Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, dudaklara estetik bir görünüm sağlamak ve hacim kazandırmak, amaçlı yapılan dudak estetiği uygulamalarından biridir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen durumlarda, dudak kalınlaştırma ve şekillendirme işleminde, hyalüronik asit dudak dolgusu en ideal tedavi yöntemidir. Dudak dolgu uygulamasının amacı, dudak bölgesindeki hacim kayıplarının giderilerek, yüz hatları ile uyumlu doğal bir dudak görüşünün sağlanması olmalıdır.

Dudaklara dolgu işlemi ile sadece dudakların hacim kazandırılması değil, dudak yapısının estetik bir görünüm kazanmasını sağlaması gerekir. Uygulamada dudaklarda bulunan temel sorun ele alınarak planlama yapılır. Dudak estetiği açısında hyalüronik asit ile dolgu uygulaması, özellikle kadınların sıkça tercihi ettiği ameliyatsız estetik uygulamaların başında gelmektedir.  Bu uygulamalar sayesinde arzulanan dudak görünümüne sahip olabilirsiniz.

 

Dudak Kalınlaştırma Dolgu Uygulaması

Dolgun ve diri duran dudaklara sahip olmak hemen hemen her kadının hayalidir. İnce bir dudak yapısına sahip olan kişilerin en sık şikayet ettiği konulardan biridir. Dudak kalınlaştırma estetiği olan dolgu uygulamaları ile arzulanan dolgunluk sağlanır. Bu sayede dudaklarda incelik ve yeterli dolgunluk sorunu yaşayan herkesin dudak dolgusu, dudak bölgesindeki sorunlarına çare olmaktadır.

Dudak dolgu uygulamasında insan vücudunda bulunana ve derinin gereksinimi olan hyalüronik asit dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır. Hyalüronik asit ile dudak dolgusu yaptıranlar dudaklarındaki hacimden ve sorunların giderilmesinde memnun olmaktadır. Bu dolgu işleminde hastanın dudak bölgesindeki sorunlar ele alınır. Eğer asimetrik bir sorun söz konusu ise kalınlaştırma ile birlikte simetrik bir yapıya kavuşması sağlanır.

Dudakları Büyütme Dolgu Enjeksiyonu

Dudakların büyütülmesi uygulamasında hyalüronik asit kullanılır. Enjeksiyon işlemi öncesinde dudaklardaki sorunlara ele alınarak işleme başlanmaktadır. Dudak bölgesinde bulunan hacim kayıpları, asimetri sorunları ve dudak şekil bozuklukları gözlemlenir. Daha sonrasında ise uygulama yapılacak alana anestezi etkisine sahip uyuşturucu krem sürülür. Uyuşma söz konusu olması halinde yeterli dozlarda hyalüronik asit cilt altına zerk edilir. Bu uygulamaların hastane ortamında uzman plastik cerrah tarafından yapılması gereklidir. Hastane dışında ve işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılması durumunda sağlığınızı riske atmış olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Kalıcılık ve İşlem Süresi

Dudakları büyütme uygulanması yaklaşık olarak 10-15 dakika arasında sürmektedir. Uygulama sonrasında hafif düzeyde bir şişlik oluşmaktadır. Ancak bu şişlik geçici bir durumdur. Şişliğin geçmesinden sonra  3-4 gün içerisinde gözle görülür bir değişim olmuş olur. Hemen etkisini gösteren bir uygulama olan dudak dolgu işlemi tamamen güvenilir bir estetik müdahaledir. Dudak büyütme uygulamasından sonra 3-4 saat aralığında bir şeyler yenilip içilmemelidir. Hastanın dikkat etmesi gereken durumlar doktor tarafından size aktarılır. İşlemin etki süresi 6 ile 12 ay aralığında değişkenlik gösterir. Dudak dolgu uygulamasının 3-6 ay aralıklarla uygulanması durumunda kalıcılık sürelerinin artığı gözlemlenmiştir.