Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Leke Tedavisi

Cilt lekeleri birçok kişinin şikayetçi olduğu durumlardan biridir. Aşırı güneşe maruz kalma, gebelik ve ilaç kullanımlarına bağlı olarak cilt lekeleri meydana gelmektedir. Özellikle vücudun daha çok güneş gören yeri olan yüz bölgesindeki lekeler estetik bir görünümü bozmaktadır. Bu durumda cilt lekelenmelerinin giderilmesinde uygulanan lazer tedavisi ve dermamelan uygulamaları cilt yapısındaki düzensizliklerinin giderilmesinde etkili bir leke tedavisi yöntemidir.

Leke tedavisinde, cilt yapısında oluşan lekeler renk değişimine neden olmaktadır. Bu durum kişilerin görünümlerinden rahatsız olmasına neden olur. Estetik bir görünümden uzak olan renk değişimlerinin giderilmesi, leke tedavisi ile sağlanmaktadır. Cildin üst kısmında oluşan koyu renkteki lekelenmelerin giderilmesinde başarılı bir uygulamadır. Herhangi bir sağlık sorunu oluşturmasa da cildin estetik görümünü etkilediğinden kadın ve erkeklerin sıkça tercih ettiği bir işlemdir.

Leke Tedavisi Cilt Lekelerini Giderme

Cilt lekelenmelerin birçok kişinin görünümünden mutsuz olmasına neden olan bir durumdur. Lekelere sahip kişiler estetik kaygı yaşayabilirler. Bu lekelenmelerin oluşmasında bir çok neden olabilir. Hamilelik sonrasında hormonal değişikliklerin meydana getirdiği, ilaç kullanımları, aşırı güneşe maruz kalma ve cilde sürülen ilaçlar lekelenmelere neden olmaktadır.  Ayrıca bu durumların dışında genetik olarak lekelerin meydana gelmesi de mümkündür. Genetik olarak lekelenmelerde sık çillere rastlanmaktadır. Yara izlerinin iyileşmemesi de cilt lekelerine neden olmaktadır.

Güneş lekeleri aşırı güneşe maruz kalınması durumunda meydana gelmektedir. Bu durum yirmi yaşından sonra daha sık görülmektedir. Özellikle kadınlarda rastlanan bu durumda vücudun güneş alan bölgelerinden biri olan yüz bölgesinde, yanaklarda, burunda, alın bölgesinde ve dudak üst kısmından koyu renkte lekelenmeler meydana gelir.

Tıp dilinde melazma olarak bilinen güneş lekeleri yaz mevsiminde daha belirgin bir hal alırken, kış mevsiminde silik bir görünüm oluşturmaktadır. Bu durum cilt yapına göre değişir. Kalıcı bir şekilde kahve rengi lekelenmelerde olabilir. Ayrıca lekelenmeler yüz bölgesinin yanı sıra boyun dekolte bölgeleri ile ellerde oluşabilmektedir.

Lazer İle Cilt Lekelerinin Tedavisi

Cilt yenileme ve lekelerin giderilmesinde teknolojik bir cihaz olan Q-Switch lazer kullanılmaktadır. Lazer ile leke tedavisinde etkili ve başarılı sonuçları olan bir leke tedavi yöntemidir. Farklı cilt tonlarına uygulanabilen bir lazer tedavisidir. Cilt yenileme ve lekelerin giderilmesinin yanı sıra dövme silme ve birçok cilt tedavisinde kullanılır.

Akne ve cilt lekelerinin giderilmesi ile cilt yapısında yenilenmeyi tetikler. Lekelerin bulunduğu bölgeye Q-Switch lazer enerjisini eşit bir şekilde dağıtmaktadır. Lekelenmelere neden olan melanin içeren koyu hücreler lazer enerjisi ile yok edilir. Bu durumdan normal cilt yapısı etkilenmez. Q-Switch lazer tedavisi farklı cilt tiplerine ve leke türlerine rahatlıkla uygulanabilir.

Q-Switch lazer tedavi uygulamasından sonra herhangi bir kızarıklık ve yara izi oluşmaz. Konforlu bir işlem olan lazer tedavisi cilt lekelerinin giderilmesi ile birlikte yenilenme sağlamaktadır. Q-Switch lazer tedavisinde işlem yapılacak bölgenin durumuna göre farklı lazer dalga boyu kullanılır.

Yaşlılık, güneş ve çil lekelenmelerinin giderilme uygulamasında ise hafif düzeyde sızı ve kızarıklık oluşmaktadır. İşlem sonrasında oluşabilecek kabuklanma normal bir durumdur. Bu kabuklanma 7 gün sonra iyileşme gösterecektir. Uygulama sonrasında işlem yapılan bölgenin güneş ışınlarından korunması önemlidir. Seans sayıları leke ve cilt yapısına göre değişiklik gösterebilir. Muayene sonrasında seans sayısı doktor tarafından belirlenecektir.

Leke Tedavisi Dermamelan Mask Uygulaması

Leke tedavisinde uygulanan peeling tedavisidir. Cilt yapısında hafif ve orta derecedeki lekelenmelerin giderilmesi için uygulanan ideal bir tedavi işlemidir. Ayrıca cilt temizliği için son derece etkili bir uygulamadır. Bu işlemde ciltte oluşabilecek melamin oluşumunu giderme, azaltma yapılır. Vücut ve yüz bölgesinde uygulanabilen etkili bir peeling uygulamasıdır. Vücutta boyun ve dekolte bölgesi ile birlikte bacaklar ve ellerde uygulanır.

Dermamelan peeling leke tedavisi, her cilt tiplerine uygulanabilir. Peeling işlemi yaz, kış uygulanabilir. Herhangi bir uygulama mevsimi bulunmaz. İşlem de cilt soyucu asit türleri bulunmaz ve yan etkisi yoktur. İşlem sonrasında hafif bir kızarıklık söz konusu olabilir. Etkileri 15 gün ile 1 ya içerisinde görülür. Uygulama sonrasında daha parlak ve yenilenmiş bir cilt yapısı sağlanmış olacaktır.