Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, göz kapaklarında düşüklük ve sarkmaların giderilmesinde cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamada Plexr Plasma Soft Surgery teknolojisi kullanılmaktadır. Devrim niteliğinde plazma enerjisi ile göz kapağı tedavisini gerçekleştiren bir sistemdir. Uygulamada cildin üst tabası olan epidermis sıkılaştırma sağlar. Göz kapaklarındaki yaşlanma belirtileri olan düşüklük, sarkmalar, kırışıklıklar ameliyatsız olarak kısa bir sürede ve  konforlu bir şekilde gerçekleştirilir.

Plexr Plasma Soft Surgery Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği Plexr Soft Sungery uygulaması ile alt ve üst göz kapaklarındaki kırışık, çizgilenmeler ve sarkmaların giderilmesinde son derece etkili bir teknolojik tedavi sistemidir. Cerrahi bir operasyon geçirmek istemeyenlerin sıkça talep ettiği bir tedavi yöntemidir. Uygulamanın cerrahi olmadan hızlı ve etkili sonuçlarının olması plexr uygulamasına talebi artırmıştır.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamasında herhangi bir cilt tipi veya yaş sınırı bulunmaz. Alt ve üst göz kapağı tedavisinde herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Yüz estetiği açısından gözlerimizin önemi çok önemlidir. İlk yüzde dikkat .çeken yer gözlerimizdir. Yaşlanmanın belirtisi haline gelen kırışıklıklar ve sarkmalar yüzün bir bütün olarak ele aldığımızda estetik görünümünü bozabilir. Estetik durumlarında yanı sıra göz kapaklarında oluşan sarkmalar görmeye engel olabilmektedir. Bu durumda uygulamanın yapılmasına estetik ve sağlık açıdan mecbur kılabilmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiğinin Faydaları

Cerrahi olmayan Plexr  işlemi ameliyat olmak istemeyen hastalar için ideal bir tedavi yöntemidir.

  • Uygulama sonrasında cilt doğallığı korunmuş olur.
  • Pansuman ve gözlerin kapatılması gerektirmez.
  • Plexr uygulaması yapılan alanda yenilenme ve gençleşme sağlamaktadır.
  • Kırışıklıkların azalmasında ve giderilmesinde etkili olmaktadır.
  • Plexr uygulaması tekrar edilebilir bir tedavidir.
  • Göz kapağı düşüklükleri giderilir.
  • Genel anestezi veya lokal anestezi kullanımına gerek yoktur.
  • Anestezik uyuşturucu krem uygulanır.
  • İz kalma gibi bir sorunu oluşmaz.
  • İyileşme süresi oldukça kısadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavisi

Plazma enerjisi sayesinde göz kapaklarındaki düşüklüklerin ve kırışıklıkların giderilmesi yapılmaktadır. Bu uygulamada alt ve üst göz kapaklarında oluşan deformasyonlar ve hasarlı cilt dokuları giderilmektedir. Tedavi işlemi genel olarak tek seans yapılmaktadır. Ancak ileri derece sarkma ve kırışıklıkların derin olması durumunda ikinci ve üçüncü bir seans gerekebilir.

Göz kapakların oluşan sarkma ve kırışıklıkların neden olduğu çizgilenmelerin giderilmesinde uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir. Düşük göz kapağı uygulamasında, herhangi bir yaş fark etmeden etkili bir çözüm sunmaktadır. Alt ve üst göz kapaklarında oluşan ve giderilemeyen kırışık ve derin çizgilerin giderilmesini sağlar. Göz çevresinde göz çukurlarına ve göz düşüklüklerinin giderilmesine, ve gözün işlevselliğini engelleyecek göz sarkmalarında başarılı bir şekilde Plexr Soft Surgery tedavisi uygulanmaktadır.

Alt ve Üst Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Uygulaması

Alt ve üst göz kapağı estetiğinde herhangi bir ön hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Hastanın şikayeti durumunda, doktor tarafında muayene edilerek tedaviye başlanabilir. Uygulama öncesinde işlem yapılacak göz kapağı bölgesine anestezi özelliğine sahip uyuşturucu krem sürülür. Kremin etkisini 15 dakika sonra göstermesi ile birlikte uygulamaya başlanabilir. Uygulama yaklaşık olarak 20-30 dakika sürmektedir. Her iki göz kapağına uygulanması durumunda işlem sürelerinde artacaktır.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, sonrasında küçük kabuklanmalar oluşur. Oluşan bu kabuklanmalar kremler ile kapatılabilir. Kabuklanmalar 4-10 arasında iyileşme gösterecektir. Uygulama sonrasında herhangi bir yan etki görülmez. Normal hayatınıza hemen devam edebilirsiniz. Uygulamadan bir ay sonra kontrole gelirsiniz ve nadirde olsa gerekli görülmesi durumunda ek bir işlem yapılabilir.

Göz kapaklarındaki yaşlanma belirtileri olan sarkmalar ve torbalanmalar giderilerek daha dinamik ve genç bir göz yapısına kavuşabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde yenilene alt ve üst göz kapakları daha estetik ve dinç bir görünüm kazanmış olacaktır.