Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Plexr Soft Surgery

Plexr soft surgery, işlemi cildin epidermis bölgesinde oluşan yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde etkili bir tedavi yöntemidir. Uygulamada cildin üst katmalarında oluşan ince kırışık, çizgilenmeler ve sarkmaların giderilmesinde etkilidir. Plexr plazma enerjisi sayesinde cildin yenilenmesini ve gençleştirilmesi sağlamak ile birlikte daha parlak ve dinamik bir görünüm katmaktadır.

Estetik ve sağlık alanında son derece başarılı bir uygulama olan plexr soft sungery tedavisi ile cilt sorunların giderilmesi ve daha estetik bir görünüm sağlamaktadır. Plexr plazma enerjisi ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulamasında ve birçok cilt deformitelerin giderilmesinde hızlı ve konforlu bir uygulamadır. Sonuçlarının hızlı görülmesi ve cerrahi bir işlem olmamasından dolayı, plexr uygulamasına olan talebi arttırmıştır. Son zamanların ameliyatsız estetik uygulamalarında popüler hale gelen bir tedavi yöntemidir.

Plexr Soft Surgery Nasıl Uygulanıyor?

Plexr soft surgery uygulaması sorunlu cilt bölgesinin yenilenmesini sağlayarak gençleştirme sağlayan bir tedavi yöntemidir. İşlem sonrasında epidermis bölgede sıkılaşma ve kırışıklıkların giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Uygulamanın sonuçları oldukça başarılır. Uygulama plazma enerjisi cildin üst yüzeyinde minik noktalar halinde buharlaşma yapılarak gerçekleştirilir. En sık kullanılan alanlardan bir üst göz kapağının kaldırılması ve yenilenmesinde oldukça etkilidir.

Plexr soft surgery uygulama sonrasında 1-2 gün ödem oluşabilir. Daha sonrasında ise minik kabuklanmalar görülür. Bu kabuklanmalar kapatıcı ile kapatabilir düzeydedir. Oluşan bu kabuklanmalar bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde iyileşme göstermektedir. İyileşme sonrasında tedavinin etkilerini bir ay boyunca göstermeye devam eder. Etkisini hemen gösteren bu uygulamada gözle görülür değişimleri fark etmeniz mümkündür. 1 ay sonrasında yapılacak kontrol muayene sırasında gerekli görülmesi durumunda tekrar bir uygulama yapılabilir.

Plazma enerjisi sadece üst ve alt kapaklarında değil, ince çizgilenmeler, dudak üstündeki kırışıklıklar, kaş ortasında ince kırışıklıklar , akne ve lekelenme tedavilerinde, göz çevresinde sorunların giderilmesinde, et benlerinin alınmasında, ellerdeki yaşlanma lekelerinin giderilmesin plazma enerjisi kullanılır.

Plexr soft surgery sonrasında 1-2 bölgeye su ile temas ettirilmemesi gerekir. Bölge daha sonrasında kabuklanır ve 7-10 gün içerisinde cilt iyileşme gösterir. Güneş koruyucu kremler ile cildin korunması önemlidir. Uygulamada lokal anestezik krem sürülür ağrı ve sızı oluşması söz konusu değildir. Son derece konforlu ve pratik bir tedavi yöntemidir.

Plexr Soft Surgery Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Plexr uygulaması göz kapaklarındaki sorunların giderilmesi sağlanır.
  • Vücutta bulunan yüzeysel lekelerin ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.
  • Yüz bölgesinde meydana gelen yaşlık belirtileri olan kırışıklıkların azaltılmasında ekilidir.
  • Aktif akne sorununun durdurulması ve azaltılmasında yardımcı olmaktadır.
  • Plexr ile et benlerinin alınması gerçekleştirilebilir.
  • Botoks ile giderilemeyen göz kapaklarındaki sarkmaların giderilmesinde başarılır.
  • Yüzeysel lekelenmeler tek seans ile giderilir. Yoğun lekelenmeler ise birkaç seansta kurtulmak mümkündür.
  • Plexr plazma enerjisi ile cilt yenileme, ameliyat olmak istemeyen kişileri için konforlu bir tedavidir.
  • Uygulama sonrasında iyileşme süresi oldukça kısadır.
  • Kesi izi ve yanık gibi durumların olması söz konusu değildir.

Plexr Soft Surgery Kaç Seans Uygulanıyor?

İşlem yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte Plexr plazma enerjisi ile gerçekleştirilen uygulamada 2-3 seans genelde yeterli olmaktadır. Cilt bölgesinde ince kırışık ve yüzeysel lekelenmeler bulunması durumunda bir seans yeterli olabilmektedir. Daha derin ve aktif olan deformasyonlarda ise 1-3 seans tedavi için yeterli olacaktır. Ameliyat olmak istemeyen hastaların sıkça tercih ettiği bir cilt yenileme tedavi yöntemidir. Uygulamanın süresi yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte 10-20 dakika arasında sürmektedir.

Plexr Soft Surgery Ne Kadar Etki Ediyor?

Plexr Soft Surgery, plazma enerjisi ile tedavi uygulamasının etki süresi işlem yapılan cilt bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Alt ve üst göz kapaklarında gerçekleştirilen uygulamada bir ay son tekrar kontrol seansı yapılır. Bu durumda ek bir tedavi gerekirse işlem tekrarlanır. Kalıcılık süresi göz bölgesinde 5-10 yıl kadar etkiye sahiptir. Daha sonrasında tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Plexr yüzeysel lekelere tedavi uygulamasında ise cildin iyi korunması durumunda tekrar oluşma gibi durumu olmaz. Kırışık ve çizgilenmeler de ise etkinlik süresi kişi göre değişmekle birlikte 1-2 sene gibi bir kalıcılık söz konusudur. Akne tedavisinde birkaç seans uygulanması gerekebilir.