Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kaş Kaldırma

Yüzümüzün en belirgin yerlerinden biri olan kaşlarımız  deformasyonlara uğrayabilir. Yaşlanmanın ilk belirgin etkileri göz çevresinde başlar. Yaşlanmayla birlikte dokularımızda esneklik azalır ve alnımızda ve göz kapaklarımızda sarkmalar meydana gelir. Alnımızın sarkmasıyla alında oluşan yatay çizgiler yorgun, uykulu ve mutsuz bir görünüme sebep olurken kaşların ortalarında oluşan dik çizgiler de kızgın bir görünüme sebep olur. Alın germe veya kaş kaldırma olarak da bilinen ameliyatlarla yüze daha genç ve daha enerjik bir görünüm vermek hedeflenir.Kişide ilk olarak dikkat çeken yer gözler ve kaşların olduğu kısımdır. Yüzü bir bütün olarak ele aldığımızda kaşlarımızın, yüz estetiği açısından önemi fazladır.

Kaş kaldırma uygulamalarında ki amaç, kaşların yüz yapısı ile uyum içerisinde olmasını sağlamak ve eski görünümünü kazandırmaktır. Kaş düşüklükleri göz kapaklarına baskı yaparak kişinin ifadesini farklı gösterebilir. Kaş şekillendirme ameliyatı ile bu sarkmalar ve düşüklükler giderilmektedir.

Kaş şekli ve görüntüsü kişinin zevkine göre değişir. Fakat ideal kaş hem doğal hem de estetik olarak yüzle uyumlu ve yüze yakışan kaş olarak tanımlanır. Kaşın başlangıç kısmı yani yüzümüzün ortasına yakın olan kısımları gözün yaklaşık 1,5 cm kadar üzerinde olmalıdır. Kaşın bitiş kısmı yani kulak bölgesine en yakın olan kısmı da gözün dış hizasının 2-2,5 cm uzağında olmalıdır. Bütün bunlar ve kişinin kendi istekleri de dikkate alınarak bir planlama yapılarak kaş kaldırma işlemlerine başlanmalıdır.

Kaş Kaldırma Estetiği Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatlarının en sık tercih edilme sebebi,kişilerin kaş düşüklüklerinin kendilerinde oluşturduğu kızgın, üzgün veya yorgun görünümden şikayetçi olmalarıdır. Ayrıca bu kaş düşüklükleri, alın bölgesinde kırışıklıkların oluşmasına neden olabildiği gibi yüzün tüm bölümlerine de etki etmektedir. Mimik hareketlerine bağlı olarak alın çizgilenmeleri ve göz çevresi kırışıklıklar oluşabilir. Kaş kaldırma estetiği ilerleyen yaşla uygulanabildiği gibi erken yaşlardaki kaş sorunlarının giderilmesinde de uygulanabilir. Kaş kaldırma uygulamalarında ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere  bir çok farklı yöntem vardır.

Endoskopik Kaş Kaldırma Estetiği

Endoskopik kaş kaldırma estetiği hastane ortamında yapılan, genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilen kaş şekillendirme uygulamalarındandır. Bu operasyon kapalı yöntem ve açık yöntem olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilir. Cerrahi bir uygulama olan kapalı  tedavi yöntemin üç milimetre boyutlarındaki teleskoplar ile yapılır.Saçlı deri altından açılan küçük deliklerden teleskop deri altına sokulur. Teknolojinin yardımı ile yapılan bu uygulamada kaş sarkmalarına neden olan doku tespiti yapılır. Bu operasyonla birlikte kaş yapısı düzeltilerek doğal görünümüne kavuşturulur.  Bu yöntemin avantajları:

  • Yara izi oluşumu yoktur.
  • Kanama minimaldir.
  • Daha az şişliğe ve morarmaya sebep olur.
  • İyileşme süreci  çok daha hızlı ve kısadır.
  • Migren sorunu olanlarda çözüm olabilir. En azından sürekli ağrı kesici kullanımını aza indirir.

