Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Dolgusu

Burun bölgesinde yaşanan şekil bozuklukları ve hacim kayıplarının giderilmesinde uygulanan, cerrahi olmayan burun estetiği işlemleridir. Ameliyatsız burun şekillendirme ve burun dolgusu tedavisi olarak da bilinir. Burun yapısındaki kötü biçim ve deformitelerin yeniden yapılandırılması sağlanır. Eğer burun bölgesindeki sorunlar cerrahi bir operasyona gerek duyulmaması durumunda ilk yapılması gereken işlem hyalüronik asit dolgu uygulaması olmalıdır.

Burun, yüz estetiği açısından en belirgin bölgelerden biridir. Burun yapısında genetik nedenlerden veya sonradan oluşabilecek şekil bozukları, estetik görünümü bozabilir. Son derece konforlu ve etkilerinin çabuk görüldüğü, hyalüronik dolgu uygulaması, herhangi bir risk barındırmadığı için burun estetiğinde popüler hale gelmiştir.

 

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Burun Dolgusu

Burun dolgu uygulaması, cerrahi olmayan son derece pratik bir uygulamadır. Bu uygulamada burun düşüklüğü ve burun şekil bozuklukların giderilmesi sağlanabilir. Yüz hatlarını ile uyum olacak şekilde burun kaldırma, burun ucuna hacim kazandırma yapılabilir. Genel anestezi kullanılmaz. Lokal anestezi veya lokal anestezi kremi sürülür. Ağrı ve sızı oluşturmamaktadır. Uygulamanın süresi yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika arasında sürmektedir.

Burun bölgesindeki deformasyonların giderilmesinde yardımcı olan bu uygulama ile burun ucunun kaldırılması yapılır. Burun bölgesinin hareketsiz olmasından dolayı, diğer bölümlere dolgu uygulamasının kalıcılık süresinin artığı bilinmektedir. Bu neden uzu süreli kalıcı olabilmektedir. Uygulamada genetik bir hacim sorunlarının yanı sıra, kaza ve düşme sonucu dışarıdan alınabilecek hacim problemlerinin giderilmesinde uygulanır. Burun dolgu işlemi sayesinde, burun yapısı hacim kazandırılarak iyi görünmesi, sağlanabilir.

Burun estetiği hyalüronik asit dolgu uygulamasında, gerekli miktardaki dolgu maddesi işlem yapılacak bölgedeki derinin altına zerk edilerek yapılır. İşlem sonrasında hafif düzeyde bir kızarıklık olacaktır. Bu olası bir durumdur. 1-2 gün içerisinde oluşabilecek kızarıklık ve şişlikler gidecektir. Hemen etkisini gösteren son derece etkili bir uygulama olan burun estetiği dolgu uygulaması kadınların yanı sıra erkeklerinde sıkça tercihleri arasında olmaktadır. Özellikle cerrahi müdahale gerektirmeyen durumlarda ve cerrahi operasyon korkusu olan hastalar için ideal bir uygulamadır.

Buruna Dolgu Uygulama Alanları

Burun bölgesinde sorun yaşana alanların, cerrahi bir müdahale olmadan, dolgu işlemi ile sorunların giderilmesinde uygulanır. Burun problemlerinde en sık uygulanan işlemler şöyledir;

  • Burun ucu düşüklüklerin giderilmesi ile burun kaldırılması.
  • Burun bölgesindeki genetik veya dış etkenlerden dolayı oluşan hacim kayıplarının giderilmesi.
  • Burun çöküntülerinin ve iz olan alanların yenilenmesi.
  • Burun kemerinin oluşturduğu şekil bozukluklarını gidermek.
  • Cerrahi operasyon sonrasında oluşan düzensizliklerin giderilmesi.
  • Burun sırtı veya tabanının yeniden şekillendirilmesi.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Burun dolgusu hemen etkisini gösteren bir işlemdir. Uygulama sonrasında hafif düzeyde kızarıklık veya şişlikler oluşabilir. Oluşan bu kızarıklık ve şişlikler 1-2 gün içerisinde gider. Daha sonrasında iyileşme ile birlikte burun bölgesindeki yenilikler gözle görülür bir hale gelir. Minik hareketlerinin çok az kullanıldığı burun bölgesindeki, dolgu işleminin kalıcılık süresi diğer alanlara göre oldukça fazladır. İşlemden sonra 12 ay kadar kesin bir kalıcılık sağlamaktadır. Daha sonrasında uygulanacak dolgu miktarı ve burun bölgesine göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 1-1.5 sene bir kalıcılık sağlar.Hasta ve işlem açısından son derece konforlu bir uygulama olan burun dolgu işlemi kadın ve erkeklerin sıkça tercih ettiği ameliyatsız burun estetiği uygulamalarındandır.