Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Liposuction

Lazer liposuction vücudun birçok yerinde bölgesel olarak birikmiş, hacmi artmış yapılan diyet ve spora karşılık giderilemeyen yağların lazer ile  parçalanarak, vakumla çekilerek yapıldığı cerrahi bir işlemdir. Lazerli liposuction isminden de anlaşıldığı gibi yağların lazer destekli eritip vücuttan alınması şeklinde gerçekleşen cerrahi operasyondur.

 

Kalıcı olarak yerleşmiş yağların eritilerek dışarıya alınması ve işlem yapılan bölgenin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Liposakşın operasyonlarında kullanılan mm’lik kanüller, hastalarda ufakta olsa yara izi bırakabilmektedir. Ancak lazer liposakşında bu sorunlar yaşanmaz, lazer yardımı ile işlem gerçekleşir. Bu uygulama yağların giderilmesi ile birlikte ciltte sıkılaşma ve cildi toparlama özelliğine sahiptir. Ayrıca vücudun belirli yerlerinde birikmiş, yerleşmiş yağlar giderilerek vücuda şekil verilmektedir. Bu sayede kişi istediği görünüme sahip olabilir. Yağları eriterek sıkılaştırma, birer zayıflama tedavisi değildir. Fakat birikmiş yağ kütlelerinden kurtulmuş olur. Kollardaki sarkmaların giderilmesinde etkili bir sıkılaştırma yöntemidir.

Lazer Liposuction Yöntemi

Bölgesel yağlanma; vücudun belirli bölgelerinde yerleşmiş, yapılan tüm egzersiz ve diyetlere rağmen ortadan kalkmayan, kilo verildiği halde gitmeyen vücut da birikmiş yağ sorunudur. İnsan vücudunu orantısız, şekilsiz görünmesini sağlayan yağlanmanın bir çözümü de biriken yağların özel yöntemlerle alınması işlemi olan lazerli liposuction operasyonudur.

Lazer liposuction, vücutta sürekli olarak biriken (karın, bel, sırt, basen, bacaklar, çene altı, kollar vs.) her bölgeye yapılabilir.  İşlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi kullanılarak yapılabilir. İşleme başlamadan önce işlemin uygulanacağı bölgeye mm’lik kesiler açılarak özel bir solüsyon verilir. Bu solüsyon, uygulama sonrası ağrıyı ve kanamayı minimale indirmeyi sağlar. Sonrasın da lazer uygulaması yapılarak, istenmeyen yağlar lazer ışınları yardımıyla parçalanarak eritilir ve ince kanüller yardımıyla vücut dışına alınır. İşlem uygulanan bölgeler şekillendirilir (karın düzleştirme vs.) ve sıkılaştırılır.

Uygulamada kullanılan lazer tipleri: Tek, iki ve üç dalga boylu lazer teknikleri şeklinde uygulanır. Tek dalga boyundaki Lazer liposuction uygulamasında yağların parçalanarak eritilmesi gerçekleştirilir. İşlem yapılan bölgenin sıkılaştırılmasını sağlamaz. İki dalga boylu lazer tipinde dalga boylarından biri, fazla yağ birikimlerini parçalayıp eritme, ikinci dalga boyu ise sıkılaştırma sağlar. Üç dalga boylu lazer liposakşın uygulamasında ise birinci dalga boyunda yağları eritme, ikinci dalga boyunda sıkılaştırma ve üçüncü dalga boyunda toparlama işlemi gerçekleşir.

Lazer Liposuction Kimlere Uygulanabilir

Lazerle sıkılaştırma işlemi, sağlık durumunda herhangi bir problem olmayan herkese rahatlıkla uygulanabilir. Son derece güvenli ve başarılı olan bu yöntem ile istenilen sıkılaşma ve cildin toparlanması sağlanır. Ancak özel durumlarda Lazer liposuction işlemi yapılmaz. Gebelik, emzirme dönemi, kanser, karaciğer hastalıkları, hemofili, böbrek hastalıkları gibi riskli hastalık gruplarından herhangi birinde operasyon yapılmaz.

Bir çok kişide kilo problemi olmamasına rağmen gıdı bölgesi (çene altı) yağ olarak fazla olabilmektedir. Uygulanan birçok yönteme rağmen gıdı bölgesindeki fazlalıklardan kurtulunamaz. Lazer liposuction uygulaması ile gıdı bölgesindeki yağlar eritilip alınarak, deride sıkılaştırma sağlanır. Bu sebeple gıdı sorunu olan kişiler tarafından güvenle tercih edilebilir bir yöntemdir. Klasik liposakşın uygulamaları, kol bölgesinde  deri yapısı ve yaşa bağlı sebeplerden dolayı sarkma ve gevşemeye sebebiyet verebilir. Bu nedenle lazer liposuction kol bölgesinde de tercih edilen yöntemlerden biridir.

Ayrıca erkeklerde  jinekomasti sorunu, bu yöntem sayesinde sarkma olmadan tedavi imkanı bulur.

Genel de bacak  bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyen kişilere  bölgesel incelme için, damarlara ve sinirlere tahribat vermemesi ve dolayısıyla ödemin çabuk atılması sebebiyle vaser liposuction önerilmektedir.

