Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş Arası Dolgu

Kaş bölgesinde oluşan derin kırışık ve çukurlukların giderilmesi için yapılan hyalüronik asit ile kaş arası dolgu işlemidir. Mimik hareketlerinin sık kullanılmasından dolayı kaş ortasındaki kasların güçlenmesi ile birlikte oluşan kırışık ve çizgiler yüz estetiğini oldukça bozabilir. Kaş ortasında oluşan derin çizgilenmeler ve kırışıklıklar kişiye sert, sinirli bir görünüm sağlaması ile birlikte yorgun bir yüz ifadesi de oluşturmaktadır. Bu dolgu uygulamasındaki amaç kaş ortasındaki sorunların giderilerek, yüze dinamik ve genç bir görünüm kazandırmaktır. Hyalüronik asidin özel uçlu iğneler ile cilt altına zerk edilmesi ile gerçekleştirilir.

Kaş Arasındaki Çizgiler ve Kırışıklıklar için Kaş Arası Dolgu Uygulaması

Kişinin mimik hareketlerini kullanmadığı zamanda bile kaş arasında oluşan kırışıklıklar için uygulanabilecek en etkili tedavi yöntemi kaş arası dolgu uygulaması olacaktır. Kaşların çatılması ile birlikte daha belirgin bir hal alan bu kırışıklıklar ve derin çukurluklar yüzün dinamik görünümünü bozmaktadır. Bu durum özellikle kadınların sıkça şikayet ettiği estetik sorunlardan biridir.

Kaş ortası dolgu, kaş arası çukurlukları ve çizgilerinin oluşmasında kişinin cilt yapısı da önemlidir. Kuru bir cilt yapısına sahip kişilerde daha sık görüldüğü bilinir. Dolgu ile kırışıklıkların ve çöküklerin giderme işlemi bazı durumlarda gerekli olmayabilir. Daha belirgin olmayan ve mimiksiz halde oluşmayan durumlarda botox uygulaması yapılabilir. Doktor tarafından muayene sonrasında sizin için en ideal uygulama belirlenecektir.

Kaş arası dolgusu ile oluşan derin çizgilenmelerin ve kırışıkların giderilmesi, cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamada vücutta bulunan ve gerekli olan hyalüronik asit, dolgu maddesi olarak kullanılır. Küçük iğneler ile kaş ortasındaki problemli alandaki cilt altına zerk işlemine dayanmaktadır . İşlem öncesinde dolgu işlemi yapılacak bölgeye anestezi etkisi olan uyuşturucu kremler sürülür. Daha sonrasında dozları ayarlanan hyalüronik asit cilt altına enjekte işlemi yapılır.

Kaş ortası dolgu işlemi, uygulama yapılacak bölgedeki sorunlara göre değişmekle birlikte 15 dakika gibi kısa sürede gerçekleştirilir. İşlem sonrasında hafif bir kızarma ve şişlik oluşabilir. Bu durum birkaç gün sonra kendiliğinden gidecektir. Hastalar uygulama sonrasında işlem yapılan bölgeye antibiyotikli krem sürüldükten sonra günlük işlerine hemen dönebilirler. Uygulamadan bir hafta sonra kontrol gerçekleştirilir. Gerekli görülmesi durumunda tekrar bir dolgu işlemi yapılabilir.

Kaş Arası Dolgu Ne Kadar Kalıcı Olur?

Kaş ortasındaki çizgiler ve kırışıklıkların giderilme işleminden sonra, dolgu etkisini hemen göstermeye başlar. Oluşan kızarıklık ve şişliklerin birkaç gün içerisinde kaybolması ile birlikte gözle görülür bir hal alır. Uygulama sonrasında kaş bölgesindeki çukurlar ve düzensizlikler giderilmiş olacaktır. İşlemin etkisi süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık olarak 9 ay ile 18 ay arasında bir süre kalıcılık sağladığı söylenebilir. Etki süresindeki farklılıklar 9. aydan sonra olduğunu söyleyebiliriz. Hyalüronik asit dolgu uygulaması tek başına yapılabildiği gibi botoks uygulaması ile kombine bir şekilde yapılabilir. İşlem sonrasında daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşabilir. Kaş arasındaki sorunlardan kurtulabilirsiniz.