Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Akne ve Sivilce İzleri Tedavisi

Gelişme ve ergenlik dönemlerinde çıkan sivilceler daha sonrasında iz olarak yüz bölgesine yerleşebilir. Bu durum yüz estetiği açısından son derece sıkıcı bir hal almaktadır. Akne ve sivilce izleri tedavisi ile pürüzsüz bir cilt kazandırmak amaçlanmaktadır. Bu durumda akne ve sivilcelerin giderilmesinde farklı tedavi yöntemleri bulunur. CO2 fraksiyonel lazer, Fractora altın iğne, Dermapen tedavileri cilt sorunlarının giderilmesinde etkili yöntemlerdendir. Bu sayede cilt yapısında oluşan lekeler ve izler giderilir. Uygulamanın amacı cilt yapısında daha sağlıklı ve estetik bir görünüm sağlamaktır.

Akne ve Sivilce İzi Altın İğne Tedavisi

Akne ve sivilcelerinin giderilme tedavisinde, gelişme çağında ve daha sonrası cilt yapısında oluşan deformitlerin giderilmesi ve estetik bir görünüm kazandırmak amacı ile yapılmaktadır.  Büyüme döneminde oluşan sivilcelerin daha sonrasında yüz bölgesinde çöküklük ve çukurluklar şeklinde izler bırakabilir. Bu durumda lazer uygulamaları, dermapen tedavisi ve  altın iğne tedavisi kişinin cilt yapısına ve ihtiyacına göre tercih edilebilir.

Akne ve sivilce izlerinin giderilmesi altın iğne uygulaması, bu tedavi yönteminde radyo frekans enerjisinin cildin alt tabakasına yoğunlaştırılması ile yapılır. Bu sayede cilt altında kollajen üretimi tetiklenmesi sağlanarak, cildin yenilenmesi ve toparlanması amaçlar.

Akne ve sivilce izleri tedavisi, Fractora fraksiyonel radyofrekans enerjisinin dermis altına aktarılması ile gerçekleştirilir. Deri altındaki kollajen ve elastin yapısının tetiklenmesi ve cildin sıkılaşması ile yenileme haline geçmesini sağlar. İşlem sonrasında hafif bir kızarıklık görülür. Oluşan bu kızarıklık birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Uygulamanın seans süresi işlem yapılacak cilt durumuna göre kişiden kişiye değişmektedir.

Fraksiyonel Lazer Akne ve Sivilce İzlerini Giderme

Akne ve sivilce izlerinin giderilmesin uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamada cilt kırışıklıkları ve çatlakları da giderilir. Ciltte bulunan izlerin giderilmesi ile gençleşme sağlanmaktadır. Fraksiyonel lazer uygulamasında 1650 nano metre dalga boyu kullanılır. Sivilce izleri ile birlikte cilt yapısında bulunan kırışıklıklar ve çukurların giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Akne ve sivilce izleri tedavisi, CO2 fraksiyonel lazer sivilce ve akne izlerini giderme uygulamasında herhangi bir anestezi uygulaması gerektirmez. Ancak ağrı hassasiyeti olan kişiler için lokal anestezi etkisine sahip, anestezik krem uygulaması yapılabilir. Fraksiyonel lazer uygulamasında deri altına gönderilen ısı ile buharlaşma sağlar. Bu uygulamada işlem yapılan alanının dışındaki bölgelerde cildin yenilenmesine yardımcı olur.

 

Akne ve Sivilce Tedavisi Dermapen Uygulaması

Akne ve sivilcelerin giderilmesinde uygulanan bir diğer tedavi yöntemi ise dermapendir. Bu uygulamada cilt gençleştirmesi yapılır. Cilt yapısında bulunan izlerin ve lekelerin giderilmesinde etkili bir tedavi yöntemidir. Kollajen ve elastin sentezini tetikleyerek cilt yenilenmesi sağlar. Dermapen uygulaması mikro iğneleme tedavisi olarak da bilinir. Uygulamanın seans sayıları işlem yapılacak bölgeye göre değişmektedir.

Dermapen ile akne ve sivilcelerin tedavi işleminde, cilt yüzeyinde berelenmeler meydana getirerek, mikro kanallara aralığı ile vücudun tekrardan yenilenme mekanizmasını tetiklemektedir. Uygulama öncesinde cilt yapısı temizlenir. Daha sonrasında lokal anestezi etkisine sahip krem sürülür. Kremin etkisini 15 dakika içerisinde gösterdikten sonra işleme başlanabilir. Mikro iğneleme uygulamasında 0.5-2 mili metre arasında değişen mikro iğneler kullanılır. Bu mikro iğneler doktor tarafından cilt yapısına göre belirlenecektir. İşlem süresi 30 dakika ile 45 dakika arasında değişir.