Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Popo Estetiği

Güzel bir görünüm her kadının hayalidir. Orantılı bir vücut hatlarına sahip olmak ve arzulanan görünümün sağlanması için yapılan operasyonların tümüne denilir. Yandan bakıldığında dik ve estetik bir görünüm sağlayan kalça estetiği uygulaması kadınların, talep gösterdiği uygulamaların başında gelmektedir.

Kalça estetiği uygulamasının tercih edilmesinde birçok neden olabilir. Bunlardan bazıları şu şekildedir; Düz bir kalça yapısına sahip olunması durumunda kalça yapısının şekillendirilmesi gerçekleştirilir. Kilo alıp vermelere bağlı olarak popo yapısının değişmesi, Genetik nedenlerden dolayı kalça yapısını geniş olması bu gibi durumlarda kalça büyütme, dikleştirme ve toparlama ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamalarda yağ enjeksiyonları, dolgu ve liposakşın uygulamaları ile kombine bir şekilde yapılabilir. Bu sayede ideal kalça tasarlanmış olur.

Popo (Kalça) Büyütme Estetiği

Genel olarak kalça görünümünden rahatsız kişilerin tercih ettiği uygulamalardır. Kişiler kalça ve vücut hatlarındaki orantısızlıktan dolayı mutsuz olabilirler. Bu durum kadınların şikayetleri arasındadır. Popo yapısını dikleştirmek ve büyütmek için uygulanan kalça estetiği ameliyatları kişilerin görünümlerinden mutlu olmalarını ve kendilerini daha pozitif hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Popo estetiği uygulaması cerrahi yöntem ve ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilir.

Yaşlanma ve kilo alıp vermelerinde neden olduğu kalça deformasyonları, kalça bölgesine uygulanan protezler ile kalça bölgesine hacim kazandırılarak şekillendirilir. Kalça büyütme uygulamasında ameliyatlı gerçekleştirilmesi durumunda, popo bölgesine silikon protezler yerleştirilir. Vakumlu ve kilitli enjektör cihazları kullanılarak yapılmaktadır. Kalçanın iki bölümüne de yerleştirilen protezler, daha kalkık ve hacim kazanmış şekilde durmaktadır. Ameliyatsız olarak popo büyütme uygulamasında popoya yağ enjeksiyonları ve dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu uygulamalar cerrahi operasyonlara göre kalıcı değillerdir. Yaklaşık olarak 12-24 ay aralığında etkili bir uygulamadır.

Popo Dikleştirme Kaldırma Estetiği

Kalça estetiği uygulamaları, sağlık sorunlarının giderilmesinin dışında, popo yapısının şekillendirilmesi ve estetik bir görünüm sağlanması için yapılmaktadır. Kalça dikleştirme uygulaması ile kişilerin vücut görünümlerinden memnun olmaları amacı ile yapılmaktadır. Uygulama ile sarkmış popo yapısının giderilerek ve dinamik bir yapıya kavuşturulur. Kalça sarkmaları ve çöküntüleri, kilo alıp vermelere bağlı olabildiği gibi zayıflıktan da kaynaklanabilir. Bu durum kişinin fit bir görünümden uzak kalmasına neden olmaktadır. Gelişimini tamamlamış herkesin yaptırabileceği bir uygulama olan kalça dikleştirme estetiği, kadınların en çok talep ettiği estetik uygulamalar arasındadır.

Dolgu İle Popo Büyütme Uygulaması

Popo bölgesindeki, zayıflık ve genetik nedenlere bağlı olarak oluşan sarkma ve çöküntülerin giderilmesinde uygulanan ameliyatsız tedavi yöntemidir. Bu uygulamadaki amaç çöküntülerin giderilerek, kalça yapısına hacim kazandırmaktır. Uygulama cerrahi operasyon geçirmek istemeyen kişiler için ideal bir tedavi yöntemidir. Ancak cerrahi uygulamalar gibi kalıcı değildir. Dolgu uygulaması ile popo hacim kazandırma işleminin etki süresi 2 yıldır. Daha sonrasında dolgu ile hacim kazandırma işlemi tekrarlanabilir. Uygulama sonrasında kişi günlük işlerine hemen dönebilmektedir. Dolgu uygulaması sayesinde kalça yeniden şekillendirilmiş oluyor.

Popo Estetiği Yağ Enjeksiyonu

Kalça estetiği uygulamalarından biri olan yağ enjekisyonu yöntemi sıkça tercih edilen ve uygulanan . Doğal bir uygulama olan bu yöntemin etki süresi 1-2 yıl arasında değişiklik gösterir. Kişinin genel sağlık durumu iyi olması durumunda uygulama tekrarlanabilir. Yağ enjeksiyonları ile kalça estetiği uygulaması genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyonun süresi ortalama olarak 1-2 saat aralığında değişir. Hasta uygulama sonrasında özel bir korse giymiş şekilde çıkmaktadır. Bu korsenin kullanım süresi 15 gündür. İyileşme ve kontrollerden sonra korse çıkarılır. Uygulama sayesinde kalça toparlanmış ve estetik bir görünüm kazanmış olacaktır.

Popo (Kalça) Estetiği İşlem Süresi

Kalça estetiği uygulamaları cerrahi ve ameliyatsız gerçekleştirilmektedir. Yapılacak tedavi yöntemi uygulama göre işlem süresi değişmektedir. Kişinin cerrahi bir operasyon geçirmesi durumunda bu süre yaklaşık olarak bir ile dört saat aralığında sürmektedir. Cerrahi uygulama süresi operasyonun durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulama sonrasında 2 ay gibi bir süre sonunda hasta tamamen iyileşmiş olacaktır. Yağ enjeksiyon ve dolgu uygulamalarının işlem süreleri hastanın muayene edildikten sonra yapılacak işlemin durumuna göre belirlenmektedir. Cerrahi operasyonda açılan kesiler belirli olmayacak şekilde yapılır. Bu kesiler zaman içerisinde cilt yapısına bağlı olarak iyileşme göstermektedir.