Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vücut Estetiği

Vücut estetiği, kadınların ve erkeklerin vücut hatlarındaki orantısızlıkların giderilmesi için uygulanan estetik operasyonların tümüne denilmektedir. Vücut estetik operasyonu ve tedavi yöntemleri vücudun yeninden şekillendirilmesi adına yapılmaktadır. Estetik bir vücuda sahip olmak herkesin hayalidir. Vücut estetiği uygulamasında kadınların tercihi olan karın germe ameliyatları ve kol germe uygulamaları sıkça tercih edilmektedir.

Vücut estetiği operasyonları ile estetik alanda birçok bölgeye müdahale edilebilir. Problemli alanının yeniden şekillendirilmesi ile gerçekleştirilen uygulamalar ile vücut hatları ile orantılı bir bedene sahip olunur. Bu uygulamada bölgesel yağlanmaların neden olan yaşlanma belirtilerinde liposakşın yağ alma kullanılmaktadır. Bu sayede vücut toparlanarak yeni ve daha dinamik görünüme kavuşturulur.

Vücut Şekillendirme Estetiği

Estetik uygulamalarda karın ve kol germe uygulamalarının dışında bacak estetiği, popo dikleştirme kaldırma uygulamaları, genital estetik, yağ ekjeksiyonu, liposakşın işlemleri ve daha birçok alana işlem yapılmaktadır.

Liposakşın estetik uygulamalar arasında en sık tercih edilen uygulamalardan biridir. Dünyada sıkça uygulanan bu yöntem ülkemizde de tercih edilmektedir. Vücut hatlarını bozan yağlanmalar ve sarkmaların giderilmesinde etkili olan bir estetik uygulamadır. Göğüs meme büyütme ameliyatlarından sonra en sık uygulanan estetik uygulamaların başında gelmektedir. Bölgesel yağlanmalara sahip kişilere cerrahi yöntem liposakşın uygulamasının dışında bodytite, lazer lipoliz ile sıkılaşma ve bölgesel zayıflama gerçekleştirilir.

Vücut şekillendirme uygulamalarında kullanılan yöntemlerden bodytite ve lazer lipoliz uygulamaları ile vücut yapısında bölgesel birikin yağlanmaların alınması gerçekleştirilir. Bu yağlanmaların alınması ile birlikte işlem yapılan bölgede %30-40’ lara kadar sıkılaşma elde edilmektedir. Kollardaki sarkmaların giderilmesinde kol germe uygulaması ile bölgesel incelme uygulamaları gerçekleştirilebilir.

Meme büyütme ve dikleştirme uygulamaları, kalça ve göğüs oranın korunması ve istenilen hacim kazandırılması amacı ile gerçekleştirilen estetik işlemdir. Kadınların sıkça şikayetlerinden haline gelen ufak göğüslerin büyütülmesi ve istenilen dolgunluğa kavuşması için yapılır. Hızlı kilo verme ve hamilelik sonrasında oluşan göğüs küçülmeleri vücut estetiği açısından en büyük sorunları haline gelmiştir. Bu uygulamada kesiler ile silikon protezler kullanılarak büyütmenin yanı sıra dolgu uygulamaları ile büyütme yapılmaktadır.

Karın germe estetiği, kadınların hamilelik sonrasında ve yaşlanma ile birlikte karın bölgesindeki gevşekliklerin, sarkmaların giderilmesinde uygulanan tedavi yöntemidir. Bu uygulama genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon süresi ortalama olarak 4 saat sürmektedir. İşlem sonrasında hastanın iyileşme süresi 15-30 arasında değişiklik göstermektedir. Sarkmış durumda bulunan karın bölgesinden çıkarılan fazla deri ve yağ birikimlerinden sonra karın daha düz ve estetik bir görünüme kavuşması sağlanır.

Vücut Estetiği Ameliyat Süresi

Vücut şekillendirme uygulamalarının işlem süreleri yapılacak yöntem veya kombine yapılacak operasyona göre belirlenmektedir. Bu yöntemler ve işlem yapılacak bölgenin durumu uygulama yapılacak bölgedeki sürelerin değişmesinde neden olur. Yaklaşık olarak cerrahi bir operasyon geçirilmesi durumunda 2-4 saat aralığında süren bir operasyon olmaktadır.

Vücut şekillendirme uygulamalarının hastane ortamında güvenilir ellerde uzman plastik cerrah tarafında yapılması gerekir. Aksi durumlarda sağlığınızı riske atmış olabilirsiniz. Bu uygulamalar estetik görünümüz de ve sağlığınıza etki edeceğinden doktorunu ve kliginizi iyi belirlemeniz gerekmektedir.

İyileşme süreleri yapılacak operasyonlara göre değişkenlik gösterir. Operasyondan sonra hastanın durumuna göre birkaç gün hastanede gözetimde kalınması gerekebilir.

Vücut Estetiği Neden Yapılır?

Kadınların ve erkeklerin görünümlerinden rahatsız oldukları bölgelerin yeniden şekillendirilmesi ile estetik bir görünüm sağlamak ve vücudun daha dinamik hale getirilmesi için yapılmaktadır. Bu uygulamalar sizin sorunlarınız doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Kişinin problemli bölgesine göre uygulamanın yöntemi ve süreleri değişmektedir.

Vücut şekillendirme ameliyatlarını, vücut hatlarında sorun yaşayan ve estetik bir görünüme kavuşmak isteyen gelişimini tamamlamış genel sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmayan herkes yaptırabilmektedir. Yapılacak işleme uygun olmanız ilk muayene sonrasında doktor tarafından belirlenecektir. Bu uygulamadan hamile ve emzirme döneminde olan kadınlar yararlanamaz. Ayrıca 3 ay gibi bir süre önce herhangi bir cerrahi operasyon geçirmiş olmak ve tedavi süreci içinde olmak da uygulama yapılması için engel teşkil etmektedir.

Uygulama öncesinde kişinin işlem yapılacak bölgeden beklentilerini doktoru ile paylaşması operasyonun başarısını belirlemektedir. Doktor tarafında yapılacak işlem ve olası sonuçlar hastaya aktarılmış olacaktır. Bu durumda ameliyatın sonuçlarını daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.