Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı IAL sistem, saf hyalüronik asit kullanılarak cilt yenileme ve gençleştirme tedavi yöntemidir. Yaşlanma ile cilt yapısında bir takım sorunlar baş gösterir. Bu sorunlardan bazıları kırışıklık ve cilt kuruluğudur. Cilt gençleştirme tedavisinde, uygulanan bu yöntem ile ciltte sorunlar giderilmektedir. Cilt altına uygulanan hyalüronik asit cilt yapısında nemlendirme özelliğine ve kırışıklıkların giderilerek hasarlı dokunun yenilenmesini sağlar.

Gençlik Aşısı (IAL)

Gençlik aşısı, cilt yenileme tedavisinde, yüz bölgesinde oluşan kırışıklık ve kuruluğun giderilmesi sağlanarak, yüzün daha ışıltılı ve parlak olması amacı ile yapılır. Dünyada popüler bir uygulama olan bu tedavi yöntemi ülkemizde de sıkça gençleştirme uygulaması olarak tercih edilmektedir. Hyalüronik asidin cilt altına verilerek cildin gereksinim giderilerek yüz germe işlemi yapılmış olur. Yüz estetik açıdan önemli bir bölgededir. İlk dikkat çeken yer  olan yüzümüz yaşlanmanın etkilerini hemen ele verir. Bu neden ile gençleştirme uygulaması, cilt sorunları yaşayan kişiler için ideal bir tedavidir.

Vücudun en önemli yapı taşlarından olan hyalüronik asit, insan vücudun her yerinde bulunur. Zamanla azalır ve ciltte bir takım hasarların oluşmasına neden olur. Bu uygulamada cilde tekrar bu yapı taşının kazandırılması sağlanır. Cerrahi olmayan bu uygulamada tedavi son derece pratik ve konforludur. Ameliyat olmadan gençleşme, bebek cildine sahip olmak mümkündür.

Gençlik aşısı IAL tedavisinde cilt üzerinde etkilerin biride cildi nemlendirerek canlanmasını ve daha parlak bir görünüme kavuşmanı sağlamaktır. Daha parlak ve sağlıklı bir cilt yapısını sağlamak için uygulanan etkili bir yöntemdir. Bu uygulama sayesinde cildin elastik ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşması sağlanır.

Yaşlanma ile birlikte cilt yapısında bulunan hyalüronik asit azalmaya başlar. Daha sonrasında ciltte kırışıklıklar, çukurlar ve daha soluk bir görünüm olmasına neden olur. Tekrardan cilde kazandırılan hyalüronik asit ile yaşlanma önüne geçilemese bile geç olması amacı ile uygulanır.

Uygulama Yöntemi

Gençlik aşısı IAL tedavisinde işlem hasarlı bölgeye gerçekleştirilmektedir. Sigara, alkol ve dış etkenlerin neden olduğu cilt tahriplerinin yok edilmesinde etkilidir. Cildimiz kim zamanda güneş ışınlarında zarar görür. Bu durumda cildin tekrardan onarılarak yenilenmesi gerekir. Bu durumda devreye gençlik aşısı IAL sistem girer.

Hyalüronik asit, kan damarlarında, cilt altında yoğunlukla bulunur. Bu asit özelikle 25 yaşından sonra azalmaya başlar. Bu durumda cilt yenilenmesi yavaşlar. Buda ciltte kuruluğa, ve birtakım sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenlerden dolayı cilt sorunları yaşayan kişilerin tercihi gençlik aşısı olmaktadır. Daha dinamik genç ve bebek cildi olarak da bilinen sağlıklı cilt yapısının kazandırılmasını sadece kadınlar değil, erkeklerde talep etmektedir.

Gençlik aşısı IAL tedavisine, lokal anestezik etkiye sahip kremler kullanılmaktadır. Bu uygulama diğer cilt yenileme yöntemlerinden PRP ile kombine bir şekilde yapılabilir. Gelişimini tamamlamış yirmi yaş üstündeki tüm cilt tiplerine uygulanmaktadır. Uygulama gerekli olan doz doktor tarafından belirlendikten sonra sorunlu bölgedeki dermis bölgeye özel iğneler ile enjekte olarak gerçekleştirilir. Uygulama süresi ortalama olarak 10-15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. İşlem sonrasında ciltte hafif bir kızarma meyana gelir. Geçici bir durum olan bu kızarıklık bir yada iki güne geçer. İşlem sonrasında hastanın güneşten cildini koruması gerekir.

Gençlik aşısı IAL uygulamasında 15 gün yada 1 ay aralıklar ile seanslar uygulanmaktadır. İşlemin seans süreleri cilt deformasyonlarına göre kişiden kişiye değişmektedir. Ortalama bir seans aralığı söylemek gerekirse 4-8 seans yeterli olacaktır. Bu uygulama sayesinde yaşlanma geçiktirilir. Daha dinamik, parlak ve sağlıklı bir cilt yapısına sahip olursunuz.