Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Somon Dna Aşısı

Somon DNA aşısı uygulaması cildi yenileme ve gençleştirme tedavilerinden biridir. Yaşlanma ve zamana bağlı olarak cilt yapısında hasarlar meydana gelebilir. Bu hasarlar kırışıklıklar, çizgilenmeler, çukurlar olarak cilt yapısında görülür. Cildin daha kuru ve mat gözükmesine neden olur. Bu cilt gençleştirme ve yenileme tedavisi son zamanlarda sıkça tercih edilir hale gelmiştir. %100 saf hyalüronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinin cilt alt verilerek gençleşme ve tazelik kazandırma işlemine somon DNA aşısı denir.

Somon DNA aşı uygulamasının tercih edilmesinde, cilt hasarlarının olması ve canlılığını yitirmesi bu uygulamanın tercih edilmesinde etkilidir. Saf hyalüronik asit ve somon balığı DNA hücreleri kullanılarak elde cildin kalitesinin artırılması ve yenilenmesi sağlamak amacı ile yapılır. Bu sayede hızlı bir gençleştirme ve pratik konforlu uygulamasından dolayı talep gören bir gençleştirme tedavisi haline gelmiştir.

Somon DNA Aşısı İle Cildi Gençleştirme Uygulaması

Cildi gençleştirmek için yapılan Somon DNA aşısı, Lazer, dolgu, Prp uygulamaları kombine bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ameliyatsız  uygulamalarda en etkili tedavilerden biridir. Burada amaç cilt yapısındaki hasarların giderilerek yenilemek ve sağlıklı bir hale gelmesini sağlamak, hormonal dengesizlikleri düzenlemek, yaşlanmayı geçiktirmek için uygulanan anti aging uygulaması haline gelmiştir.

Somon DNA Aşısı Neden Uygulanır

Cildimizde güneş ışınlarında dolayı ve yaşlanmaya bağlı bir takım değişiklikler meydana gelir. İnce çizgiler, kırışıklar, lekeler, gözeneklerin matlaşması gibi bu durumda cilt gençleştirme uygulaması gerekebilir. Hyalüronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moneküllleri cilt altında deformiteye uğramış alana verilerek işleme başlanır. Hyalüronik asit ile birlikte nemini kaybeden cildin tekrar kazandırılması sağlanır ve cilt kuruluğu giderilir.

Hyalüronik asit ile cildin nemlendirilmesini sağladıktan sonra somon DNA serumu cilt altına özel iğneler aracılığı ile azar azar enjekte edilir. Güneş ışınlarının tahrip ettiği cilt yapısını gençleştirme sağlanır. Zamanla etkisini göstermeye başlayan uygulamada cilt etkisini göstermeye başlar ve yenilenme ve gençleşme meydana gelir. Gerekli bileşenleri kazanan cilt daha parlak ve dinamik bir görünüme kavuşur.

 

Somon DNA aşısı Öncesi

Somon DNA aşısında önce işlem yapılacak bölge temizlenir. Daha sonrasında lokal anestezi etkisine sahip uyuşturma özelliğinde krem sürülür. Cilt altına gerekli olan bileşenler 1 santim aralıklar ile zerk edilir. Uygulama yaklaşık olarak 15-20 dakika arasında sürmektedir. Seans aralıkları cilt yapısına ve durumuna göre değişir. Yaklaşık olarak 3-6 seans aralıklarında bir tedavi yeterli olabilmektedir.

Cildi yenilemek için yapılan Somon aşısı, cilt yaşlanmasını ötelemesi dışında cildi daha parlak ve genç görünmesini sağlar. Herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Hamile ve emzirme döneminde olanlar, ilaç alerjisine sahip, kanser, kalp damar hastalıklarına sahip olanlar işlemden yararlanmaz. Uygulama öncesinde herhangi bir ilaç kullanımı var ise doktora belirtilmesi gerekir. Somon DNA aşısı uygulama ile daha dinamik ve parlak bir cilde kavuşulabilir. Ankara Somon DNA aşısı fiyatları için belirleyici unsur uygulayıcı politikası başka olmak koşulu ile yapılacak alan ve işlem sayısı belirleyici olacaktır. İşlem hakkında doktorlardan bilgi edinebilirsiniz.