Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Estetiği

Yüz estetiği, estetik uygulamaların arasında en sık tercih edilen operasyonların başında gelmektedir. Yüz estetiği ameliyatını kadınların yanı sıra son zamanlarda erkekler de sıklıkla tercih etmektedir. Yüzümüz, yaşlanma ve dış etkenlere bağlı olarak zaman içerisinde elastik yapısını kaybetmeye başlar. Buna beslenme alışkanlıkları ve yüksek güneşe maruz kalma gibi durumlar da etki edebilir.

Yüz yapısındaki yaşlanma ve yorgun bir görünüme neden olan soluk ve cansız yüz yapısı hastaların şikayetleri arasındadır. Yüz estetiği ameliyatı, yüzün bütününü ele alınarak yapılır. Sorunlu bölgenin tespiti ve uygulanacak tedavi yöntemi belirlenir. Yüz estetiği denilince akla ilk yanak inceltme ve yüz germe ameliyatları gelmektedir. Ancak yüz saç çizgisinden, çene bölgesine kadar olan kısmı kapsamaktadır. Tüm bu bölgelerdeki sorunları giderilmesi, yüz estetiği sayesinde gerçekleşir.

Yüz Estetiği Ameliyatı

Yüz gerdirme ameliyatı öncesinde yüzü bir bütün olarak ele alırız. Yaşlanma belirtileri ve dış etkenlere bağlı olarak sarkmalar mevcut ise yüz germe ameliyatları gerçekleştirilir.Uygulama öncesinde sorunlu ve deformasyona uğramış bölgenin tespiti yapılır.  Yüz estetik uygulamaları genetik olarak şekil bozuklukları ve kaza, düşme vb. durumlarda oluşabilecek deformasyonların giderilmesi için de yapılmaktadır. Yüz germe estetiğinde sarkmalara neden olan deri ve bollaşma alınmaktadır.

Yüz estetiği ameliyatlarının amacı kişilerin arzuladıkları görünüme kavuşmalarını sağlamaktır. Yüz bölgesine oluşan sarkmalar ve kırışıklıkların giderilmesi için yapılan bu uygulamalar sayesinde hastaların kendilerine olan öz güveni de artacaktır. Mutsuz oldukları yüz görünümleri veya yüz bölgesindeki sorunlu bölgede düzelme sağlanır. Yüz estetiği ameliyatlarında burun ameliyatları, kaş kaldırma uygulamaları, göz kapağındaki kırışıklıkların giderilmesi, çene estetiği, boyun ve gıdı bölgesindeki kırışıklıklar ve yüz germe işlemleri yapılmaktadır.

 

Yüz Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Yüz gerdirme ameliyatları son derece iyi planlama gerektiren uygulamalardır. Bu uygulamaların hastane ortamında uzman plastik cerrah tarafından yapılması gerekir. Yüz vücudun diğer bölümleri gibi estetik açıdan en hassas olunan bölgedir. Uygulama yapılırken yüzün doğallığın korunması son derece önemlidir. Bu tedaviye uygun adaylar yüz bölgesinde sarkma, kırışıklık bulunan ve cilt elastikiyetini tam olarak kaybetmemiş genel sağlık durumu iyi olan bireylerdir. Hamilelik dönemindeki kişilere tedavi uygulanamaz. Ayrıca karaciğer, kanser vb. hastalıklara sahip olunması durumunda tedavi gerçekleştirilemez.

Yüz gerdirme uygulamasını genel olarak ileri yaşlara sahip kişilerin yaptırdığı düşünülür. Ancak bu durum öyle değildir. Yüz bölgesinde problem yaşayan herkes yaptırabilir. Herhangi bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Muayene sonrasında doktorunuz tarafından estetik tedaviye hastanın uygunluğu belirlenir. Uygulama öncesine yüz hatlarınız için en uygun tedavi yöntemi belirlenecektir.

Yüz Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Yüz estetiği ameliyatları işlem yapılacak tedavi yöntemi veya yüz bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Tüm yüz germe ameliyatları yapılacak ise bu süre yaklaşık olarak 4 saat sürmektedir. Sadece orta yüz bölgesine yapılacak işlemin süresi yaklaşık olarak 2 saat sürer. Yüz estetiği ameliyatları kombine bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu durumda ameliyat süreleri değişiklik gösterecektir. Operasyonlar hastane ortamında genel anestezi altında yapılmaktadır.  Yüz estetik uygulaması ile beraber göz kapağı ameliyatları ve kaş işlemleri ile kombine bir şekilde yapılması durumunda tedavi süresi normal olarak artacaktır. Tam olarak tedavi süresinin belirlenmesi yapılacak işleme bağlıdır.

 

 

 

Ameliyatsız Yüz Estetiği Fokuslu Ultrason Tedavisi

Fokuslu ultrason tedavisi, ameliyatsız bir yüz gençleştirme uygulamasıdır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte fokuslu ultrason cihazı sayesinde yüz gençleştirmesi sağlanır. Yüz bölgesindeki sarkmaların giderilmesinde ve cildin tazelenmesinde son derece etkili bir tedavi yöntemdir. Yüz bölgesinde kaş kaldırmada, göz çevresindeki çizgilenmelerin giderilmesinde  etkili bir uygulamadır. Fokuslu ultrason cihazı ile  ışınlarla hedef bölgede ısı hasarı oluşturulmaktadır. Bu uygulamada cilt yüzeyi herhangi bir hasara uğramaz. Bu ısı hasarları ile birlikte cilt yeni kollajen yapımını tetikler ve gençleşme sağlar. Ayrıca ameliyatsız uygulamalarda Contlex HIFU teknolojisi sayesinde yüz gençleştirme yapılmaktadır.

Yüz Estetiği Ankara Fiyatları

Uygulama fiyatları için,  öncelikle doktorunuzla görüşerek sorunlu bölgenin tespiti ve uygulanacak işlem belirlenmelidir. Uygulanacak yönteme göre de zaman ve fiyat belirlemesi yapılmaktadır.