Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Genital Estetik

Kadınların genital bölgesinde yaşadığı sorunların giderilmesinde uygulanan estetik operasyonlara denilmektedir. Bu operasyonlar kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini ve cinsel yaşamlarının daha olumlu geçmesini sağlaması amacı ile yapılır. Genital bölgedeki şekil bozuklukları ve görünümlerinden rahatsız olma durumunda yapılan bu uygulamalar iki farklı yöntem ile yapılır. Dış genital estetiği ve iç genital estetiği şeklindedir. Bu uygulama ile küçük vajina dudaklarının büyütülmesi, büyük vajina dudaklarının küçültmesi, vajina daraltma ve şekil bozuklukları giderilmektedir.

Genital estetik, tercih edilmesinde, görünümlerinden rahatsız olma ve cinsel yaşamlarında sorun yaşama gibi durumlar kişilerin kendilerini mutsuz hissetmesine neden olabilir. Bu durumların dışında hamilelik sonrasında vajina bölgesinde esneme ile birlikte genişleme sorunlarının oluşması, genetik olarak oluşabilen küçük dudakların asimetri sorunun giderilmesinde, ve sarkmaların giderilmesinde uygulanabilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina bölgesinin daraltma işlemi, en sık şekilde doğum sonrasında oluşan gevşemeler şeklindedir. Bu problem çiftler arasında cinsel sorunlara neden olabilir. Bu gevşeklikler doğumların yanı sıra genetik özelliklerden ve vücut yapısına bağlı olarak oluşabilir. Bu durumda vajina daraltma uygulaması yapılmaktadır. Vajina bölgesinin yeniden şekillendirilme uygulamasında yeterli cinsel hazın sağlanması ve estetik hale getirilmesi için yapılır. Daraltma estetik ameliyat uygulaması genel anestezi altında gerçekleşir. Bu uygulamada vajinanın arka duvarından bir daraltma yapılır. Uygulamanın yaklaşık olarak süresi 30 dakika ile 45 dakika aralığında sürmektedir.

Operasyondan sonrasında aynı gün içerisinde taburcu olursunuz. Uygulamada yerleştirilen tampon ertesi günü çıkarılır. İşlem sonrasında hastanın genetik bölge hijyenine dikkat etmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda enfeksiyon ile karşılaşılabilir. Hastanın operasyondan sonra 1.5 aylık bir süre cinsel ilişkiden uzak durması istenmektedir. Ayrıca uygulama sonra iyileşme sürecinde ağır spor ve aktivitelerden uzak durması iyileşme açısından önemlidir.

Büyük Dudak Dolgunlaştırma Estetiği

Büyük dudakların yani vajina dış dudakları yaşlanmanın etkisi ile deformasyonlara ve sarkmalara neden olabilir. Özellikle otuz yaşından sonra görülen bu durum kadınların en sık şikayetleri arasındadır. Bu durum yaşlanmanın yanı sıra genetik nedenlerden oluşabilmektedir. Bu sarkmış ve deformiteye uğramış dış dudaklar kadınları oldukça rahatsız edebilir. Kilo vermelere bağlı olarak oluşa bilen ve zayıf kişilerde sıkça rastlanan bu durum dolgu uygulamaları ile giderilmektedir. Kişinin kendi yağından uygulanan bu işlem karın, bel ve basen bölgelerinden alınarak gerekli alanlara enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Ayrıca bu uygulamada hyaluronik asitlerde kullanılabilir.

Dış dudak kalınlaştırma uygulaması son derece konforlu bir uygulamadır. İşlem genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Karın veya basen bölgesinden alınan yağ dokusu büyük dudak bölgesine enjekte işlemi gerçekleştirilir. Hasta uygulamadan bir saat sonra evine dönebilir. Uygulama sonrasında oluşabilecek şişlikler bir kaç gün içerisinde gidecektir. Oluşabilecek hafif düzeyde ağrı ve sızılar için doktor tarafında verilen ağrı kesiciler ile giderilmektedir.

Vajina İç Dudak Estetiği

Vajina iç dudak estetiğinin yapılma amacı, iç dudaklarda oluşan şekil bozuklukları ve sarkmaların giderilmesi için uygulanmaktadır. İç dudak yapısının sarkarak dış dudak bölgesinde belirmesi, genital bölge estetiği açısından olumsuz bir görüntü oluşturmaktadır. Kadınlar için bu durum estetik kaygı olmaktadır. İç dudak küçültme ve yeniden şekillendirme ameliyatları olarak da bilinmektedir. Bu sarkmaların oluşmasında genetik nedenlerin olabildiği gibi doğum sonrası sarkmalar da neden olabilmektedir. Küçük dudak estetiği lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Hastanın istekleri doğrultusunda bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. İşlemin uygulama süresi 30 dakika ile 40 dakika aralığında sürmektedir. Dış dudaklardan sarkmayacak şekilde küçültülen iç dudaklar yeniden şekillendirilmiş olur.