Lazer Liposakşın Ameliyat Süresi

Vücut yağlarının giderilmesinde genel olarak bir seans uygulanmaktadır. Ancak bölgedeki yağ birikimine göre bu seans süresi değişiklik gösterebilir. İşlem küçük bölgelerde  (Ayak bilekleri, diz iç kısımları, gıdı bölgesi gibi)  yapılıyorsa işlemin süresi ortalama olarak 15-25 dakika aralığında değişir. Yapılacak işlemlere göre değişebilen operasyon geniş alanlarda (Bel, basen, karın gibi) ise yaklaşık olarak 1 saat ve daha üzeri bir süre gerektirebilir.

Lazer Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Lazer liposuction işlemi küçük alanlara (Ayak bilekleri, diz iç kısımları, gıdı bölgesi) uygulanmış ise hasta uygulama sonrası taburcu edilir ve günlük işlerine dönebilir. İşlem büyük bölgelere (Bel, basen, karın gibi) uygulanmış ve daha yüksek oranda yağların çekilmesi gerçekleştirilmişse, hastanın  hastanede bir gün kalması gerekebilmektedir. Genel de küçük kesiler şeklinde gerçekleşen operasyonda kendiliğinden eriyen ipliklerle tek dikiş atılır.  İşlem sonrasında özel bir korse kullanımı gerekmektedir. Korsenin kullanım süresi iki haftadır. Uygulama sonrasında hastanın birkaç gün istirahat etmesi gerekmektedir. Daha sonrasında günlük işlerine dönebilir. İşlem sonrasında hafif morluklar oluşabilmektedir. Bu morluklar 1-2 gün sonra iyileşme gösterir. Tamamen iyileşme 1 ay sonrasında gerçekleşmiş olur.

Lazer Liposuction Diğer Yöntemlerden Avantajları

Güvenilir ve etkili sonuçları olan bir uzman hekim tarafından yapılması durumunda son derece başarılı bir tedavi yöntemidir. Lazerli liposuction uygulaması yağlanmanın olduğu bölgede çökmeler ve cilt sarkmalarının giderilmesinden dolayı  etkili yöntemdir. Bazı avantajlarını şu şeklide sıralayabiliriz:

 • Korse kullanım süresi diğer liposuction uygulamalarına göre daha kısadır,
 • Uygulanan bölgede sıkılaşma oranı yüksektir,
 • Cilt çatlaklarının giderilmesine yardımcı olur,
 • Morluk ve şişliklerin oluşması son derece az gözlenir,
 • Uygulama öncesi bölgeye verilen özel tumesan solüsyonu sayesinde ağrı minimum olur,
 • Uygulama sonrasında hızlı bir şekilde iyileşme gösterir ve günlük hayata dönülür,
 • Klasik uygulamaya göre daha ince kanüllerle yapıldığı için iz sorunu yaşanmaz,
 • Sadece yağları etkiler o yüzden sinir, damar, kas sitemi ve dokulara zarar vermez,
 • Lazer ile yapılan operasyonla yağlarda daha kontrollü bir azalma görülür,
 • Klasik tekniğe göre daha fazla yağ çekilebilir,
 • Cildi toparlama ve sıkılaştırma oranı daha yüksek olur,
 • Kanama ve morlular klasik yönteme göre çok daha az görülür,
 • Cilt çatlaklarında azalma görülür.

Lazer Liposakşın Ameliyatından Sonra Tekrar Aynı Bölgede Yağlanma Olur Mu?

Lazer liposakşın ameliyatında işlemin yapıldığı bölgedeki yağlar alınmaktadır. Yağlanma esasında vücudun yağlarının artışı değil, genişlemesi sorunudur. Liposakşın işleminde vücudun diğer bölgelerine uygun şekilde oranlanarak yağlar alındığı için aynı bölge de yağlanma sorunu minimum seviyede olabilir. Operasyon sonrası kilo artışı olsa bile bu vücutla orantılı bir şeklide diğer bölgelerde gerçekleşir. O yüzden liposakşın yöntemi ile hangi bölgelerden yağ alındıysa o bölgelerde yağ artışı olmayacaktır.

Estetik Operasyon Yaptırmak İsteyenlerin Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

Lazer liposakşın ve diğer tüm estetik operasyonlarda cerrahın tecrübesi ve el yatkınlığı önemli bir husustur. Deneyimli doktorun muayene sırasında bütün yapılacak işlemleri ayrıntılı incelemesi ve kişiye en uygun şekilde anlatması, uygulaması gerekir.  Uygulanacak operasyonu kişi ve yapılacak bölgeye göre tam teşhis edip en doğru yöntemi uygulaması en az yapılacak işlem kadar önemlidir.

Ankara Lazer Liposuction Fiyatları

Lazer liposuction ücreti uygulama yapılacak bölgeye, alınacak yağlar miktarına ve uygulanacak ek uygulamalara göre farklılıklar gösterir. Bu sebeple öncelikle doktorunuzla görüşmeniz ve kapsamlı bir muayeneden geçmeniz gerekmektedir.

Ankara lazer liposakşın fiyatları konusundan detaylı bilgi almak için sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.