Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnfrasonik Liposuction

İnfrasonik liposuction, “güldüren liposuction”. İnsan duyum eşiğini altındaki ses frekansları aracılıyla cilt altı yağ dokularının parçalanıp eritilmesiyle gerçekleştirilen liposuction tekniğinin adıdır. Özel olarak tasarlanmış cihazın kanüllerinin yarattığı titreşimler hastada gıdıklanma hissi yaratır. Bu nedenle “gıdıklayan liposuction” olarak da adlandırılmaktadır.

İnfrasonik Liposuction Nasıl Yapılır

İnfrasonik liposuction, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı ve tüm dünyada güvenle kullanılan cihaz ile gerçekleştirilir. 15 Khz’in altındaki ses dalgaları yardımıyla eritilen yağ hücreleri özel tasarlanmış ve titreşim hareketine (sağa-sola ve yukarı-aşağıya) sahip özel kanülleri aracılığı ile yağların vücuttan alınmasını sağlar. Titreşim hareketi kanülün yağ dokusu dışında bir dokuya denk gelmesi halinde hemen durur. Bu özelliği sayesinde cilt altı bağ dokusu, kılcal damar vb. dokulara istemeden zarar verilmesinin önüne geçer. Hedeflenen bölgede hız, konforlu ve tam kontrollü olarak çalışılmasına olanak verir. Yağ alımı tamamlandıktan sonra açılan minimal kesiler kapatılarak işlem tamamlanır.

İşlem sırasında infrasonik sesler insan duyum eşiğinin altında olduğu için duyulmaz.

Titreşimli liposuction birikmiş yağ dokusu orta düzeyde olan ve deri esnekliğindeki kaybın fazla olmadığı hastalar için ideal liposakşın uygulamasıdır. güldüren liposkaşın uygulaması aynı zamanda deri altı bağ dokularını da sıkılaştırılması sağlayarak cildi toparlar.

Eğer hastada yağ birikimi yoğun ise lazer liposakşın ile kombine edilerek mükemmel sonuçlar doğurur. Bu uygulamada lazer liposuction ile yoğun yağ tabakası alınır ardından İnfrasonik liposuction ile geri kalan yağ hücreleri vücuttan atılır.

İnfrasonik (titreşimli) güldüren liposuction, detaylı ve hassas yağ alımı gereken boyun, gıdı, diz içi, ayak bilekleri gibi vücut bölgelerinde uygulanması tercih edilir. Diğer vücut bölgelerinde lazerli operasyon ile kombine şekilde uygulanır.

İnfrasonik liposuction, 18 yaş üstü tüm sağlıklı kadın ve erkeklerde herhangi bir yan etkiye yol açmadan güvenle uygulanmaktadır. İşlem lokal yada genel anestezi altında yapılmaktadır.

İnfrasonik Liposuction Öncesi

İnfrasonik liposuction’da da tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi  planlama en önemli aşamadır. Hastanın genel sağlık durumu, hastalık ve tedavi geçmişi hakkında ön değerlendirme yapılır. Eğer bu operasyon için herhangi bir engel söz konusu değil ise hastanın istekleri dinlenir. Doktor yağ alınacak bölge ya da bölgelerde yapacağı değerlendirmeler sonrasında hastayı işlem hakkında ve işlem sonrası görünüm hakkında bilgilendirir. Son olarak randevu tarihi belirlenir. Burada önemli husus hastanın, doktorunun profesyonel görüşlerini arzu ve isteklerinin önünde tutmasıdır.

İnfrasonik Liposuction Sonrası

İnfrasonik liposuction uygulamasının giderek artan bir şekilde uygulanmasının en önemli nedeni diğer yöntemlere göre ağrı, sızı, morarma ve ödem gibi şikayete neden olan oluşumların çok daha az görülmesidir. İnfrasonik liposuction sonrası hasta aynı gün evine sorunsuz bir şeklide geri döner, bir iki gün istirahat sonrası günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Yağ aldırma sonrası kimi zaman yaşanan geçici his kaybı da kesinlikle yaşanmaz. İnfrasonik liposuction etkisini hemen gösterir, yağ alınan bölge 4 hafta sonra tam olarak son halini alır.

İnfrasonik Liposuction AVANTAJLARI

  • Uygulama yapılan dokularda travmalara neden olmaz.
  • Ödem, morarma ve ağrı yok denecek düzeydedir.
  • Uygulama bölgesindeki cildi sıkılaştırır.
  • Cilt altı bağ dokularına zarar vermez.
  • Hızlı ve konforlu bir uygulamadır.
  • İnfrasonik liposuction sırasındaki titreşim hastada mutluluk hormonu salınmasına neden olur.
  • Doktorun işlemi tam kontrol altında gerçekleştirmesini sağlar, doktorlar için de konforlu bir yöntemdir.
  • İyileşme süreci hızlı ve hasta için rahat geçer.

Ankara’da operasyonun süreci ve işlemin maliyetleri hakkında bilgi almak için, Sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.