Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Estetiği

Kadınların simgesi haline gelen göğüs estetik açıdan önemlidir. Meme estetiğinde, kadınlar şekil bozukluklarının giderilmesini ve kimi zaman büyük göğüslere sahip olmak ister, kimi zaman küçük  göğüslerden şikayetçi durumdadırlar. Bu sorunların giderilmesi meme estetiği ile mümkündür.

Dünyada ve ülkemizde estetik uygulamaların başında gelen meme estetiği, sonrasında kadınların büyük bir bölümü tedaviden memnun kalmaktadır. Erkeklerde ise jinekomasti meme büyüme sorunu, meme estetiği ile giderilmektedir. Meme büyütme ve küçültme, dikleştirme ve jinekomasti ameliyatları meme estetiği uygulamaları ile gerçekleştirilmektedir.

Meme Estetiği Ameliyatı

Meme estetiği ameliyatları, kişilerin göğüslerindeki şikayetlerin giderilmesi için yapılan uygulamalardır. Göğüs estetiğinin amacı kişinin arzuladığı  görünümüm ve en ideal göğüslerin elde edilmesine dayanır.  Kadınlar formda daha sıkı bir göğüs arzu etmektedir. Ayrıca göğüsler arasında simetri bozuklukları olabilmektedir. Bu durumda iki göğüsün simetrisi ayarlanabilir. Bu uygulamalar emzirme ve göğüs başı duyusunu devam ettiren uygulamalardır.

Erkeklerde yaşanan kadınsal meme büyüme sorunu, psikolojik ve sosyal olarak kişiyi etkileyebilir. Bu durumlar da jinekomasti ameliyatı gerçekleştirilir. Jinekomasti ameliyatının amacı erkek vücuduna uyumlu sıkı ve diri bir göğüs elde etmektir. Meme estetiği uygulaması öncesinde muayene edilerek sizin için yapılacak tedavi yöntemi belirlenir. Bu nedenle öncelikle bir estetik plastik ve rekonstrüktif uzman cerrah tarafından muayene olmanız gerekir. Sizin için en ideal operasyon doktorunuz tarafından belirlenip ameliyatınız yapılır.

Göğüs Büyütme Estetiği Uygulaması

Meme estetiği operasyonlarından biri olan, meme büyütme estetiği sıkça tercih edilen ameliyatlardan biridir. Genetik olarak ufak göğüslere sahip olması ve kilo vermelere bağlı olarak küçülme ve hamilelik sonrasında emzirmelere bağlı olarak oluşabilen küçülmelerin giderilmesi için gerçekleştirilen estetik operasyonlardır. Küçük göğüslerin sahip olunması kadınların özgüvenlerini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu durum göğüslerinden rahatsız olma ve mutsuzluğa neden olur. Bu durumlarda hastalarımız sıklıkla göğüs büyütme ameliyatlarının tercih etmektedir. Bu sayede arzulanan göğüs hacmi kazandırılmış olunacaktır.

Aşırı büyük göğüslere sahip olunması estetik uygulama yapılma nedenleri arasındadır. Büyük göğüsler kişilerde birtakım sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunlar sırt, bel ağrılarına neden olur. Ayrıca postür bozuklukları ve kol uyuşmalarına neden olabilmektedir. Bunun dışında kişiler kıyafet seçimlerinde zorlanmaktadırlar. Bu neden ile büyük göğüs problemi olan kişilerin tercihi göğüs küçültme operasyonlarıdır. Ameliyat sonrasında hastalar göğüslerindeki küçülme ile rahatlama sağlarlar. Bu sayede daha sağlıklı ve vücut hatları ile orantılı bir göğüs yapısına kavuşmuş olacaklardır.

Göğüs dikleştirme operasyonlarının yapılma nedenlerinin başında sarkmalar ve gevşeklikler gelmektedir. Bu sarkmalar göğüs estetiği oldukça bozmaktadır. İlerleyen yaşla birlikte elastikliğini kaybeder ve memede sarkmalar oluşur. Meme dikleştirme uygulamasında hacim kazandırılarak veya küçültülerek yapılabilir. Bu uygulamalardan hangisinin yapılacağını hasta ile göğüs planlaması yapılarak karar verilmektedir. Göğüs dikleştirme uygulaması ile sarkmış ve sıkı görünümünü kaybetmiş göğüslerin yeninden şekillendirilmesi ve daha dik diri duran göğüslerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Meme Estetiğinde Bilinmesi Gerekenler

Meme estetiği operasyonları, göğüs görünümlerinden rahatsız olan, gelişimini tamamlamış herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir. Göğüslerinde sorun yaşayan hastalar sıklıkla göğüs estetiği operasyonlarını tercih etmektedir. Göğüs sarkmaları, küçük boyutlar, büyük boyutlar ve erkek meme büyüme sorunları bu operasyonlarda ele alınmaktadır.

Göğüs estetiği uygulamalarında hastanın sorunları ele alınarak yapılmaktadır. Göğüs bölgesindeki sorunlara göre tedavi yöntemleri uygulanır. Büyütme yapılacak ise silikon ve yağ enjeksiyonları ile gerçekleştirilmektedir. Uygulama sonrası sporcu sütyeni olarak olarak da bilinen operasyon sonrası sütyeni giyilmektedir.

Meme estetiği operasyonlarının süresi işlem yapılacak tedavi yöntemi ve hastaya göre değişiklik göstermektedir. Meme büyütme operasyonlarında yapılan operasyonun süresi 1-2 saat arasın değişiklik gösterirken, küçültme ameliyatlarında işlem süresi 3-4 saat arasında değişiklik göstermektedir. Erkek meme büyümesi olarak bilinen jinekomasti ameliyatında ise işlem süresi 1-1.5 saat arasında değişmektedir. Göğüs problemlerinde doktorunuzla görüşerek vücut hatlarına uyumlu ve daha dinamik bir görünüme sahip göğüs tasarlanabilir.