Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Kol İnceltme

Özellikle kadınlarda kas oranı sebebiyle kol bölgesinde sarkmalarla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Aşırı kilo verme sonrasında çoğu bölgede oluşabilecek sarkmaların en çok göze çarpanı kollarda meydana gelir. Üst kol derisinin gevşemesiyle kol yukarıya kaldırıldığında yarasa görünümü denilen görünümle karşılaşılabilir. Genetik yatkınlık, çevresel faktörler ve yaşlanmanın da etkisi kol deformitesinin nedenlerindendir. Ameliyatsız kol inceltme tedavisinde ulthera ve velashape sistemleri kullanılmaktadır.

Kollarda kalınlık veya zamanla kalınlaşmanın görülmesi kişileri metal açıdan etkilemektedir. Giysi seçimleri ve özgüvenleri üzerinde önemli değişimlere sebep olmaktadır. Kollarda kırışıklıklar yaşlanmayla beraber ortaya çıkmaktadır. Tüm bu kolda meydana gelen deformiteleri ortadan kaldırmak ve önlemek amacıyla ameliyatsız kol inceltme ve germe yöntemleri tercih edilmektedir. Herhangi bir iz meydana gelmeden sağlıklı ve diri gözüken kollara sahip olmak kolay ve hızlıdır. Ameliyatsız kol inceltme uygulamalarında kullanılan tedavi yöntemleri ulthera ve velashape sistemleridir.

Ulthera Ameliyatsız Kol İnceltme ve Sıkılaştırma

Ulthera ameliyatsız kol inceltme uygulmasında kullanılan etki bir sistemdir. Özellikle kadınların kol bölgesinde hızlı kilo alıp verme ve düzensiz beslenme alışkanlıklarında dolayı kollarda sarkma, kırışıklıklar ve çizgilenmeler meydana gelmektedir. Bu soruna sahip kadın ve erkek hastalar görünümü bozan bu durumdan oldukça rahatsız olmaktadır. Bu durumda cerrahi bir operasyon olmadan yapılan ulthera kol germe tedavisi devreye girmektedir.

Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen ulthera kol germe tedavisi, kollardaki yaşlanma belirtileri geçiktirilebilir. İleri yaşlarda ise sorunların giderilmesi gerçekleştirilmektedir. Gelişen teknoloji ile tıp alanında kullanılan bu sistemler tedavilerin cerrahi olmadan daha konforlu ve hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır. Kol germe uygulamaları tek uygulanabildiği gibi kombine bir şekilde de yapılabilmektedir.

Ulthera ameliyatsız kol inceltme ve germe işlemi  30 yaş üstü kişilerin kol bölgesindeki sorunların giderilmesinde oldukça etkili bir tedavi yöntemi olmuştur. Ulthera sistemi kol germe uygulamasının yanı sıra dekolte, kaş kaldırma, boyun ve yüz bölgelerine de uygulanmaktadır. Ultherapy ultrason ses dalgalarını cilt altına göndererek oradaki kollajen ve elastin üretimini artırmaktadır.

Dermis bölgenin 3-4 milimetre altına etki eden bir uygulamadır. Herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Gevşeklik ve sarkmaların giderilmesinde son derce etkili olan bu tedavi 30-60 dakika arasında sürer. Uygulama herhangi bir ağrı sızıya neden olmaz. Cilt hassasiyeti bulunan kişilere anestezi etkisine sahip uyuşturucu krem sürülür. Seansları ve etki süreleri kişiden kişiye göre değişmekle birlikte 1.5-2 yıl etki süresine sahiptir.

Velashape Ameliyatsız Kol Sıkılaştırma Uygulaması

Velashape ameliyatsız kol inceltme uygulamasında dört farklı teknolojinin birleşimi ile etkili bir tedavi seçeneği sunmaktadır. Velashape kol bölgesindeki sarkmalara neden olan yağ dokusunun küçültülmesini sağlayarak bir sıkılaştırma sağlamaktadır. Yeni kollajen üretimini de artırması ile bölgesel incelme etkisine de sahip olan bir sistemdir.

Velashape ameliyatsız kol germe işleminde herhangi yan etkisi görülmemiştir. Hastane ortamında uzman hekim tarafında uygulanması gereken bir tedavidir. Aksi durumlarda sağlığınızı riske atabilirsiniz. Uygulamada hedef doku olan kollardaki yağ birikimi giderilir.

Radyo frekans ile cilt altındaki yapı ısınarak kollajen yapıların üretimi tetiklenir. Bu sayede ciltte sıkılaşma ve gergin bir doku elde edilmiş olunur. Tedavin etkilerini tamamen göstermesi 30 gün ile 60 gün arasında değişmektedir. Uygulama süresi kolun cilt yapısına göre farklılık göstermektedir. Yaklaşık olarak tedavi 15-40 dakika arasında tamamlanmış oluyor. Seans sayıları da muayene sonrasında belirlenmektedir. İşlem sonrasında hasta günlük işlerine hemen dönebilir.

Ameliyatsız kol inceltme yöntemlerinde ulthera ve velashape uygulamasının yanı sıra yağ eritme ve kol sıkılaştırma uygulamalarından lazer lipoliz tedavisi de kullanılmaktadır. Muayene sonrasında doktoruz sizin için en ideal tedavi yöntemini belirleyecektir. Uygulama sonrasında kol yapısında sıkılaşma ve daha estetik bir görünüm hedeflenmektedir.