Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Aqua Peel

Cilt bakımı uygulamalarından biri olan Aqua peel son zamanlarda cildin temizlenmesi ve ışıltı bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercihi haline gelmiştir. Su ile yapılan bu aqua peel  uygulaması ile cilt temizlenir ve yüzeyindeki lekeler ve birtakım deformasyonlar giderilmektedir. Cilt bakımında son derece başarılı sonuçlar elde edilir. Cildin yapısına göre değişmekle birlikte genel olarak tek seferde yeterli olabilmektedir. Ayrıca peeling ve antioksidan görevlerini de gerçekleştirir.

Aqua Peel Ankara Cilt Bakımı

Cildimizin çok hassas bir yapısı vardır. Çevresel ve genetik faktörlerden direk etkilenme potansiyeline sahiptir. Oluşabilecek deformitelere karşı cildimize iyi bakmalı ve ihmal etmemeliyiz. Cilt bakımını bireysel olarak aldığımız ürünlerle ve bildiğimizi sandığımız yöntemlerle uygulamak cildimizde geri dönüşü olmayacak kötü sonuçlar doğurabilir. Aqua peel ile cilt bakımı bu yüzden uzman kişiler tarafından cilt tipine göre uygun olacak tedavi yöntemi ve materyallerin belirmesi daha uygundur. Cilt tipine uygun solüsyonların da kullanılması işlemin başarısını artırmaktadır.

Aqua Peel ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı bir cilde sahip olan kişilerin başlıca sorunu sivilcelere sahip bir yüzdür. Siyah noktalarda bu durumda genellikle eşlik eder. Bu durumdan şikayetçi olan kişiler medikal cilt bakımı işlemine başvurmaktadır. Medikal Aqua peel cilt bakımının asıl amacı cildi kötü dokulardan arındırmak ve yağ dengesini sağlayarak cilde canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaktır.

Öncelikle kişinin cilt tipi analizi yapılır. Bunun sonucuna bakarak uygun olabilecek tedavi yöntemi belirlenir. Daha sonrasında ise gözeneklerin temizlenmesi, siyah noktaların giderilmesi, yağ bezelerinin çıkartılması, cildin sıkılaştırılması ve cildin nemlendirilmesi gerçekleştirilmektedir. Ciltten zararlı olan toksinlerin uzaklaştırılması ile ciltte yenilenme ve gençleşme sağlanır.

Yaşlanma ile birlikte ciltte oluşan hasarların gidermek ve yaşlanmanın geç olmasını sağlamak için medikal cilt bakımı yapılır. Yaşlanmanın önüne geçmek için yapılan medikal cilt bakımlarında cilt altına inilerek orada bulunan sorunların giderilmesini sağlar. Cilt lekelerinin yok edilmesinde, solgun cilt görünümünün giderilmesinde son derece etkilidir. Daha parlak ve dinamik bir cilt elde etmek amacı ile yapılmaktadır.

Düzenli uygulanan cilt bakımı cildin yaşlanmasını uzatmaktadır. Cilt kuruması ve bu kurumalara bağlı oluşan kırışık, çatlaklar ve çizgilenmelerin giderilmesinin yanı sıra cilt yüzeyinde soluk bir görünüme neden olan lekelenmelerin giderilmesinde de etkilidir. Düzenli cilt bakım uygulaması ile daha berrak ve temiz bir cilt yapısı elde edilebilir.

Aqua peel medikal cilt bakımının süresi işlem yapılacak kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu değişimde cilt tipi ve yapılacak uygulamaların durumu etkili olmaktadır. Cilt bakımında gözeneklerin açılması, siyah noktaların giderme, yüzeysel lekelerin temizlenmesi ve elastin uyarımı kollajen desteği bakımlarının yapılması durumunda işlem yaklaşık olarak bir, bir buçuk saat arasında sürmektedir. Ayrıca 1-2 ay aralıklar ile yapılması da cilt tazeliği ve yenilenmesi açısından önemlidir.

Aqua Peel Özellikleri

Medikal temizlik ve cilt bakımı uygulamalarından biri olan aqua peel su basıncı ve vakum etkisinden yararlanarak, ölü hücrelerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Son derece konforlu bir uygulama olan cilt bakımı işlemi sayesinde kısa sürede ciltte meydana gelen birtakım düzensizliklerin yok edilmesinde yardımcı olmaktadır. İşlem 3 aşamadan meydana gelmektedir. Aşamalar aşağıda belirtilen şekildedir.

1. Adım AHA Solution S1; (Temizleme) Tüm cilt tiplerini için uygulanabilmektedir. Ölü hücrelerin atılmasında yardımcı olmaktadır. Cildin temizlenmesine ve yumuşamasına katkı sağlamaktadır. İçeriğinde az miktarda alfa hidroksit asit bulunur. Cilde yeterli bir uyulama halinde cildin temizlenmesi sağlanır. Ayrıca gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır. Uygulama süresi ortalama olarak 5 – 10 dakika arasında değişmektedir.

2. Adım BHA Solution S2; (Ekstraksiyon) Genel olarak akne sorunu olan cilt yapılarına ve yağlı cilt yüzeylerine uygulanmaktadır. Yapısında salisilik asit bulunur. Ölü hücrelerin temizlenmesine ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Uygulanacak bölgeye göre değişmekle birlikte 10 dakika içerisinde işlem gerçekleştirilmektedir. Cilt sorunlarının giderilmesinde ve cildin pürüzsüz olmasına katkı sağlamaktadır.

3. Adım Essence Solution S3; (Besleme) Cildin nemlendirilmesinde ve beslenmesine katkı sağlamaktadır. Bu sayede ciltte gençleşme ve yenileme sağlar. Genel yapısında az miktarda SA (Salisilik asit) bulunmaktadır. AQUA Peel cildin ihtiyacına göre 10 – 15 dakika arasında uygulanmaktadır. Cildi derinlemesine bir temizleme sağlar.

Aqua Peel Uygulamasının Avantajları

Aqua peel cilt bakımı ile sivilce izlerinin giderilmesi, siyah noktaların yok edilmesi ve yüzeysel lekelenmelerin giderilmesi yapılmaktadır. Bu uygulama sayesinde cilt tonu dengesi sağlanır. Yüzeysel çizgiler ve kırışıklıklar giderilir. Cilt yağlanmalarının neden olduğu sivilce sorunları giderilir. Kuruluk ve yağlanma dengesi sağlanarak daha parlak bir cilt kazandırılır. Cilt yapısında sıkılaşma ve yenilenme sağlar.

Aqua peel cilt bakımı işlemi yirmi yaşının üzerinde uygulanmaktadır. Bu uygulamada kişinin genel sağlık durumun iyi olması ve işlem yapılacak bölgede açık yara, herhangi bir tedavinin iyileşme dönemi, enfeksiyon gibi durumların bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca bu uygulamada peeling işlemleri için cilt hastalıklarına ve cilt alerjisi sorunlarına sahip kişilere uygulanmaz.

Çalışma Prensibi ve Özellikleri

Daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için aqua peel tercih edilmektedir. Ölü hücrelerin giderilmesi ve cilt gözeneklerinin açılması bakımından son derece etkili bir sistemdir. Cildin alt katmalarındaki sorunları ele alarak leke ve siyah noktaların giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Basınç ve vakum etkisi ile cildin yenilemesini sağlamaktadır. Ayrıca cildin nemlenmesini de sağlanarak gençleşmesine katkı sağlar.

Aqua peel cihazındaki başlığı ve solüsyonlar sayesinde cildi yumuşatır. Cildi soyma işlemi olarak da denilebilmektedir. Cilt soyma sayesinde hasarlı doku dışarı atılmış olur. Küçük ve büyük başlık özelliklerine sahiptir. Ayrıca cihazın özelliklerinde zamanlama, vakum seviyesinin hassas bir şekilde ayarlanması, cilt yapısına uygun solüsyonun belirlenmesi ve tuş kontrol sistemi bulunmaktadır. Ankara Aqua peel fiyatları hakkında bilgi almak için ve uygulamayı yaptırmak isteyenler mutlaka doktor onayı almalıdır. İşlemin ücretleri değişiklik gösterecektir.