Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Çil Tedavisi

Cilt lekelerinden biri olan çiller özellikle vücudun sık güneş gören bölgelerinde derinin altına yerleşen lekelerdir. Çiller genel olarak beyaz ve açık tenli cilt yapısına sahip olan kişilerde daha belirgin bir hal alır. Bu çillerin yoğun bir şekilde özellikle yüz bölgesinde belirli olması kişilerin estetik görünümlerinden rahatsız olmasına neden olmaktadır. Bu durumda etkili bir tedavi yöntemi olan lazer çil tedavisi kullanılır.

Çillerin özellikle yaz aylarında deri altı lekelenmelerin arttığı görülür. Kış aylarından ise bu lekelerde azalma olduğu görülmektedir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler çiller şikayetçi durumundadır. Bu durumda uygulanabilecek en etkili ve başarılı tedavi yöntemi  çil lazer tedavisidir. Çil tedavisinde kullanılan lazer sistemi Q Switch Nd Yag lazer sistemidir.

 

Lazer İle Çiller Nasıl Giderilir?

Lazer ile çilleri giderme tedavisinde Nd Yag Q Swicth lazer sistemi kullanılır. Başarılı bir lazer teknolojisi olan lazer sistemidir. Cilt yenileme, leke izleri, yara izleri gibi yüz ve vücutta hasarlı birçok alanda uygulanmaktadır. Bu uygulamada yüzde bulunan yüzeysel ve derin çillerin giderilmesi gerçekleşmektedir. Nd Yag Q Swicth lazer çil tedavisinde 532 nano metre ve 1064 nano metre dalga boylarında uygulanabilir.

Nd YAG Q Switch lazer ile çilleri gidermede, hasarlı bölgeye uygulanan lazer ışınları sonrasında bölgede hafif düzeyli pembeleşme ve kabuklanmalar oluşur. Oluşan bu kabuklanma ve pembeleşme 1 ile 2 gün içerisinde kendiliğinde iyileşme gösterir. Bu süreç içerisinde doktor tarafından verilen antibiyotikli krem ve güneş kremlerinin kullanmanız istenmektedir. Uygulama kış ayında bile yapılsa kremlerinizi kullanmaya dikkat etmeniz gerekir.

 

Lazer Çil Tedavisi Kaç Seans Sürüyor?

Lazer çil tedavisinde uygulanacak olan seans sayısı muayene sonrasında doktor tarafından belirlenecektir. 3-4 seans sürebildiği gibi 10 seanslık bir süreç olabilir. Bu tamamen cilt durumunuza bağlıdır. Uygulama sonrasında ilk seansta çillerde %30 lara kadar bir azalma görülebilir. Uygulamanın süresi yaklaşık olarak 15-30 dakika arasında kısa bir sürede yapılır. Ayrıca çil tedavisinin yapılmasında yaz ayları tercih edilmemektedir. Sonbahar ve kış aylarında yapılarak güneşten cilt güneşten korunmaktadır. Seans aralıkları 15 gün arayla yapılabilir.

Lazer Çil Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Lazer çil tedavisini, genetik nedenlerden çillerin oluşmasına yatkın ve güneş ışınlarından cilt altında küçük küçük lekelenmelerin giderilmesini isteyen kadın ve erkek herkes  yaptırabilir. Estetik görünümü bozduğunu düşünen ve bu durumdan rahatsız olan kişiler için uygulanacak olan en etkili tedavi yöntemi Q Switch Nd YAG lazer tedavisidir. Lazer tedavisi cilt yapısına herhangi bir iz ve yara bırakmayan son derece güvenli ve etkili sonuçlar alınan bir sistemdir. Tedavide cinsiyet ayrımı yoktur.

Nd YAG Q Switch lazer sistemi ile çillerdi giderme tedavisi, her yaştan çillenme sorunu yaşayan herkese uygulanabilir. Ancak hastanın ilaç kullanımı var ise doktoruna bildirmesi gerekir. Uygulanmayan durumlar ise şu şekildedir. Gebe olan kişilere, işlem yapılacak bölgede uçuk, yara enfeksiyon ve alerjik durumlar söz konusu olması durumunda işlem yapılamamaktadır.