Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Dekolte Tedavisi

Dekolte bölgesi çevresel faktörlerden ve zamandan en çok etkilenen bölgelerdendir. Genç yaşlarda pürüzsüz ve diri duran dekolte bölgesi yaşlanmanın belirtilerini gösterebilir. Yaşın ilerlemesiyle dekolte bölgesinde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelebilir. Bu deformiteler estetik açıdan sağlıklı ve güzel görünmez. Bu bölgede deri incelmesiyle de karşılaşılmaktadır. Ameliyatsız dekolte tedavisi ile cilt sorunları giderilir.

Ameliyatsız Dekolte Tedavi Yöntemleri

Yaz aylarında güneşe en fazla maruz kalan bölgeler arasında da bulunun dekolte bölgesi çevresel faktörlerin etkisiyle de bozulmalar meydana gelebilir. Güneşin zararlı ışınlarıyla zarar gören dekolte bölgesinde istenmeyen görünümler oluşur. Kadınlar için dekolte bölgesi önemlidir bu yüzden bu bölgede meydana gelen deformiteler kişileri mental açıdan etkilemektedir. Çeşitli sorunlarla  ve istenmeyen görünümle karşılaşan kişilerin tercihi genelde ameliyatsız dekolte tedavilerdir. En sık uygulanan tedavi yöntemleri ise  Ulthera, Velashape uygulamalarıdır. Ameliyatsız dekolte tedavisinde cilt yapısında bulunan ince çizgiler, kırışıklıklar ve sarkmalar giderilir.

Velashape Ameliyatsız Dekolte Tedavisi

Dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklık, sarkmalar ve güneş ışınlarının oluşturduğu deformasyonların giderilmesin uygulanan tedavi yöntemidir. Bu uygulama dekolte bölgesinin toparlanması ve yaşlanma belirtilerini giderilmesi gerçekleştirilmektedir. Velashape  uygulamasında, kızılötesi ışınlar, radyofrekans, vakum ve mekanik masaj sistemlerini bir arada olduğu bir cihazdır. Bu sistemler sayesinde dekolte bölgesindeki sorunların giderilmesi gerçekleştirilir.

Ameliyatsız bir uygulama olan bu tedavi yöntemi, cerrahi operasyon geçirmek istemeyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Dünyada sıkça uygulanan ve popüler olan bu sistem ülkemizde kullanılmaya başlanmış ve etkili sonuçlar alınmaktadır. 4 farklı sistemi barındıran bu cihazda cilt hasarları ve sorunlarının giderilmesinde oldukça başarılı bir tedavi yöntemi olmaktadır.

Ameliyatsız dekolte tedavisi velashape dekolte bölgesine uygulama işlemi üç seans gibi bir sürede gerçekleştirmektedir. Dekolte bölgesinde yaşlanma ve dış etkenlere bağlı olarak birtakım sorunlar meydana gelmektedir. Bunlar kırışıklık ve sarkmalar şeklinde görülür. Özellik kadınların tercihi olan bu tedavi uygulamasında 3 seans yeterli olabilmektedir. Vakum sistemi sıkılaşmanın etkisini artırırken radyo frekans uygulaması sarkmaların önüne geçmektedir. Bu sayede daha estetik ve parlak bir cilt kazandırılmış olunur.

Ulthera Ameliyatsız Dekolte Tedavisi

Ulthera, ameliyatsız tedavisi yöntemlerinden biridir. Ulthera dekolte tedavisinde, boyun altında bulunan kısımdaki kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesinde, cildin yenilenmesi ve toparlanmasında yardımcı olan bir sistemdir. Özellikler 30 yaş sonrasında kişilerde görülen ve kadınların sıkça yakındıkları dekolte bölgesindeki deformasyonlar, ulthera tedavisi ile giderilmektedir. Cilt sıkılaştırılması, yenilenmesi ve toparlanması sağlanmaktadır.

Ulthera tedavisi ile dekolte bölgesine gençleştirme işlemi yapılmış olunur. Ameliyat korkusu olan ve cerrahi operasyonların sonuçlarından sakınan hastaların tercihi hale gelmiş bir dekolte gençleştirme ve yenileme uygulamasıdır. Son derece güvenli ve talep gören bir uygulama olmasında konforlu bir işlem olması kısa bir sürede iyileşme göstermesi etkili olmuştur. Uygulamada 4 milimetre cilt alt tabakasına etki eden başlık kullanılır. Bu işlem ile dekolte bölgesinde sıkılaşma sağlanır. Ayrıca ulthera uygulaması yüz germe, boyun germe, kaş kaldırma tedavilerinde de etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Ameliyatsız dekolte tedavisinde sonra hasta günlük işlerine devam edebilir. Herhangi bir yara ve kesi izi oluşturma söz konusu değildir. İşlemin uygulama süresi 10-40 dakika arasında kişiden kişiye değişmektedir. Uygulamanın etkilerini tamamen göstermesi 3 ay sürmektedir. Etki süresi 1-2 sene arasında değişmektedir. Tekrar uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bu sayede daha parlak ve sağlıklı bir cilt yapısı kazandırılmış olunur.