Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Çevresi Dolgu Uygulaması

Göz çevresinde, mimik hareketlerinin fazla kullanımı sonucunda oluşan çukurluk ve deformitelerin hyalüronik asit dolgusu ile giderilme işlemidir. Göz çevresinde oluşan çukurluklar, morluk ve çizgilenmeler kişinin yaşlı gözükmesinde ve yorgun bir görünüme neden olmaktadır. Göz çevresi dolgu uygulaması ile kırışıklık, çizgilenmeler çöküntülerin giderilerek daha genç ve dinamik bir görünüm sağlanır.

Göz çevresindeki kırışıklıklar ve çökmeler zamanla çatlaklara dönüşerek daha belirgin bir hale gelmektedir. Gülme, kaşları çatma gibi mimik hareketlerinin kullanılmamasında bile bu çatlaklıklar görülmektedir. Yüz estetiğinde ilk dikkat çeken yer olan gözlerin estetik görünümden uzak olmasına neden olur. Hyalüronik asit uygulaması ile göz çevresi kırışık ve çizgileri giderilerek daha estetik bir görünüm sağlamak mümkündür.

Göz Çevresi Kırışık ve Çizgilerin Giderilmesi

Göz çevresi dolgu uygulaması göz çevresi kırışıkları, kaz ayakları kırışıklarının giderilmesinde en etkili uygulamalardan biri olan hyalüronik asit dolgu tedavisidir. Göz bölgesinde çökme, kırışık, çizgilenmeler ve çatlakların giderilmesi için uygulanan ameliyatsız göz estetiği uygulamasıdır. Göz çevresine doğal ve yenilenme sağlayan insan vücudunda bulunan ve gereksim duyan hyalüronik asit uygulanmaktadır. Vücutta bulunan hyalüronik asit tamamen doğal ve herhangi bir zararı bulunmaz. göz çevresi ve yüzün birçok bölümüne güvenle uygulanmaktadır. Özel ortamlarda hazırlanan hyalüronik asit herhangi bir enfeksiyonlara ve alerjik reaksiyonlara yol açmaz.

Göz Çevresi Kaz Ayaklarına Dolgu Uygulaması

Göz çevresi, kaz ayaklarına dolgu işlemi hastane ortamında uzman hekim tarafından yapılması durumunda herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Kaz ayakları denilen göz kenarındaki kırışık ve çizgilere sahip kişiler uygulama için en uygun adaylardır. Yaşlanma ve dış etkenlere bağlı olarak bu sorunlarla karşılan hastalara uygulanmaktadır. Uygulama öncesinde göz çevresindeki sorunların tespiti yapılarak uygulanacak olan hyalüronik asit dolgu maddesinin dozu belirlenir. Muayene sonrasında kaz ayakları dolgu uygulamasına uygun olup olmadığınız doktorunuz tarafından siz bildirilecektir.

İşlem hijyenik ortamda doktor tarafından yapılması gerekir. Aksi durumlarda sağlığınızı riske atmış olursunuz. Uygulama öncesinde uyuşturucu etkisi olan anestezi kremi sürülür. Bölgenin uyuşması ile birlikte hyalüronik asit göz çevresindeki gerekli bölgelere zerk işlemi gerçekleşir. İşlem yaklaşık olarak 15-20 dakika gibi kısa bir sürede biter. Daha sonrasında işlem yapılan bölgede pembeleşme ve hafif düzeyli şişlikler oluşabilir. Ancak oluşan bu reaksiyonlar bir kaç gün içerisinde iyileşme gösterecektir. Uygulamadan sonra hemen etkisini gösterecektir.

Göz Çevresi Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Kaz ayakları bölgesinde kırışık ve çizgilere sahipseniz ilk olarak bir plastik cerraha başvurmanız gerekir. Daha sonrasında ise doktor tarafından muayene edilerek sorunlu bölgeler ele alınmaktadır. Uygulama öncesinde doktorunuza sağlık durumuz ile ilgili bilgiler vermeniz gerekir. İşlemden 15 gün önce kan sulandırıcı aspirin vb. ilaçların kullanımın bırakılması gerekmektedir. Gebe ve emzirme dönemindeki kadınlara işlem uygulanmaz. Herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. 18 yaşından küçüklere bu uygulanması doktor tarafından karar verilecektir. Hemofili sorunu yani kan pıhtılaşma sorunu yaşayan kişiler uygulama yapılamaz. Ayrıca dolgu maddelerine duyarlılık sahibi olan kişilere de işlem uygulanmamaktadır.

 

 

Kaz Ayakları Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Göz çevresi dolgu uygulaması sonrasında hafif düzeyli kızarıklık oluşabilir. Bu durum beklenen bir şeydir. Bir kaç gün içerisinde iyileşme gösterir. Kaz ayakları dolgu işlemi sonrasında, mimik hareketlerinin kullanımı ve kişi göre değişmekle birlikte 8 ile 18 ay gibi bir etki süresine sahiptir. Bu uygulama sonrasında kaz ayakları olarak bilinen göz çevresindeki kırışıklık ve derin çöküklüklerin giderilmesi sağlanmış olacaktır. Daha genç ve parlak bir göz çevresi sahip olursunuz.