Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Boyun Germe

Boyun veya gıdı çene bölgesinin yan ve alt bölgelerindeki kısım olarak adlandırılır. Bu bölgedeki sarkmalar, yağlanmalar ve kırışıklıklar yaşlanma belirtileri olarak bilinir. Yüz estetiğinde kişiyi olduğundan yaşlı gösteren boyun gıdı bölgesi hastaların sık şikayetleri arasındadır. Hasta genç olsa dahi yüz bir bütün olarak ele alındığında boyun gıdı bölgesindeki bu görüntü kişiyi olduğundan daha yaşlıymış gibi gösterir.  Bu nedenle kişiler  boyun bölgesindeki görünümlerinden mutsuz olabilirler. Bu durumda, sarkma ve kırışık sorunların giderilmesinde uygulanacak en etkili yöntem boyun germe , gıdı germe ameliyatıdır. Eğer kişinin  boyun bölgesinde yağlanmalar da varsa  bodyTite liposuction yöntemiyle birlikte boyun germe ameliyatı yapılması daha olumlu bir sonuç verecektir.

Boyun Germe Estetiği

Boyun gıdı estetiği, yüz estetiği uygulamaları ile bir bütün olarak düşünülür. Boyun bölgesinde yağ birikimi olan hastalarda eğer deri gergin ve genç bir yapıya sahipse Liposakşın yöntemleriyle müdahale edilebilir. Fakat boyun derisi yüz derisine göre daha ince bir yapıda olduğundan , yağlar alındığında gıdı bölgesinin içi boşalacağı için derisi sarkmaya müsait olacaktır. Bu sebeple gıdı bölgesinde liposuction uygulamasıyla beraber  boyun germe gıdı  estetiğinin de yapılması gereklidir. Gıdıdaki bu sarkmalar sadece yaşa  veya yaşlanmaya bağlı olmayabilir.

  • genetik sebepler
  • cilt yapısındaki gevşekliğin artması,
  • ileri derecede kilo alma,
  • çene kemik gelişiminin geri kalması
  • ilerleyen yaş

gibi sebeplerle de boyun gıdı bölgesi daha yaşlı ve estetik olmayan bir görüntü oluşturabilir.

Boyun Gıdı Germe Ameliyatı

Boyun  germe uygulamalarında, boyun germe ameliyatı ve boyun bölgesindeki sarkmaların ve yağlanmaların giderilmesi için uygulanan yöntem bodytite liposakşın yöntemidir. Ameliyat öncesinde dikkate alınması gereken bir çok konu vardır; hastanın cilt yapısı, çene ve gıdı bölgesinin özellikleri, yaşı, ciltteki sarkmanın ve gevşemenin durumu gibi. Ama en önemlisi hastanın beklentileridir. Bütün bunlar dikkate alınarak boyun gıdı germe ameliyatı için bir planlama yapılmalıdır. Boyun germe ameliyatları genel anestezi altında, hastane ortamında konusunda  uzman cerrah tarafından gerçekleştirilir. Kulak memesinin hemen önünden başlayıp kulak altından arkaya, saçlı derinin içine doğru kesik atılarak yapılır. Kas dokusu gerginleştirilir ve fazla deri gerginleştirilmiş olan deriden kesilip  kulak arkasındaki bölgeye dikilir. Kulak arkasında olduğundan dolayı belirgin kesi izleri oluşmamaktadır. İyileşme ile birlikte bu izler azalmaya başlar. Boyun derisindeki bollaşma giderilmesi sağlanır. Boyun germe ameliyatları yüzün diğer bölgeleri ile kombin bir şekilde gerçekleştirilebilir. Operasyonun süresi işlem yapılacak bölgeye bağlı olmakla birlikte yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir.

Boyun Gıdı Germe Tedavi Yöntemleri

Boyun germe gıdı estetiğinde diğer bir uygulama yağ aldırma esasına dayanan bodytite liposakşın uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde bölgedeki yağ birikimi olan ve sarkmış cilt yeniden şekillendirilir. Ameliyatsız bir uygulamadır. Radyo frekans dalgaları kullanılarak gerçekleştirilir. Bu uygulamada bölgedeki yağ birikimlerinin giderilmesinin yanı sıra cilt gerginliği sağlanır. Ayrıca bu tedavinin iyileşme süresi oldukça hızlı olmaktadır. Muayene sonrasında doktorunuz tarafından hangi tedavi yönteminin uygulanacağı belirlenecektir. Ayrıca bu uygulamada ulthera teknolojisi kullanılır. Ulthera tedavisi ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma uygulamasıdır.

Boyun Gıdı Germe Ameliyatı Öncesi

Boyun gıdı germe ameliyatına karar verilmesi durumunda ,hastanın ameliyattan 10 gün öncesinde sigara ve aspirin kullanımını bırakması gerekir. Hastanın şeker hastalığı, tansiyon hastalığı gibi bir rahatsızlığı varsa ameliyat öncesinde şeker ve tansiyonu kontrol altında olmalıdır.  Ayrıca hasta daha öncesinde boyun bölgesiyle ilgili cerrahi bir operasyon geçirmişse , bu durum doktor tarafından dikkate alınarak bir değerlendirme yapılmalıdır. Gerekli durumda boyun  germe ameliyatı daha ileri bir zamana ertelenmelidir.

Boyun Gıdı Germe  Ameliyatı Sonrası Ve İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasında hasta genellikle aynı gün taburcu olabilir. Boyun gıdı germe ameliyatından sonra ilk gün dışında bir ağrı sızı pek hissedilmez. Boyunda gerginlik hissi ve hafif his kaybı olabilir ancak bu hissizlik 1-2 hafta içinde kaybolur. Kulak önü ve arkasından saçlı deri içine kesi atıldığı için bu bölgelerde belirsiz bir iz oluşur ve zamanla bu iz daha da belirsiz hale gelir. Operasyondan sonra hastaya başını ve boynunu sıkıca saracak bir şekilde bandaj takılır. Bu bandaj 10 gün sonrasında çıkarılır. Ayrıca boyun gıdı germe ameliyatı sonrası 10 gün boyunca uçak yolculuğu yapılmaması gerekir. Bandaj çıkartıldıktan sonra hasta işine ve sosyal hayatına dönebilir.

Boyun Gıdı Germe Ameliyatının Kalıcılık Etkisi

Boyun gıdı germe estetiğinin etkisi kişinin yaşına, cilt yapısına, genetik durumuna ve kullanılan tekniğe  göre değişiklik göstermekle birlikte  genellikle  5-6 yıl kadar kendisini korur. Daha sonrasında yaşlanma süreci doğal olarak devam ettiğinden operasyonla gerilmiş olan bölgelerde de bir miktar sarkma ve gevşeme olacaktır. Ancak cilt hiç bir zaman boyun gıdı germe ameliyatı öncesindeki durumuna  dönmez.

Boyun Gıdı Germe Ameliyatı Fiyatları

Boyun gıdı germe ameliyatı Ankara fiyatları yapılacak işlemlere ve uygulanacak tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Öncesinde doktorunuzla görüşerek planlama ve fiyat belirlemesi yapılmalıdır.