Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu, saç dökülmeleri nedeni ile kafa dersinde oluşan, saç seyrekliklerini gidermek amacı ile uygulanan kalıcı makyaj yöntemidir. Saç mikropigmentasyonu ve saç dövmesi olarak adlandırılan bu  uygulamada saçların daha sık ve dolgun gözükmesi amacı ile yapılır. Saçlı bölgede kafa derisinin üst tabakasına mikro pigmentlerin uygulanması sonucunda saç görüntüsü meydana getirme işlemidir.

Saç Mikropigmentasyon

Saç dökülmeleri ve seyreklikleri kadın ve erkeklerin oldukça rahatsız oldukları ve psikolojik olarak etkilendikleri durumların başında gelmektedir. Saçların azalması ve zayıflaması genetik faktörler, gerekli bileşenlerin eksiklikleri, hormonal dengesizlikler ve daha birçok stres, alkol, sigara gibi durumlarda etki etmektedir. Bu nedenle saçlarda zayıflama ve dökülme meydana gelir. Buda kişilerin hem sosyal hemde ruhsal açıdan olumsuzluk yaşamasına ve mutsuz olmasına neden olmaktadır.

Saç simülasyonu tedavisinin tercih edilmesinde, hastanın saç ekimine uygun olmaması ve cerrahi bir operasyon olmak istememeleri durumunda saç ekim uygulamasına alternatif olarak yapılan kalıcı makyaj tedavisidir. Cerrahi bir operasyon olmayan bu uygulamada herhangi bir ağrı ve sızı oluşmaz. Uygulama saç kıran, ve seyrek alanlarında saç görüntüsü oluşturması açısından son derece etkilidir. Özellikle kısa saçlarda daha etkili bir görüntü seyrek saçlarda ise dolgun bir saç yapısının görünmesini sağlamaktadır.

Saç simülasyon uygulaması bir saç ektirme tedavisi değildir. Ancak saç ekim sonrasında saçlı bölgede seyreklik gibi sorunların bulunması durumunda uygulanabilir. Uygulama halk arasında saç dövmesi olarak adlandırılmaktadır. Ancak saç simülasyonu uygulamasında dövme boyası kesinlikle kullanılmaz.

Saç Simülasyonu Uygulaması

Saç seyrekliklerine uygulanan ve saç ekimi için uygun olmayan hastalara yapılan saç simülasyonu öncesinde hasta muayene edilerek saç analizi yapılır. Saç bölgesindeki seyreklik durumuna göre uygulamanın süresi 30 dakika ile 4 saat sürebilir. Kadın ve erkeler için uygulana bilen bir işlemdir. Saç bölgesindeki açıklık işlem süresine etki ettiği için tedavi süresi kişiden kişiye değişmektedir.

Saç mikro pigmentasyon uygulaması, hastane ortamında uzman eller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bu uygulamayı bilinir ve güvenilir bir klinikte uzman estetik plastik cerrah tarafından yapılması durumunda herhangi bir yan etki oluşması riski en aza indirilmiş olunur. Doğal saç görünümünün sağlanması son derece önemlidir.

Saç dövmesi olarak bilinen saç simülasyon uygulamasında, kafa derisine hiç bir zarar vermez. Kesilikle dövme boyası bu işlemde kullanılmaz. Cilt epidermis bölgesine mikro pigment uygulaması yapılır. Saç simülasyon uygulamasının kalıcılık süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. İşlem sonrasında saç ekim işlemi yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Uygulama sadece seyrek görüntünün giderilmesinin yanı sıra, saç ekimi sonrasında boşluk gözüken yerlerin doldurulması amacı ve sakal, bıyık dolgunlaştırma amaçlıda yapılmaktadır. Uygulama sonrasında kişiler yeni görünümüne hemen kavuşabilirler.