Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

El Gençleştirme

Yaşın ilerlemesi ve dış etkenlere bağlı olarak ellerin görünümünde bir takım değişiklikler meydana gelir. Bunlar cilt altı dokusunun azalması ile damarların belirgin hale gelmesi ve kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Yaşlanma belirtilerinden vücut, yüz ve eller en belirgin yerlerdir. Ellerin deformiteye uğramasında sıcaklık, soğukluk ve güneş ışınları gibi dış etkenlerin neden olduğu bilinmektedir. Bu durumda el yenileme ve gençleştirme uygulaması ile estetik ve sağlıklı bir cilt yapısı kazandırılmaktadır. El gençleştirme uygulamasında CO2 fraksiyonel lazer, Q Switched lazer, ve dolgu uygulamaları ile tedavisi gerçekleştirilir.

Lazer El Gençleştirme Yöntemleri

El estetiği, yüz ve vücut estetiği kadar önemli bir konudur. Ellerdeki kırışıklık ve lekelenmeler kişileri olduğundan yaşlı gözükmesine neden olabilir. Bu durumda el gençleştirme tedavi uygulaması ideal bir yöntem olacaktır. Ameliyatsız gençleştirme uygulamalarından olan lazer el gençleştirme tedavisi uygulanmaktadır. Bu sayede kişinin sağlıklı ve daha estetik bir el yapısına kavuşması mümkün olacaktır.

El gençlerime uygulamasında uygulanan lazer tedavilerinden biri CO2 Fraksiyonel Lazer sistemidir.  Bu uygulamada elde bulunan kırışıklar, lekelenmeler ve çatlaklıklar giderilmektedir. Bu uygulamada lazer enerjisi sayesinde cilt üst tabakasının soyularak cildin yenilenmesi ve ince kırışıklıkların giderilmesini hızlandırmaktadır. Bu sayede cilt yapısında bulunan cilt hasarların yok edilmesi sağlanır. CO2 Fraksiyonel lazer tedavisin de cildin dermis ve epidermis bölgelerine müdahale edilen bir sistemdir. 1650 nm dalga boylarına sahip bir sistemdir.

Uygulamada cilt altına lazer enerjisi verilerek deride ısınma yaratarak yenileme sağlar. Etkileri ellerde oluşan kırışıklıklar, lekeler ve çukurluklar giderilir. Son derece konforlu ve pratik bir ameliyatsız el estetiği uygulamasıdır. Uygulama sonrasında ellerde yenilenme ve sıkılaşma görülür. Cilt yenilenmesini tetikleyen kolajen ve elastinin üretimini artırmaktadır. Fraksiyonel lazer uygulamasında el yapısındaki sorunlara göre kişiden kişiye değişmektedir.

Fraksiyonel CO2 Lazer sisteminde ortalama seans aralıkları söylenmek gerekirse 2-6 seans aralıkları yeterli olacaktır. Tedavinin etkinliği yine cilt yapısına ve cilt hasarının derinliğine göre değişmektedir. Hasta uygulama sonrasında günlük yaşantısına hemen devam edebilir. İşlemden sonra görülen hafif düzeyde kızarıklıklar 1-2 gün içerisinde gidecektir.

El gençleştirme uygulamasında kullanılan diğer bir yöntem ise Q Switched lazer sistemidir. Uygulamada ellerde oluşan yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri gözeneklerin sıkılaştırılması ve kırışıklıkların giderilmesi gerçekleştirilir. Uygulamada el bölgesindeki lekeler işlemin tekrarlanması ile giderilir. Ayrıca bu uygulama yağ dengesinin korunmasına da yardımcı olmaktadır. El gençleştirme Q Switched tedavi uygulamasında seans aralıkları kişiden kişiye cilt yapısına göre değişiklikler göstermektedir. Lekelenmeler mevcut ise 4-10 seans uygulanması gerekebilir.

Cilt ve el gençleştirme uygulamasında hyalüronik asit uygulaması ile yapılabilir. İnsan vücudunda bulunan ve hyalüronik asit zamanla azalır ve cilt yapısında kırışık ve çizgilenmelere neden olur. Tamamen saf hyalüronik asit dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır. Cilt altına küçük iğneler ile enjekte edilerek gerçekleştirilmektedir. Uygulama süresi 15-25 dakika arasında kısa bir süre içerisinde gerçekleşir.