Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe

Çoğu zaman kişilerde hızlı kilo alıp verme, fiziksel hormonel düzensizlikler, fazla yağlanma, hamilelik sonucu oluşan sarkmalar aynı zamanda karın derisinin esnekliğinin kaybolmasına da sebebiyet vermekte. Bunlar gibi birçok problem karın kaslarına yüklenme sonucu kaslarda ayrılmalara neden olur.  Deforme olmuş karın derisinin kalitesi düşer ve çatlaklara yol açar. Fit görünüme sahip olma çoğu kişinin en büyük arzusudur. Fit görünmek için en önemli etken ise düz ve orantılı bir karındır.

Düz karna sahip olmak için uğraşan kişi sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Erkek ve kadınlarda çeşitli sebeplerle deformasyona uğrayan karın istenmeyen bir görünüm alabilir. Karın germe ameliyatı karın çevresinde oluşan deforme olmuş karın derisinin cerrahi olarak alınmasıyla karna daha güzel şekil verme işlemidir. Karın genetik ve çevresel faktörlere, yaşlanmaya, gebelik durumuna, aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkık bir görünüme sahip olabilir. Karın kaslarının gevşemesi, derinin gerginliğini kaybedip sarkmasıyla ortaya çıkan bu durumu çözmenin çeşitli yolları vardır. Karnı sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşturmak için karın germe işlemi çokça başvurulan estetik operasyonlardan biridir.

Karın Germe Ameliyatı

Kişiler için karın germe ameliyatı ile istenilen düz ve sıkı karın şekline ulaşılması amaçlanır. Karnı germe işlemleri genellikle hızlı kilo alıp veren insanların başına gelen karın derisindeki deformasyonların giderilmesi için yaptırdıkları vücut düzenleme operasyonlarının başında gelir. Genel anestezi altında gerçekleştirilir. Öncelikle kişilerde karın bölgesindeki deformasyona bağlı olarak uygulanacak işlem belirlenir. Uygulanacak operasyon ve beraberinde yapılabilecek farklı  işlemlere göre 2-5 saat kadar sürebilmektedir. Bölgede fazla yağ dokusu varsa önce bu fazla olan yağ dokusu alınır. Daha sonra sarkan deri de kesiler açılarak gerekli operasyonlar yapılmak suretiyle germe işlemi uygulanır. Bu kesiler kişinin görünmeyecek bölümünde kalır. Bu işlem sonrasında ameliyat izi belli olabilir. Oluşabilecek izler görünmeyen kısımda kalacağı için kişiler bu görüntüden genellikle rahatsız olmaz.

Sarkmış ve bollaşmış karın derisindeki bozulmalar, yaşlanma ile birlikte olabildiği gibi kilo alıp vermelere bağlı olarak da oluşabilmektedir. Ayrıca kadınlar da hamilelik sonrasında da önemli çatlak ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Doğal olarak kadınların başına gelen bu durumlar sonrası sarkmalar da karın germe operasyonu sonucunda giderilebilmektedir.

Karın gerdirme uygulamasında, ameliyatlar ile birlikte liposakşın tedavide uygulanabilmektedir. Düzensiz beslenme alışkanlıkları veya genetik yapıdan kaynaklı karın bölgesindeki oluşan genişlemiş yağ hücreleri çeşitli yağ alma teknikleri uygulanarak ortadan kaldırılabilir. Sarkmış ve yağ birikimlerine sahip karın bölgesindeki yağlanmalar istenilen liposuction teknikleriyle özel kanüller ve vakum kullanılarak alınır. İşlem sonrasında karın bölgesi toparlanmış olur.

Karın germe ameliyatı yaptırdığınız ameliyattan 1 sene sonra tekrar yapılabilir.

Karın germe ameliyatlarında iki şekilde yöntem uygulanabilmektedir. Bu yöntemler karnın sarkmış bölümlerine göre:

  • Tam karın germe
  • Kısmi karın germe (mini karın germe) ameliyatı şeklinde yapılabilecek operasyonlardır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında hasta 1 gün gözetim altında hastanede bekletilir. Fazla sıvıyı toplaması için kişiye dren takılır. 1 veya 2 gün sonra hastaneden çıkabilir. Bunun yanı sıra kişiye özel korse kullanılmaktadır. Vücudun sıkılığının sağlanması ve düzgün iyileşmesi için 1 ay süreyle bu operasyonlar sonrası için özel tasarlanmış korsenin takılması gereklidir. Genellikle kişiler 1,5-2 hafta içerisinde normal hayatlarına dönebilirler.

Karın toparlama uygulamasından sonra birkaç gün şişlikler olabilmektedir. Kişinin bu uygulama öncesi ve sonrasındaki tedavi aşamasında sigarayı bırakması iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Operasyon sonrası kişinin 1 ay ağır spor ve aktivitelerden uzak durması gerekmektedir. Karın germe ameliyatlarının da her cerrahi operasyonlarda olduğu gibi riskleri bulunmaktadır. Bunun gibi sağlık ve vücut görünümü açısından önemli operasyonlarda, ciddi araştırma yapılması gereklidir. Sağlık açısından önemli olan bu gibi operasyonlar, konusunda uzman ve yaptığı işlemlerde etkili sonuçları alabilen plastik cerrahlar tarafından hastane ortamında yapılmalıdır.

Mini Karın Germe

Karın bölgesindeki sarkma ve gevşeklikler birçok kadının en çok rahatsız olduğu konuların başında gelmektedir. Karın germe uygulamaları ile bu duruma son verilmektedir. Mini karın germe operasyonu genellikle göbek deliği altına uygulanan işlemler için kullanılan terimdir. Karın bölgesinde yağ yalnızca alt bölgede toplanıyorsa ve sadece bu bölgede sarkmalar olmuşsa bu yöntem tercih ediliyor. Temelde normal karın germe operasyonuyla aynı işlemler uygulanıyor yalnızca mini karın germe daha küçük bölgeye uygulanıyor. Uygulama öncesinde kişi muayene edilerek, karın bölgesindeki sarkma ve gevşeklik durumu ve yağ birikimi durumu tespit edilir. Daha sonrasında tedavide uygulanacak yöntem belirlenmektedir. Karın bölgesindeki sarkma ve çatlakların az olması durumunda liposakşın tedavisi uygulanmaktadır. Bu uygulamada sarkmalara ve gevşekliklere neden olan genişlemiş yağ birikimleri alınmaktadır. Bu sayede karın derisindeki bollaşma ve yağ fazlalığı giderilecektir.

Doğumdan Ne Kadar Süre Sonra Karın Germe Ameliyatı Yapılabilir?

Eğer emzirme dönemi bitmiş ise doğumdan 1 sene sonra karın germe operasyonu yapılabilir. Ayrıca yine daha önce karın germe operasyonu geçirmiş kişilerde 1 sene sonra bu işlemi tekrar yaptırabilirler.

Ankara Karin Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı, estetik operasyonlar içinde önemli bir yere sahip olan işlemler arasında yer alır. Fiyatlar bu operasyonda germe işlemi yapılacak bölge ve aynı anda ek olarak yapılacak başka teknik uygulamalar doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir.