Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Gözaltı Morluk Tedavisi

Lazer göz altı morlukları tedavisi, ile amaç göz altında oluşan soluk ve yorgun bir görünüme neden olan morlukların giderilmesidir. Bu göz altında oluşan morluklar kişilerin görünümlerinden mutsuz olmasına ve psikolojik olarak etkilenmelerine neden olur. Gözlerin altında oluşan mor görünüm kişilerin sosyal yaşamalarını olumsuz etkileyebilir. Kadınlar göz altındaki morlukları makyaj ile kamufle etmek zorunda kalmaktadırlar. Bu durum oldukça zahmetli bir hal alabiliyor.

Göz Altı Morlukları Lazer Uygulamaları

Lazer göz altı morlukları tedavisi, göz altı morluklarının nedeni, aşırı uykusuz kalma durumunda ortaya çıkabilir. Bu durumda yüz estetiği açısında göz bölgesinin daha soluk olmasına neden oluyor. Bunların dışında genetik nedenli göz altı morlukları oluşabilmektedir. Oluşan bu morluklar geçici olabildiği gibi bazende kalıcı olarak kişiler için bir estetik kaygı haline gelmektedir. Lazer göz altı morlukların tedavisinde uygulanan lazer yöntemleri ile göz altında parlak bir görünüm sağlamak mümkündür.

Lazer ile göz altı morlukların giderilmesi uygulaması son zamanlarda kişilerin sıkça talep ettiği uygulamalar arasındadır. Bu uygulamalar teknolojik cihazların yardımı ile göz altında soluk bir görünüme neden olan morlukların giderilmesi etkili bir şekilde gerçekleştirilir. Uygulamanın amacı daha parlak ve sağlıklık bir göz bölgesinin kazandırılmasıdır. Göz altında oluşan morlukları elastik lif ve kollajen dokusundaki düzensizlikler neden ile dolaşım bozukluğu olmaktadır. Uygulamada tip lazer kullanılır. Bunlar şu şekildedir. Q-Switched Nd-Yağ lazer, CO2 fraksiyonel lazerdir.

Lazer göz altı morlukları tedavisi, göz altında oluşan morlukların giderilmesinde Q Switched Nd-Yag lazer ve CO2 fraksiyonel cihazlar güvenle kullanılır. Bu cihazlar göz altı morlukların giderilmesi ile birlikte cilt yenileme ve gözeneklerin sıkılaştırılması da sağlanmaktadır. CO2 Fraksiyonel ve Q Switched Nd Yag lazer bazı durumlar dışında göz altında morluklar bulunan herkese uygulanabilmektedir.  Lazer uygulamaları gebe ve emzirme dönemindeki kişilere ve 4 ay öncesinde herhangi bir cerrahi operasyon geçirilmiş olması durumunda yapılamaz. Genel sağlık durumunda kişinin herhangi bir problemin bulunmaması gerekir.

Lazer Göz altı morlukların giderilmesi tedavisinde Q Switched Nd Yag lazer uygulamasında göz altındaki ve üstündeki cilt tonu açılır ve gözüken damar ağı azalır. Fraksiyonel lazer göz altı morlukları tedavisinde ise morlukların rengi açılarak deri altındaki bağ dokusu zenginleştirilir. Lazerli göz altındaki morlukları giderme uygulamasında, göz altındaki problemlere göre belirlenmekle birlikte 4-10 seans kadar bir işlem yapılabilir. İşlem süresi her iki lazer uygulamasında 5-15 dakika arasında gerçekleştirilmektedir. Uygulama sonrasında güneşten göz bölgesinin korunması gerekmektedir. İşlem sonrasında hasta hemen günlük işlerini dönebilmektedir. Hızlı ve son derece konforlu bir göz altı morluk tedavisidir. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı ve sızı oluşturmaz.