Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Selülit Tedavisi

Özellikle kadınların sıkça şikayet ettiği durumlardan biri olan selülit her kiloda ve yaşta ortaya çıkabilecek bir doku deformitesidir. Kişilerin özellikle yaz aylarında özgüvenlerini düşüren selülit kişilerin yaşam kalitesini de düşürmektedir. Giyim tarzlarını ve yaşam şekillerini bazen selülite göre belirleyebilmektedirler. Selülit tedavisi ile deri altında oluşan yağ birikimleri giderilmektedir.

Selülit ile baş etmek için özellikle diyet uygulayan kişilerin büyük bir çoğunluğu hiç bir ilerleme kaydedememektedir. Selülit vücuttan zor uzaklaştırılan bir yapıdır. Dereceleri olan selülit direk gözle görülebilir olmakla beraber sadece dokunulduğunda veya sıkıştırıldığında da kendini gösterebilmektedir. Bu durum selülitin derecesine bağlıdır. Selülit tedavisinde bazı sistemleri ile yapılabilir.  Velashape, Fraksiyonel (Çok noktalı) Radyofrekans tedavisi, uygulanmaktadır

Selülit Neden Oluşur?

Selülit sorunu aşırı kilolu bireylerde veya zayıf bireylerde ortaya çıkmaktadır. Kişilerin genetik olarak yatkınlığı, vücut tipi, yaşam şekilleri, hormon seviyeleri ve beslenme düzenleri selülit oluşumunun başlıca sebepleridir. Yüksek kalorili yiyecekler, pasif yaşam, dar kıyafetler, alkol ve sigara kullanımı selülit oluşumunu tetikleyen faktörler arasındadır.

Kişilerin kan dolaşımının yavaşladığı bölgelerinde damarlardan sızan doku sıvısı minik doku birikmelerine neden olur, zamanla yağ dokusu bu biriken dokunun etrafında toplanır ve selülit meydana gelir. Genellikle bacak, kalça, kol bölgelerinde oluşmaktadır. Vücuttan zor uzaklaşmasıyla bilinen selülitin artık vücuttan uzaklaştırılması kolaydır. Çeşitli yöntemlerle kişilere pürüzsüz ve sıkı görünen bir cilt verilmektedir. Bu yöntemleri şöyle sıralayabiliriz; Velashape, Fraksiyonel Radyofrekans tedavisidir.

 

Selülit Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Cilt altında biriken yağlanmalar sonucunda, kol, bacak, kalça bölgesinde sıklıkla meydana gelen portakal görünümü denilen bir görünüm oluşturan kan dolaşım sorunudur. Birçok kişinin estetik kaygı yaşamasına neden olan bu durum farklı tedavi yöntemleri ile giderilebilir. Selülit tedavisi estetik ve sağlık açısından önemlidir. Bu uygulamalarda Velashape, Fraksiyonel (Çok noktalı) Radyofrekans, ve Bodytite yöntemleri kullanılabilir. Uygulamalar kombine bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Selilüt tedavisinde çatlaklara ve portakal görünüme neden olan kan dolaşım sorunu giderilerek görünümünde düzeltilmesi sağlanmaktadır. Bu uygulamalarda herhangi bir cinsiyet ve yaş ayrımı yoktur. Hamilelik, kalp damar, böbrek sorunları, herhangi bir tedavi sürecinde olunması durumunda doktora belirtilmesi gerekmektedir. Muayene sonrasında işleme uygun olup olmadığınız ve uygulanacak tedavi yöntemi planlanır.

Selülit tedavisinde kullanılan fraksiyonel çok noktalı radyofrekans tedavisinde, deri doku ve yapıdaki yağlanmalar tahrip edilerek, deri soyulması ve kırışıklıklar uyarılır. Vücudun birçok alanından kullanılan bu uygulama ile selülit olan bölgede iyileştirme gerçekleştirilir. Uygulamada etkili sonuçların alına bilmesi için 3-6 ay gibi bir sürenin tamamlanması gerekmektedir.

Velashape selülit tedavisinde, dört farklı sistemin bir arada toplayan selülit giderme sistemidir. İnfared, radyo frekans, mekanik vakum sistemlerinin bir arada kullanılması ile selülit sorunu olan alana müdahale ederek, küçülme ve azalma sağlamaktadır. Velashape uygulamasından derinin yirmi mili metre altında bir ısı yaratarak, kan dolaşımı sağlanır. Uygulama sonrasında beslenme alışkanlıklar ve egzersizlerde tedaviyi hızlandırmaktadır.

Selülit giderme uygulamalarında liposakşın tedavi yöntemlerinden, BodyTite, SeluTite radyo frekans uygulaması ile cilt bölgesinde sıkılaştırma ve yağlanmaların giderilmesi sağlanmaktadır. Cerrahi yöntem olmayan bu uygulama, ameliyat olmak istemeyen hastaların tercihi haline gelmiştir. Bu uygulama sayesinde deri altında biriken yağ fazlalıkları alınır ve işlem yapılan bölgenin sağlık bir hale gelmesi sağlanır. %40 lara kadar bir sıkılaşma elde etmek mümkündür.

Selülit Tedavisi Kaç Seans Sürüyor?

Selülit tedavisinin seans süresi uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmektedir. Uygulanacak yöntem ve cilt bölgesindeki hasara göre seans sayıları değişmektedir. Ortalama olarak bir seans süresi bir saat sürmektedir. İşlem sonrasında hasta günlük işlerine dönebilmektedir. Selülit tedavisi bir cerrahi uygulama olmamakla birlikte, Bodytite uygulaması ile sıkılaştırma yapılabilir. Selülit tedavisinin bir uzman doktor tarafından hastane ortamında yapılması gerekir. Aksi durumlarda sağlığınızı riske atmış olursunuz.