalıklarına sahip ve aktif enfeksiyon sahibi kişilere uygulanamaz.

Lazer Lipoliz İşlem Süresi ve Sonrası

Lazer lipoliz bölgesel olarak incelme uygulamasının süresi işlem yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Ortalama olarak 1 saat süren operasyon, boyun gıdı gibi küçük alanlara uygulanması durumunda 15 – 20 dakika gibi kısa sürede yapılmaktadır. Operasyon sonrası ciltte gözlenen etkiler uygulama alanının genişliği ve yapılan işlemlere göre değişiklik gösterir.  Genel de işlem yapılan bölgede morarma, kanama, şişlik çok daha az görülür ve kısa süre de kendiliğinden ortadan kalkar.

Bölgesel incelme alternatif uygulamalarından olan lazer lipoliz ameliyatının diğer yöntemlere göre ağrı ve sızı durumu daha az olur ya da hiç görülmez. İşlem yapılan bölgede herhangi bir iz ve yara oluşmaz. İşlem sonrasında kanama ve morarma gerçekleşmez. Hastanın lazer lipoliz uygulama sonrası ilk 15 gün özel korse kullanması gerekir. Korsenin kullanım süresi, yapılan uygulamanın ve bölgenin durumuna göre değişebilmektedir. Hafif oluşabilecek ağrılar için basit ağrı kesiciler doktor tarafından verilmektedir. Banyo yapma ve istirahat süreniz tedavi sonrasında doktor tarafından belirlenecektir.

Lazer Lipoliz Kullanım Alanları

Genel olarak lipoliz bel ve göbek bölgesi, kollar, kalça, bacak, gıdı gibi yerlere istenilen ölçüde uygulanabilir. Yine lipoliz, bölgesel incelme ve yağ alma uygulaması olmanın yanı sıra, ‘lipom’ olarak adlandırılan yağ bezelerinin kesi atılmadan yara izi olmaksızın yok edilmesinde de uygulanabilir. Ayrıca aşırı koltuk altı terlemesi olarak bilinen hiperhidroz tedavisinde de bu işlem uygulanarak kesin ve kalıcı sonuçlar alınabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Lazer lipoliz ile lazer liposuction arasında ne fark nedir?

Lipoliz uygulaması da lazer liposuction işlemi gibi yapılır. Fakat yağlar alınmaz zamanla vücut tarafından atılır. Az yağlanma görülen bölgelere yapılması daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Daha geniş ve fazla yağlanmaların olduğu yerlerde lazer liposuction daha etkili olacaktır.

Lazer lipoliz operasyonu güvenli bir uygulama mıdır?

Lazer lipoliz yağ hücrelerinin hedeflenmesi ve onlar üzerinde işlem yapılması işlemi olması sebebiyle güvenli ve kolaydır.

Anestezi gerekli midir?

Genelde lokal anestezi uygulanır. İşlemin yapılacağı bölge belirlendikten sonra doktorun uygun gördüğü anestezi şekline karar verilir.

Lazer lipoliz sonucu iz kalır mı?

Operasyon küçük kesilerle yapıldığı için iyileşme sonrası iz belirgin değildir.

Lazer lipoliz sonrası ağrı görülür mü?

Genelde lipoliz de ağrı görülmez ya da düzeyi çok az seviyededir.

Uygulama sonrası iş ve günlük hayatıma ne zaman dönebilirim?

Genelde az ya da orta dereceli yağ birikimleri için yapılan bu operasyon sonrası kişi günlük hayatına hemen dönebilir.

Lazer Lipoliz Ankara Fiyatları

Lazer Lipoliz işlemi uygulama yapılacak bölgeye ve büyüklüğüne göre fiyat değişikliği göstermektedir. Bu sebeple net bilgi almak için konusunda uzman bir doktorla görüşmek ve doktorun kapsamlı bir muayenesinden geçmek gerekir.