Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Ucu Estetiği

Burunun uç kısmında yaşanan problemlerin giderilmesi için yapılan ameliyatlardır. Burun ucu estetiği, minor rinoplasti ameliyatları olarak da bilinmektedir. Burun yapısının normal olduğu yani burun sırtında, kemik yapılarında, burun yanlarında, septum bölgesinde sorun olmayan ve burnun geniş basık olmadığı sadece burun uç yapısında şekil bozuklukları ve burun ucu düşüklükleri ve uzunluk, kısalık gibi sorunların bulunması halinde yapılan operasyonlardır. Bu uygulama sayesinde tüm burun yapısındaki görünüm değiştirilebilir. Burnun diğer kısımlarından sorun yaşamayan hastaların tercihi haline gelen burun ucu estetiği son derece başarılı bir uygulamadır. Bu sayede şekil bozuklukları ve deformasyonlar da giderilir. Burun ucu kaldırma ameliyatı avantajları sebebiyle de sıkça tercih edilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

Burun ucu estetiği, oldukça hassas bir operasyon olduğu için hastane ortamında konusunda tecrübeli estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Hastalar ilk muayenede doktoruyla sorunlarını ve isteklerini  konuştuktan sonra nasıl bir uygulama yapılacağına karar verilir. Uygulama genel anestezi ya da lokal anestezi uygulanarak yapıldığı için uygulama sırasında bir ağrı yada acı hissetmeniz mümkün değildir. Burun ucu estetiği ameliyatı burun içine minimal kesiler atılarak kıkırdak yapılara ufak müdahaleler yapılarak gerçekleştirilir. Bu sebeple  minor rinoplasti uygulamasında dışardan görünen bir kesik izi oluşmamaktadır. Ayrıca kemik yapısına dokunulmaması nedeniyle de bu uygulama sonrasında gözaltı morlukları ve şişlikleri meydana gelmez. Burun  estetiği ameliyatlarına göre daha kolay ve hızlı iyileşme gösteren uygulamalardır. Ameliyat  uygulamaya göre yaklaşık olarak 1 -2 saat kadar sürebilmektedir. Uygulama sonrası tampon ya da atel kullanma gereksinimi yoktur.

Burun ucu estetiği sayesinde nefes alma problemleri giderilir. Burun ucunun dikleştirilmesi, burun kanatlarının daraltılması yada büyütülmesi yapılabilir. Burun uç kısmının simetrisi ayarlanabilir. Burun ucunun uzunluğu ve kısalığı giderilebilir. Burun ucu estetiği  yapılan operasyon ile burun ucunda toparlama ve dikleştirme gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Estetik Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

Burun ucunun kaldırılması işlemi genel veya lokal anestezi altında yapılmaktadır.  Burun içinden atılan küçük kesilerle burun ucu kıkırdak  yapılarının septuma asılmasıyla gerçekleştirilir. Uygulama sonrasında yüz hatları ile uyumlu doğal bir görünüm sağlanmış olunur. Burun yapısının uygunluğuna göre bazı hastalarda normal rinoplasti uygulanmış kadar başarılı bir sonuç vermektedir. Morluk ve şişliklerin oluşmaması sebebiyle tercih edilen bir operasyon haline gelmiştir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı İyileşme Süreci

Hasta uygulama sonrasında aynı gün taburcu edilir. Ameliyat sonrasında burun üzerine yapıştırılan özel bantları ıslatmamak şartıyla 1-2 gün sonrasında duş alınabilir. 1 hafta sonrasındaki ilk kontrolde burun üstündeki bantlar çıkarılır. Gerekli görüldüğü durumlarda doktorunuz tarafından nasıl bir masaj uygulaması yapacağınız hakkında bilgi verilir. Morluk ve şişlik olamaması nedeniyle hasta 1-2 gün içinde günlük yaşamına dönebilir.  Uygulamadan yaklaşık 3 hafta sonrasında burnun yeni şekli fark edilmeye başlanır ve yaklaşık 6 ay sonrasında da burun ucu son şeklini almış olur.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir

Burun ucu kaldırma ameliyatı, aşırı büyük burun kemeri olmayan, burun ucu düşük olan, burun ucunda kabalık ve asimetrik bozukluk olan kişilere ve burun estetiği ameliyatı sonrasında deformitelerin oluştuğu kişilere uygulanabilir. Ameliyat olacak kişilerde yüksek tansiyon ,şeker hastalığı gibi sağlık sorunlarının olamaması gerekmektedir. Burun ucu estetiği ameliyatı genel sağlık durumu iyi olan ve 18 yaşını doldurmuş kadın, erkek herkese uygulanabilir.

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı Avantajları

Burun ucu estetiği ameliyatının yeterli olduğu durumlarda rinoplastiye göre tercih edilme avantajları vardır. Bunlar kısaca şu şekilde sıralanabilir.

  • Kapalı teknik uygulandığı için kesik izi olmaz.
  • Tampon ve atel kullanımına gerek yoktur.
  • Morarma ve şişlik olmaz.
  • Hasta aynı gün taburcu edilir
  • Burun estetiği ameliyatına göre daha kolay ve hızlı iyileşme sağlanır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Ankara Fiyatları

Burun ucu kaldırma ameliyatı öncesinde doktorunuzla görüşerek sorunlarınızı ve isteklerinizi konuşarak nasıl bir uygulama yapılacağına birlikte karar vermek gerekmektedir. Yapılacak burun ucu estetiği ameliyatı için fiyat belirlemesi uygulanacak işleme göre değişiklik göstermektedir.