Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Altın İğne Tedavisi

Altın iğne tedavisi, Fractora Fraksiyonel Radyofrekans tedavisi olarak da bilinmektedir. Bu uygulamada sarkmalar, cilt kırışıklıkları ve ciltte oluşan deformitelerin giderilmesi amacı ile yapılmaktadır. Ameliyatsız olan bir uygulamadır. Cilt cansızlığı ve soluk görünümün giderilmesinde yardımcı olur. Yüz boyun germe, portakal kabuğu görünümüne neden olan selülitlerin giderilmesin ve kılcal damar tedavilerinde de etkili bir şekilde uygulanmaktadır. Cilt altına fraksiyonel radyo frekans enerjisinin verilmesi ile cilt altında kollajen üretimini tetikleyerek bir toparlama ve yenileme sağlamaktadır. Yüz ve vücutta bulunan sorunların giderilmesinde etkili bir ameliyatsız tedavi yöntemidir.

Fractora Fraksiyonel Radyo Frekans Altın İğne Uygulamaları

Altın iğne Fractora Fraksiyonel Radyon frekans uygulaması herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeden yapılan cilt yenilme ve gençleştirme uygulamasıdır. Bu uygulama herhangi bir kesi ve yara izi olması söz konusu değildir. Uygulama son derece pratik ve konforludur. Yüz ve vücudun birçok alanına uygulanabilir olması altın iğne tedavisinin en büyük avantajlarındandır.

Fraksiyonel Radyo frekans enerjisi ile gerçekleştirilen uygulamada, cilt dengesinin sağlanması, yüz, boyun ve vücudun diğer bölümlerindeki kırışıkların azaltılması, kollar ve bacaklardaki sarkmaların giderilmesi, yüz ve vücutta oluşan lekelenmelerde, akne ve yara izlerinde, cilt dokusunda oluşan çatlaklar, boyun ve yüz germe uygulamasında ve selülit tedavisinde etkili bir şekilde uygulanmaktadır.

Altın iğne fraksiyonel radyo frekans uygulaması 0.5 ve 3.5 mm aralıklarında mikro iğneler ile yapılmaktadır. Uygulama öncesinde hastanın beklentilerini doktoru ile paylaşarak tedavinin planlaması gerçekleştirilir. Bu sayede uygulamanın ne amaçla yapılacağı ve nasıl etkilerinin olacağı uygulama öncesinde hastaya aktarılmış olacaktır. İşlem yapılacak bölgeye lokal anestezi etkisi olan krem sürülerek acı ve hassasiyet oluşturacak durum ortadan kaldırılır. Daha sonrasında ise cilt altına etki ederek kolajen sentezini tetikleyerek yenilenme ve toparlama sağlar.

Altın İğne Fractora Selülit Tedavisi

Selülit tedavisinde yağ aldırma uygulamaları bile birlikte en sık tercih edilen bir tedavi yöntemi olmuştur. Ameliyatsız bir uygulama olması ve daha hızlı uygulanabilir olmasında dolayı altın iğne fraksiyonel selülit tedavine talebi artırmıştır. Selülitin oluşturduğu istenmeyen, portakal kabuğu olarak da adlandırılan görünümün giderilmesinde etkili bir tedavi yöntemidir.

Selülitlerden özellikle kadınlar şikayetçi olmaktadır. Selülitlerin oluşturduğu bu portakal kabuğu görünümünden kurtulmak isteyen kişilerin altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi tercihi haline gelmiştir. Fraksiyonel radyofrekans enerjisinin sayesinde portakal kabuğu görünümüne neden olan ve bu durumdan rahatsız olan kişiler için etkili bir tedavi yöntemidir.

Selülit tedavisinde cilt altına uygulanan fraksiyonel radyo frekans enerjisi ile cilt altındaki bölümlerde ısı enerjisine dönüşerek kolajen üretimini tetikler ve dokuların yenilenmesini sağlar. Bu sayede istenilen canlı ve parlak cilt yapısı kazandırılır. Seans sayıları kişiye göre değişmekle birlikte 5-6 seans tedavi için yeterli olabilir. Bu uygulamanın diğer tedavi yöntemleri ile kombine bir şekilde uygulanması da mümkündür.

Altın İğne Yüz Boyun Germe İşlemi

Altın iğne ile yüz boyun germe işlemine, derinin altına radyo frekans enerjisi gönderilerek, daha sıkı ve genç bir görünüm kazandırması amacı ile yapılmaktadır. Yüz ve boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde ameliyatsız yüz germe işlemidir. Yüz ve boyun bölgesi dışında bütün vücutta uygulanabilir. Çok noktalı iğneler ile yapılan bu işlemde deri altıdaki kollajen ve elastin üretimini artırır. Bu sayede cilt bölgesinde germe ve sıkılaşma sağlanır.

Fractora Fraksiyonel Radyofrekans altın iğne sonrasında, hastanın cilt yapısını birkaç gün su ile temas edilmemesi gerekir. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve şişlik oluşabilir. Bu durumda doktor tarafından verilen antibiyotikli kremler uygulanmalıdır. Kısa bir süre içerisinde iyileşme gösterir.

Uygulamada herhangi bir cerrahi operasyon olmadığı için yüzün doğal yapısında kesi ve yara izi oluşması söz konusu değildir. Yüz ve boyun bölgesine altın iğne uygulaması ile gençleştirme ve sıkılaştırma yapılır. Cilt durumuna göre tedavinin seansları ve dereceleri değişmektedir. Hafif derecedeki sorunlarda yaklaşık olarak 6 seanslık bir uygulama yeterli olacaktır. Orta derecede bir deformite için 6-9 seanslık bir uygulama ile etkileri görülür. Derin sorunların bulunması durumunda ise tedavi diğer uygulamalar ile kombine edilebilir ve seans sayıları değişmektedir.