Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Şakak Dolgusu

Alın şakak dolgusu, yaşın ilerlemesi ve çok fazla mimik hareketlerinin kullanılması bağlı olarak alın şakak bölgesinde oluşan çizgilenmeler, kırışıklıklar ve çöküklerin giderilmesi için uygulanan dolgu işlemleridir. Yaşlanma ile birlikte alın bölgesinde oluşan derin çizgilenmeler kişinin yüz estetiği bakımında daha yaşlı ve yorgun bir görünüme sahip olmasına neden olur. Kırışık ve çizgilenmelerin giderilme uygulaması son zamanların en sık tercih edilen işlemlerinden olmaktadır. Bu uygulamaların amacı vücutta gerekli olan hyalüronik asidin tekrar kazandırılarak genç ve taze bir cilt yapısının tekrardan kazandırılmasıdır. Alın şakak bölgesinin hacmini kaybetmesi ile oluşan deformasyonların pratik ve etkili bir uygulamadır.

Alın Şakak Çizgilerine Dolgu Uygulaması

Alın şakak dolgusu, alın, şakak bölgesinde kırışıklıkların ve çizgilerin bulunmasından dolayı rahatsız olan birçok kişi mevcuttur. Hayli can sıkıcı olan bu durum kişilerin kendilerine olan özgüvenlerini etkileyebilir. Bu nedenle hyalüronik asit ile alın bölgesindeki kırışıklıkları giderme dolgu uygulamasına olan talebi artırmıştır. Şakak bölgesi dolgu uygulamasının konforlu bir işlem olmasının yanı sıra etkili sonuçlarının hemen görülmesi bu tedavinin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biridir.

Şakak bölgesi yüzün üçte birini kapsar, bu bölümde oluşan kırışıklıklar yüz estetiği açısından diğer bölümlerin uyumunu bozabilir. Bu durumdan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin, alın bölgesindeki sorunlara alanlara zerk edilmesi ile gerçekleştirilir. İşlem öncesinde problemli olan alın bölgesine anestezi etkisi olan uyuşturucu krem sürülmektedir. 10-15 dakika sonrasında krem etkisini gösterir. Daha sonrasında dolgu zerk işlemi için hasta uygun hale gelmiş olur. Bu uygulamada özel küçük uçlu iğneler ile zerk gerçekleştirilmektedir. İşlem yapılacak bölgedeki kırışıklık ve çöküntünün durumuna göre, uygulanacak dolgu maddesinin miktarı ayarlanmaktadır. İşlem sonrasında hemen etkisini göstermeye başlar.

Alın şakak dolgusu alın kırışıklığı için dolgu uygulamaları, lazer tedavileri ile kombine bir şekilde yapılabilir. Şakak ve alın bölgesinde yaşla ve soluk görünüme neden olan çizgilerin giderilmesinde etkili olan bu uygulama, dünyada ve ülkemizde popüler bir estetik müdahale haline gelmiştir. Sorunların giderilmesinde etkili olan bu yöntemde kullanılan hyalüronik asidin herhangi bir yan etkisi ve alerjisi görülmemiştir.

Alın Kırışıklık Giderme Dolgu İşlemi Sonrası

Alın şakak dolgusu şakak bölgesine uygulanan hyalüronik dolgu işlemi sonrasında, kırışıklık ve çöküntülerin oluşturduğu rahatsız edici durum ortadan kalmış olur. Ayrıca dolgu işlemi sonrasında hacim sorunlarına neden olan alın bölgesindeki çukurluklar da gitmiş olacaktır. Alın şakak bölgesi şekillendirme işleminden sonra uygulama yapılan alın bölgesinde, hafif düzeyde pembeleşme oluşabilir. Ancak durum geçici olduğu bilinmesi gerekir. 1-2 gün içerisinde oluşan pembeleşme gitmiş olacaktır. İşlemden 3-4 sonrasında istenilen görünüm tamamen ortaya çıkar. Dolgu işleminden sonra kişi hemen günlük işlerine dönebilir.

Şakak Alın Kırışıklık Giderme Dolgu Etki Süresi

Alın kırışıklıkları giderme dolgu işlemi, uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre değişmekle birlikte 15 ile 25 dakika arasında kısa sürede yapıldığı söylenebilir. Alın kırışıklık giderme dolgu uygulamasının kısa sürede yapılması ve etkilerinin hemen görülmesinden dolayı özellikler kadınların tercih etmesi ile birçok kişinin talep gösterdiği yüz dolgu uygulamalarındandır. Dolgu uygulaması olarak kullanılan hyalüronik asidin etki süresi 9 ay ile 18 ay aralığında değişir. 9 aya kadar kalıcılık sağlayan bu işlem daha sonrasında zamana yayılarak azalma gösterebilir. Bu işlemin tekrarlanmasında herhangi bir sakınca bulunamaz. Belirli aralıklarla yapılan dolgu işlemlerinde kalıcılık süresinin artığı gözlemlenmiştir. Dolgu uygulamaları lazer tedavileri ile kombine bir şekilde yapılabilir.