Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dolgusu

Meme dolgusu, cerrahi operasyon olmak istemeyen kadınların, göğüs bölgesinde hacim kayıpları ile asimetrik sorunlar bulunması durumunda yapılan meme büyütme işlemleridir. Ameliyatsız meme büyütme dolgu uygulamasında, insan vücudunda bulunan ve tamamen doğal olan hyalüronik asidin enjekte edilmesi ile göğüslere hacim kazandırılır. Protezler ile meme büyütme operasyonlarından çekinen ve göğüs büyütme uygulamasının cerrahi olarak yapılamasını istemeyen kişilerin sıkça tercih ettiği göğüs dolgunluk kazandırma tedavisidir.

Ameliyatsız Göğüs Meme Büyütme Dolgusu

Meme dolgusu, ameliyatsız meme büyütme dolgu uygulaması pratik ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Tamamen zararsız olan hyalüronik asidin göğüs bölgesindeki şekil bozukluklarına ve hacim kayıplarına neden olan bölgelerde deri altına enjekte edilmesi ile gerçekleşir. Uygulamanın tercih edilmesinde en büyük etkenler bazıları şu şekildedir; Cerrahi bir operasyon olmak istenmemesi, silikonlu protez kullanmak istenmemesi ve iyileşme sürelerine vakit ayıramayacak hastalardır. Bunların yanı sıra uygulanın pratik uygulanabilir olması da sıkça tercih nedenlerindendir.

Meme Büyütme Dolgu Uygulaması

Meme dolgusu, göğüs meme büyütme dolgu uygulaması öncesinde doktor tarafından muayene edilerek göğüs bölgesindeki sorunlar ele alınmaktadır. Göğüs bölgesindeki hacim sorunları ve asimetri sorunları değerlendirilir. Kişinin uygulama öncesinde göğüs büyütme dolgu uygulamasında beklentilerini paylaşması doktor ve hasta açısından son derece önemlidir. Yapılan değerlendirme ve planlamalar doğrultusunda operasyon tasarlanmış olunur. Vücut hatları ile uyum ve yeterli dolgunluğun kazanması meme büyütme dolgu uygulanması için önemli bir konudur.

Meme büyütme dolgu uygulamasında lokal anestezi veya lokal anestezi etkisine sahip uyuşturucu krem göğüs bölgesine sürülür. Daha sonrasında kremin etkisini göstermesi ile birlikte küçük iğneler ile dolgu enjekte işlemi yapılır. Kesinlikle uygulama sonrasında herhangi bir yara izi ve kesi kalmaz. Kolay uygulanabilir bir uygulama olan meme büyütme dolgu uygulamasının işlem süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık olarak 25-30 dakikalık bir sürede yapılmaktadır.

Göğüs büyütme dolgu uygulamasında sarkmaların giderilmesi yapılamaz. Göğüs bölgesindeki sarkmaların giderilmesinde göğüs dikleştirme ameliyatları uygulanmaktadır. Bu uygulamanın amacı göğüsler aşırı bir dolgunluk olmadan gerekli dolgunluğun kazandırılmasıdır. Göğüsler arasındaki asimetrik sorunlarda giderilir. Daha diri ve doğal bir görünüm sağlanması hastanın kendisini iyi hissetmesine ve göğüslerindeki görünümden memnun olmasına neden olmaktadır. Bu uygulamanın etki süresi 1-1.5 sene aralığında değişir. Tekrar uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Göğüs Büyütme Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Meme dolgusu, göğüs meme büyütme dolgu uygulaması hastane ortamında, işinde başarılı estetik cerrahi uzmanlar tarafından yapılması en doğru tercih olacaktır. Aksi bir durumda sağlığınızı ve göğüslerin estetik görünümünü riske atabilirsiniz. Dolgu ile göğüs büyütme uygulamasın yararlanılması için kişinin genel sağlık durumunda herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. İlaç alerjisi olan, hamile ve emzirme dönemindeki anneler ve ilaç tedavisinin devam etmesi durumunda tedavinin yapılmasına doktor tarafından karar verilecektir. Göğüs bölgesinde hacim sorunlarının ve aşırı büyük göğüs beklentisi olmayan kişiler için ideal bir uygulamadır.