Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Ben Tedavisi

Lazer ben tedavisinde karbondioksit CO2 fraksiyonel lazer kullanımı yapılmaktadır. Büyüme ve çocukluk dönemlerinde oluşan benler (Nevüs) ileri yaşlarda da meydana  gelebilir ve çoğalabilirler. Benlerin neden oluştuğu kesin olarak bilinememekte ve benlerin estetik bir kaygı oluşturmasının yanı sıra kanserleşme riskinin de olduğu bilinmelidir. Vücutta ve yüz bölgesinde oluşan benler zamanla büyümekte ve küçülmekte ve hatta kaybolabilirler. Benlerde oluşan renk değişimleri ve kanama gibi durumlarda ise hekim tarafından muayene olmanız gerekmektedir. Ameliyatsız bir ben aldırma tedavisi olan lazer ben tedavisi hızlı uygulanabilir olması ve cerrahi operasyon olmak istemeyen kişiler için ideal bir tedavi yöntemidir.

CO2 Fraksiyonel Lazer Ben Aldırma

Lazer ben aldırma tedavisinde kullanılan CO2 fraksiyonel lazer cilt yapısında kollajen oluşumunu tetiklemesi ve doğal bir sıkılaştırma oluşturması ile yüz gençleştirme, cilt lekeleri, güneş lekeleri ve ben tedavisinde son derece etkili bir sistemdir. Bu sistem tüm vücutta bulunan benlerin giderilmesi ile birlikte ciltte yenilenme sağlamaktadır. Karbondioksit ben tedavisi tercih eden hastaların estetik kaygıları giderilmekte ve yaşlanma belirtilerinin yok edilerek kendilerine olan özgüvenlerini artırmaktadır.

Benlerin tedavi edilmemesi durumunda, ileride sağlık sorunu ve kanamalar gibi problemler yaratabilmektedir. Benlerin ilerleyen zamanlarda kansere dönme olasılığı vardır. Mutlaka benlerin tedavisi için hekime başvurulmalıdır. Herhangi bir sağlık sorununu neden olmasa bile estetik görünümü bozmasından dolayı, lazer ile ben tedavisi ile kolayca giderilir. Fraksiyonel CO2 lazer uygulamasının avantajından biride hasta konforu ve hızlı uygulanabilir olmasıdır.

Fraksiyonel lazer uygulamasında işlem yapılacak hedef dokuya lazer ışınları gönderilir. Bu ışınlardan diğer dokular etkilenmez. Hedef dokuda buharlaştırma etkisi yaparak, diğer dokuların kollajen etkisi ile hasarlı bölgede yenilenme sağlamaktadır. Bu nedenle kısa süreli iyileşme ve az kabuklanma görülmektedir. Fraksiyonel lazer ben tedavisinin yanı sıra boyun yüz lekeleri, sivilce izleri ve yara izlerinde uygulanan etkili bir sistemdir.

Lazer Ben Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

CO2 Fraksiyonel ben tedavisinde herhangi bir yaş sırını bulunmaz. Ancak gelişme ve büyüme çağında olanlara, gebe ve emzirme dönemindekilere, genel sağlık durumunda sorunlar bulunanlara uygulanamaz. Bu uygulama öncesinden doktor tarafından muayene edilerek işlem için uygun olup olmadığınız belirlenecektir. Uygulama uzman eliyle hastane ortamında yapılması gerekir.

Lazer Ben Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

CO2 lazer ben tedavisi işlem yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama olarak 30 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında hafif düzeyde oluşabilecek kızarıklık ve şişlikler için soğuk kompres uygulaması yapılır. Uygulama sonrasında hasta hemen evine dönebilir. Kısa süren ve konforlu bir işlemdir. Hasta uygulama öncesinde ve sonrasında işlem yapılacak bölgeyi güneş ışınlarından koruması gerekir. CO2 fraksiyonel uygulamasının tercih edilmesinde ameliyat olmak istemeyen hastaların olması ve ağrı, sızı gibi durumlar oluşturmamasıdır. İşlem sırasında cildin diğer dokularına etki etmez ve sadece hasarlı bölgeye işlem yapılır. Seans sayıları muayene sonrasında kişiden kişiye değişmektedir.