Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Cilt Yenileme

Zamanla yaşlanan cilt yapısında yıpranma ve deformiteler oluşmaktadır. Yaşlanma, gebelik, hormonsal değişimler ve genetik faktörlere bağlı olarak cilt yapısında yıpranma söz konusu olabiliyor. Sağlıklı bir görünümünü kaybeden cilt yapısı estetik görünümden de uzak olmaktadır. Bu durum kişiyi sosyal ve psikolojik olarak etkilemekte ve cilt görünümlerinden memnun olmama gibi durumlar ortaya çıkarmaktadır. Lazer cilt yenileme uygulaması ile cilt sorunları ele alınır ve tedavi edilir.

Lazer cilt yenileme uygulaması ile kişinin kendine olan özgüvenini yeniden kazandırma ve cilt tazeliği elde etmek mümkündür. Daha sağlık ve genç bir cilt yapısın herkesin hayali olmaktadır. Bu nedenle estetik tedavi yöntemlerinden sıkça tercih edilen bir işlem haline gelmiştir.

Lazer Cilt Yenileme Tedavisi

Lazer cilt tedavisi, cilt yapısında bulunan kırışıklar, çizgilenmeler ve düzensizliklerin giderilmesi için uygulanmaktadır. Bu sayede cilt sağlıklı ve yenilenmiş olacaktır. Cildin hasar gören bölgesindeki sorunları ele alarak farklı uygulamalar ile kombine bir şekilde yapılabilir. Cilt gençleştirme işleminde hasarlı bölgenin giderilmesi ve tazelik kazanması ile daha estetik ve genç bir görünüm sağlamak mümkündür.

Lazer cilt yenileme ve gençleştirme uygulamasından, gebe ve emziren kadınlar, kalp damar hastalıklarına sahip kişiler ve büyüme çağındaki kişiler uygulanamaz. Genel sağlık durumunda herhangi bir sorun olmaması gerekmemektedir. Bunun dışında cilt yapısında deformite bulunan ve bu durumdan rahatsız olan kişilere güvenle uygulanmaktadır.

 

 

Lazer Cilt Yenileme Yöntemleri

Lazer cilt yenileme tedavisi, cilt bölgesinde hasar ve düzensizlik yaşayanların sıkça tercih ettiği bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Son zamanlarda cilt gençleştirme uygulamalarında lazer tedavi yöntemleri daha sıkça talep edilmektedir. Lazer ışık tedavisinde, lazerler ışınlarının farklı dalga boyunda melamin pigmentlerini ele alarak hasarları ortadan kaldırmaktadır. Lazer cilt yenileme uygulamasında 2 lazer tipi öne çıkmaktadır. Q Switched Nd YAG lazer ve CO2 fraksiyonel lazer yöntemleridir.

Lazer Cilt Yenileme CO2 Fraksiyonel Lazer İşlemi

CO2 Fraksiyonel lazer işlemi hastane ortamında uzman hekim tarafında yapılır. Derin bütün katmalarına etki etmesi için büyük dalga boyları kullanılmaktadır. Lazer cilt yenileme CO2 Fraksiyonel lazer işleminde 1650 nanometre dalga boyuna sahip cihazlar kullanılarak tedavi etkisi artırılır. Cilt yenileme işleminde devrim niteliğinde bir teknolojik bir cihaz olan fraksiyonel lazer, cilt altında ufak delikler açarak, o bölgedeki cilt yapısının yenilenmesini sağlamaktadır. Fraksiyonel lazer uygulamasında hasarlı bölgeye lazer ışınları verilirken sağlıklı dokulara ışının müdahalesi olmaz. Bu sayede direk hasarlı bölgenin yenilenmesini hızlı bir şekilde sağlar. İşlem yapılan bölgede daha az kabuklanma görülür.

 

 

Lazer Cilt Yenileme Q Switched Nd Yag Lazer Uygulaması

Lazer cilt yenileme tedavisinde uygulanan diğer bir lazer yöntemi de Q Switched Nd Yag lazerdir. Bu lazerlerin en büyük avantajlarından biride kısa sürede büyük alanlara etki ederek güçlü atışlar yapmasıdır. Bu lazerde 532 nano metre ve 1064 nano metre dalga boyların lazer ışınları üretmektedir.

Q Switched lazerler farklı cilt tiplerinde etkili sonuçları olduğu gözlemlenmiştir.  Q Switched lazer ile cilt yenileme işleminde hasarlı dokuya tahrip uygular ve azalma veya etme işlemi gerçekleştirir. Normal dokularda herhangi bir hasar oluşturmaz. Çiller, kahve rengi olan yaşlılık lekeleri ve güneş lekeleri yüzeysel lekelenmeler 660 nano metre dalga boyunda gerçekleştirilir. Doğumsal lekeler ve benler daha derin lekeler 1064 nano metre dalga boyunda ışınlar kullanılarak tedavi uygulanmaktadır. Cilt yenilenmesi ve tazelenmesinde son derece etkili bir yöntemdir.

Lazer tedavilerin uygulanacak alana ve işlem yapılacak bölgenin boyutuna göre seans sayısı ve işlem süreleri değişmektedir. Farklılık gösteren seans süreleri 1 saat geçmez. Lazer uygulamalar pratik uygulanması ve son derece konforlu olmasından dolayı hastaların ilk tercihlerindendir. İşlem sonrasında ağrı ve sızı oluşturmaması nedeniyle hasta uygulama sonrasında günlük işlerine hemen dönebilir. Lazer cilt gençleştirme ve yenileme uygulamaları mutlaka hastane ortamında uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi durumlar da sağlık durumunuzu riske atmış olursunuz. Uygulamanın seans sayıları 6-10 seans arasında cilt durumuna göre değişir. Yüzeysel cilt hasarların ise 4-5 seans yeterli olmaktadır.