Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vücut Dolgusu

Vücut dolgusu, vücudun belirli bölgelerinde oluşan hacim kayıpları, şekil bozuklukları ve asimetri sorunlarının giderilmesi ile daha estetik bir görünümün sağlanması için yapılan dolgu işlemleridir. Vücut bölgesinde kontur bozukluklarından rahatsız olup mutsuz olan birçok kişinin tercihi haline gelen dolgu uygulaması son derece pratik bir işlemdir.

Vücut dolgusu, cerrahi bir operasyona gerek duyulmaması durumunda, uygulanabilecek en etkili ve ideal tedavi yöntemidir. Ameliyatsız estetik uygulamalarından olan vücut dolgusuna talep gün geçtik artmaktadır. Bu uygulama sayesinde ameliyatsız meme büyütme ile birlikte vücudun birçok alanına uygulanabilmektedir.

Vücut Dolgu Uygulaması

Vücut dolgu uygulamalarından en sık yapılan işlemlerden biri olan meme büyütme uygulamasıdır. Gebelik ve hızlı kilo vermelere bağlı olarak göğüs bölgesinde oluşan hacim sorunlarının giderilmesinde uygulanmaktadır. Meme bölgesine uygulanan hyalüronik asit dolgu uygulaması ile istenilen hacim kazandırılır. Bacak bölgesinde sorun yaşayan ve çarpık bacak ve çöp bacak olarak adlandırılan bacak deformitelerin giderilmesinde de uygulanmaktadır. Bacaklardaki asimetrik sorunların giderilmesinde ve hacim kazandırılmasın uygulanmaktadır. Sorunlu bölgeye enjekte edilerek gerçekleştirilir.

Yaşlanmanın belirtilerinden olan ellerdeki kırışıklıkların giderilmesi için uygulana bir dolgu uygulamasıdır. Bu uygulamada el bölgesinde oluşan kırışık ve derin çizgilenmeler giderilerek gençleşme sağlamaktadır. Ayrıca popoya hacim kazandırmak ve dik estetik bir görünüm kazandırmak için uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında herhangi bir alerjik yan etkisi görülmemiştir.

Vücut Dolgusu Uygulama Alanları

Vücut dolgusunun avantajı kısa sürede uygulanabilir olması ve uygulama sonrasında iyileşme dönemi gerektirmemesidir. Cerrahi bir operasyon olmadan vücut hatlarını şekillendirerek estetik bir görünüm sağlamaktadır.

  • Vücut hatlarındaki düzensizliklerin giderilmesi ve belirginleştirmek.
  • Meme büyütme. meme hacim ve asimetri sorunlarının giderilmesi
  • Bacak kalınlaştırma, İnce bacak sorunun giderilmesi,
  • El gençleştirme.
  • Çöküklük ve yara izlerinin giderilmesi.
  • Cerrahi operasyon sonrasında oluşabilecek düzensizliklerin giderilmesinde.
  • Kalça (Popo) büyütme.

Vücut Dolgusu Enjeksiyon Maddesi

Vücut dolgu uygulamasında en sık tercih edilen ve son derece güvenilir olan hyalüronik asit kullanılmaktadır. İnsan vücut yapısında bulunan ve zamanla azalan hyalüronik asidin özel işlemlerden geçirilerek tekrar vücudu kazandırılması sağlanmaktadır. Yaşlanmaya birlikte ciltte oluşan cansız ve soluk görünümün giderilmesinde etkili bir dolgu maddesidir. Ciltte parlaklık ve tazelik katmaktadır. Bu dolgu maddesinin kalıcılığı işlem yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte 6 ay ile 1.5 sene içerisinde değişmektedir.