Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lipoliz

Bölgesel olarak birikmiş olan yağ hücrelerinin giderilmesi işlemine soğuk lipoliz denilmektedir. Birçok hastanın bölgesel olarak gidermek istediği ancak gideremediği bu yağ birikimleri, yağ eritme uygulaması ile giderilir.  Egzersizlere ve düzenli beslenmeye rağmen İstenilen incelme yetersiz kalabilmektedir. Bu durumda kişi görünümünden mutsuz olur. Biriken bu fazla yağların soğutulmasıyla gerçekleştirilen bu uygulamada, yağ aldırma ameliyatlarına benzer sonuçlar elde edilmektedir. Son derece hızlı ve kolay bir uygulamadır.

Lipoliz Bölgesel Yağ Eritme

Lipoliz ameliyatı tıpkı liposakşın da olduğu gibi bir kilo verme işlemi değildir. Bu uygulama ile bölgesel olarak incelme sağlanmaktadır. İleri kilolara sahip hastalar bu uygulamadan faydalanamazlar. İşlem öncesinde uzman doktorun uygulayacağı yöntem tedavinin başarı oranını artıracaktır. Liposakşın operasyonunda uygulanan tüm bölgelere uygulanabilmektedir. Genel olarak yağ birikimlerinin fazla olduğu bölgeler (Karın, bel, basen, sırt, kalça, kollar ve gıdı) tercih edilmektedir. Yağ aldırma ameliyatı olmak istemeyen hastaların güvenle yaptırabileceği bir uygulamadır.

Lipoliz ile bölgesel incelme işlemi vücut bölgesine uygulanabildiği gibi yüz bölgesine de uygulanabilmektedir. Yüz bölgesinde en sık tercih edilen bölgeler gözaltı torbalanmaları ve göz çevresinde biriken yağ hücreleridir. Ayrıca bu uygulama selülit tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Selülit nedeniyle oluşan bu portakal kabuğu şeklinin giderilmesinde son derece başarılı bir yöntemdir. İşlem sonrası beslenme alışkanlıklarına dikkat edilerek kalıcı hale getirilebilir.

Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Yağ Giderme

Soğuk lipoliz ile yağ giderme uygulamasında giderilemeyen inatçı yağların dondurulması gerçekleşmektedir. Bu uygulamada dondurulan yağların pasif hale gelmesi sağlanarak eritilir. Soğuk lipoliz uygulaması yağ aldırma ameliyatı olmak istemeyen ve bölgesel yağlardan kurtulmak isteyen hastalar için ideal bir yöntemdir. Bu operasyon da ağrı ve sızı olmaz. 4-8 seansta gerçekleştirilen yağ eritme işlemi, kişiden kişiye farklı sonuçlar gösterebilir. Uygulama sonrasında %25 lere kadar bölgede incelme görülmektedir. Operasyondan sonra sonuçları 1.5-2 ay gibi bir süre sonra görülmeye başlar.

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel İncelme Uygulaması

Cryo  uygulamasında yağ birikimi olan bölgenin dondurulması gerçekleştirilir. Bu yöntemde cryo adı verilen teknolojik bir cihaz kullanılır. Uygulamaya başlamadan önce , işlemin uygulanacağı bölge cildinizin korunması için criyopedlerle kaplanır. Cihaz ilgili bölgeye yaklaştırılarak hafif bir vakumlama yaparak  eksi 5-10 dereceye kadar soğutma yaparak o bölgedeki yağ hücrelerinin donmasını sağlar.  Donmuş olan bölgesel yağ hücreleri işlevini yitirip fagosite olarak vücuttan atılır.  Bu uygulama hastane ortamında uzman hekim tarafından yaptırmanız gerekir. İşlem doğru teknikler ve seanslar ile yapılması durumunda 4-5 ay aralıklarında etkilerini gösterir.

Lipoliz Bölgesel Yağ Eritme İşlemi Süresi

Yağ eritme uygulamasının işlem süresi yağ birikimi olan bölgeye göre değişim gösterir. Karın bölgesinde yapılan işlem 45 dakika ile 1 saat aralığında değişir. Yaklaşık olarak işlem süresi 1-2 saat aralığında değişmektedir. Bu uygulama sonrasında günlük işlerinize hemen dönebilirsiniz.

Lipoliz  Kimlere Uygulanabilir

Uygulamadan yararlanabilmek için 18 yaşını doldurmuş ve genel sağlık durumunuzun iyi olması gerekmektedir.Gebe ve emzirme dönemindeki kadınlar ve kalp, karaciğer, böbrek ve diyabet hastalıklarına sahip kişilere    uygulanmamaktadır.  Cinsiyet ayrımı olmaksızın  bölgesel yağ sorunu olan kadın ve erkek herkese uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz  Uygulaması  Ankara Fiyatları

Uygulamasının yapılacağı bölgeye ve yağ hücre miktarına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Fiyat konusunda bilgi alabilmek için doktorunuzla görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.