Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Uyluk Germe

Kişilerin yaşlanma ve hızlı kilo alıp vermelere bağlı olarak uyluk ve üst bacak kısımlarındaki yağlanmalar, gevşekliklerin giderilmesi için yapılan ameliyatlardır. Kilo değişikliklerinin neden olduğu üst bacak bölgesindeki gevşeklikler, estetik açıdan olumsuz bir görünüm oluşturabilir. Özellikle kadınların sıkça şikayet ettiği bir bölge olan uyluk bölgesindeki gevşeklikler ve sarkmalar uyluk germe ameliyatları ile giderilmektedir.

Sarkmaların yanı sıra üst bacak bölgesinde oluşan yağlanmalar için lazer lipoliz ve bodytite uygulamaları da yapılarak sıkılaştırma sağlanabilmektedir. Bu uygulamalar gerekli görülmesi halinde uyluk germe ameliyatları ile kombine bir şekilde uygulanabilir. Bu işlemler sayesinde kadınlar ve erkekler yağlanmalara ve sarkmalara neden olan uyluk bölgesinin toparlanarak daha estetik ve konforlu bir hale getirilmesi hedeflenmektedir.

 

 

Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk bölgesi olarak bilenen üst bacak kısımlarındaki yağlanmalar ve sarkmalar birçok kişinin problemleri haline gelmiştir. Estetik görümü olumsuz yönde etkileyen bu yağlanmaların ve gevşekliklerin giderilerek daha sıkı ve toparlanmış bir yapıya kavuşturulması için yapılan uygulamalara uyluk germe ameliyatları denilmektedir. Bu tedavide uyluk üst ve iç bölgesindeki bollaşmış derinin toparlanması sağlanmaktadır.

Üst bacak estetiği genel anestezi altında hastane ortamında yapılan bir cerrahi operasyondur. Operasyon öncesinde hasta muayene edilerek, uyluk bölgesindeki yağ birikimleri ve sarkmış derinin incelenmesi gerçekleştirilir. Hastanın ameliyat öncesinde beklentilerini doktoruna anlatması önemlidir. Sarkmaların aşırı olmadığı ve yağlanmaların fazla olduğu durumlarda liposakşın yağ eritme uygulamaları devreye girmektedir.

Uyluk germe estetiği ameliyatında amaç cilt altında biriken fazla yağ dokusunun alınmasıdır. Kasık bölgesinden uyluk iç kısma doğru uzanan bölümden açık kesiler ile cilt altı yağ dokusu ve sarkmalara neden olan deri fazlalıkları alınarak bölge toparlanır. Operasyondan kesiler olabildiğince belirgin olmayan bölgelerden yapılmaktadır. Popo altına ve kasık bölgesine gizlenebilir kesiler yapılır. Operasyonun süresi ortalama olarak 2 saat sürmektedir. Operasyondan sonra bir gün hastanede kalınması yeterli olacaktır.

Uyluk Germe Sıkılaştırma

Uyluk sıkılaştırma estetiği, sarkma ve gevşeklik sorunlarının yanı sıra yağlanmaların neden olduğu estetik görünümlerinden olumsuz etki yaratan bölgelerin şekillendirilmesi için yapılmaktadır. Özellikle hızlı kilo alıp vermeler, yaşlanmanın etkisi ve düzensiz beslenme alışkanlıkları ve hamilelik sonrasındaki sarkmalar kadınların uyluk bölgesinde en büyük sorunlardan biri haline gelmiştir.

Cerrahi ve yardımcı teknoloji cihazlar kullanarak yapılan bu operasyonlar ile daha sıkı ve dinamik bir cilt yapısının sağlanması hedeflenmektedir. Bu nedenle sıkılaştırma uygulamalarında lazer lipoliz, bodytite vücut şekillendirme ve bölgesel incelme uygulamaları yapılabilir. Bu sayede uyluk bölgesinde %40 kadar sıkılaşma elde edilmektedir. Yağlanmalar ve sarkmaların ileride düzeyde olması durumunda uyluk germe ameliyatları ile birlikte kombine bir şekilde liposakşın uygulamaları yapılabilir. Kişiler bu uygulamalar sayesinde uyluk bölgesindeki sorunlardan kurtularak daha estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

Uyluk Germe Ameliyat Sonrası

Bacak üstü cerrahi operasyon sonrasında hafif düzeyli ağrı ve sızı oluşabilir. Bu durum basit ağrı kesiciler ile giderilebilmektedir. Ancak operasyondan sonra hastanın istirahat etmesi şarttır. Hastanın ilk başlarda yürümesinde sorunlu olabilmektedir. Bu nedenle 5-7 günlük bir istirahat iyileşme açısından son derece önemlidir. Ayrıca hasta bir aylık bir süre ağır egzersiz ve aktivitelere katılmaması gerekmemektedir. Doktorun gerekli görmesi halinde operasyondan sonra iki gün hastanede kalması gerekebilir. Genel sağlık durumu iyi olan ve uyluk bölgesinde sorun yaşayan hastaların uzman bir plastik cerraha başvurarak uyluk bölgesindeki sorunların giderilmesi yapılabilir. Bu uygulama sonrasında sıkılaşmış ve gergin cilt yapısına sahip olmanız mümkündür.