Dezavantajları ise ; Saçlı doku içine kesiler yapıldığı için , bir miktar saç kaybına yol açabilmektedir.

Bunun dışında ayrıca açık ameliyat olarak da , kaşın hemen üstünden ya da alında oluşan kırışıklıkların ve saç çizgisinin hemen önünden yapılan gizli kesilerle de kaş kaldırma ameliyatı yapılabilmektedir. Bu uygulama daha çok ileri yaşlardaki hastalara ya da ciddi boyutta kaş sarkması olan kişilere uygulanmaktadır.

Endoskopik kaş şekillendirme operasyonunun süresi işlem yapılacak bölgenin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Yaklaşık olarak uygulama süresi 45 dakika ile 1 saat aralığında değişmektedir. Uygulama sonrasında oluşabilecek morluk ve şişlik olası bir durumdur. 5-7 gün gibi bir süre içerisinde oluşan bu morluk ve şişlikler iyileşme gösterir. Operasyonun etki süresi 1-2 yıldır. Daha sonrasında ek bir operasyon yapılması gerekebilir. Yapılacak tedavi yöntemi muayene sonrasında doktor tarafından belirlenir. Doğru tedavi yöntemi en ideal kaş kaldırma estetiği gerçekleştirilmiş olunur.

Ameliyatsız İple Kaş Kaldırma Asma Tekniği

Ameliyatsız iple kaş kaldırma estetiği, cerrahi müdahale olmadan gerçekleştirilen operasyonlardandır. Bu uygulamada herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Uygulamada sinirlere dokunulmaz bu nedenle herhangi bir his kaybı oluşmaz. Ayrıca tedavinin iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Bu uygulama sayesinde yüze dinamik ve parlak bir görünüm sağlanmış olacaktır.

Hasta uygulama sonrasında hemen günlük işlerine dönebilir. Hastaların en sık tercih ettiği tedavi uygulamalarının başında gelmektedir. Uygulama lokal anestezi altında 15 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilir. Kaş asma olarak da bilinen iple kaş şekillendirme uygulamasında saç çizgisinin olduğu kısımdan geçirilen iple kaş yapısı yeninden şekillendirebilir. Bu uygulamanın kalıcılık süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir.

 

 

Ulthera ile Kaş Kaldırma

Kaş şekillendirme uygulamalarından biri olan, ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen ulthera tedavisidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tedavi yöntemlerinde yenilikler ve kolaylıklar artmaktadır. Ulthera cihazı cilt altına gönderdiği ses dalgaları sayesinde kollajen üretimini sağlar. Bu uygulamada cilt yapısında veya yüzeyine herhangi bir hasar oluşturmamaktadır. Bu uygulamada cilt yapılarının uyarılması ve kendini yenilemesi sağlanır. Ameliyatsız bir uygulama olan bu tedavi yönteminde kaş bölgesindeki sarkmalar, gevşeklikler ve hasarların toparlanması yapılır.

Yüzün birçok bölümü ile birlikte kaş düzeltme operasyonunda kullanılan ulthera tedavisi son derece başarılı bir yöntemdir. İşlem süresi sorunlu bölgenin durumuna göre değişir. Yaklaşık olarak 30 dakika ile 1 saat aralığında sürmektedir. Hastanın uygulama sırasında konforunu sağlayan ulthera tedavisinde anestezi etkisine sahip krem sürülmektedir. İşlem sonrasında hastalar sosyal hayatlarına hemen dönebilirler. Ulthera tedavisinde hiçbir yan etki gözlenmemiştir. Genel sağlık durumu iyi olan ve kaş bölgesinde düşüklük, sarkma sorunları yaşayan herkes yararlanabilir.

Kaş Kaldırma Ankara Fiyatları

Uygulanacak yöntemlere göre kaş kaldırma fiyatları değişiklik göstermektedir.