Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalıcı Makyaj

Her kadın daha güzel ve estetik bir görünüme sahip olmak ister. Daha çekici ve güzel görünüm kaş bölgesinde uygulanan işlemler ile sağlanabilir. Permanent make up olarak da adlandırılan bu uygulamada kaşların daha belirgin ve estetik durması sağlanmaktadır. Kalıcı makyaj, kaş dövme uygulaması doğal bir yapıya sahip olan pigmentlerin dermis bölgeye yerleştirilmesi ile yapılır. Kaşları yeniden şekillendirme, daha estetik bir görünüm kazandırma işlemi de denilebilir.

Kalıcı Makyaj Kaş Kontürü

Kalıcı makyaj uygulamasında, kaş bölgesinde yaşanan sorunların giderilmesi için uygulanmaktadır. Kaş kontürü kişiye özel hazırlanmış doğal pigmentlerin cilt altına özel küçük iğneler kullanılarak enjekte edilme işlemi ile yapılır. Kaş bölgesinde doğal bir değişim isteyenlerin tercihi haline gelmiştir. Kaş bölgesindeki sorunlarda yüz estetiğini ve güzel görünümünü bozduğu için hastaların tercih etmesinde etkili olmaktadır. Kaş bölgesinde kıl yetersizliklerinden dolayı şekil verememe durumları da bu uygulamanın tercih edilmesinde etkilidir.

Kaş bölgesindeki seyreklikleri doldurmak ve arzulanan kaş şekline sahip olmak amacı ile kaş kontürü uygulaması yapılır. Kaşlar yüzün diğer bölümleri ile yüzü tamamlayan ve yüz estetiği açısında önemli bir yere sahiptir. Kalıcı makyaj (kaş dövmesi) ile arzulanan kaş şeklinin sağlanması gerçekleştirilir.

Kalıcı makyaj, kaş kontürü uygulamasının yapılma nedenlerinden kaşların seyrek olması ile birlikte kaşlar kimi zaman hiç olmayabilir. Özellikle kadınlar bu durumdan psikolojik olarak etkilenmektedir. Bu durumun giderilmesi ve kaş bölgenin doğal pigmentler ile şekillendirilmesi ile tekrardan kaşlara sahip olmak mümkündür. Bunların dışında kaza, yaralanma ve kaş bölgesinde oluşan herhangi bir hasarda kaş kontürü uygulaması yaptırma ihyacı doğurabilir. Bu sayede yüzün ve gözlerin daha estetik ve güzel durması sağlanır.

Kalıcı makyaj, kas kontürü uygulamasına muayene sonrasında doktor tarafından karar verilmektedir. Kaşların düşük durması ve şekil bozuklukları, kaşların birbirine yakın olmasında, kaş kontürü uygulaması ile yeniden şekillendirilerek giderilmektedir. Bu durumda kaşlarda ki asimetri sorunları ve orantısız görünüm giderilmiş olacaktır. Kaş bölgesinde sorun yaşayan hemen herkes bu uygulamadan yararlanabilmektedir.

Kalıcı Makyaj (Kaş dövmesi) Uygulaması

Kalıcı makyaj kaş kontürü uygulamasında önce hasta muayene edilerek uygulama için uygunluğu tespit edilir. Daha sonrasında uygulamadan hastanın beklentileri öğrenilir. Hastanın beklentileri doğrultusunda tedavi işlemi yapılacaktır. Bu gibi durumların belirlenmesinden sonra, kaş planlaması ile kaş kontörü işlemine başlanır. Kaşların şeklini belirlemek için Microblading kalemleri ile kaş şekli tasarlanır.

Kaş kontürü cihazları ile gerçekleştirilen işlemin süresi kişiden kişiye değişmektedir. Kaş şeklinin belirlenmesi ve çizilmesi tedavinin süresini değiştirir. Ortalama olarak kaş şeklinin tasarlanması ile birlikte tedavi 45 dakika ile 2 saat arasında süren bir tedavi işlemidir. Kaş kontürü işlemi için 18 yaşını tamamlamış ve genel sağlık sorunu bulunmayan herkese uygulanabilmektedir. Ancak bazı durumlarda bu tedavi gerçekleştirilemez. Kan pıhtılaşması sorunu yaşayanlar, kansızlık sorunu olanlara, şeker hastalarına, işlem yapılacak bölgede et beni, açık yara ve enfeksiyon bulunması, alerjik hassas ciltlere bu tedavi işlemi gerçekleştirilemez.